uks sparingOptymistyczne wieści płyną z zespołu Citronex UKS Basket Zgorzelec. W sobotę 8 lutego zgorzelczanki rozegrały towarzyskie spotkanie z Ostrovią Ostrów Wkp. Podopieczne trenera Piotra Pietryka pokonały wielkopolanki 69:80.

 

 


Sparing był elementem przygotowań do baraży, które wyłonią dwie drużyny awansujące do pierwszej ligi kobiet. „Cytrynki” pojechały do podostrowskich Przygodzic w mocno zawężonym, bo tylko ośmioosobowym składzie. Zabrakło w nim bardzo wartościowych zawodniczek: liderki drużyny Barbary Łachacz czy Moniki Paradowskiej. W tej sytuacji trener miał ograniczone możliwości w rotowaniu graczami. Tym lepiej smakuje zwycięstwo. Widać, że dziewczyny kondycyjnie wytrzymały trud spotkania oraz psychiczne obciążenie. Przypominamy, że wkrótce UKS rozegra drugi sparing. Tym razem rywalem będzie drużyna z Sosnowca. Na początku marca prawdopodobnie zostanie jeszcze rozegrany turniej. Trenerowi Pietrykowi chodzi o to, aby przed barażami dziewczyny były w cyklu meczowym. Zawody decydujące o tym, które zespoły zagrają w przyszłym sezonie w wyższej lidze, zostanie rozegrany w dniach 22-24 marca. Są nadzieje, że decydujący o tym turniej zostanie rozegrany w Zgorzelcu.
Janusz Grzeszczuk
Foto: GRE
W Ostrowie Wkp punktowały: Patrycja Lipniacka 22, Justyna Tudryn 16, Wiktoria Kowalczuk 13, Nina Łozowska 8, Paulina Żukowska 7, Natalia Ferenc 6, Agnieszka Myślak 6, Justyna Fura 2.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5500zł
usd USD 4.1600zł 4.2000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-04-10

Pogoda

booked.net