Schował się w szafieKara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez lubańskich dzielnicowych, a podejrzanemu o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Siekierczyn. Sprawca kopnął pokrzywdzoną w brzuch czym doprowadził do stanu bezbronności a następnie ukradł jej dwa telefony komórkowe oraz dokumenty osobiste. Mężczyzna oddalił się z miejsca.

 

 

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania środowiskowego dzielnicowi zlokalizowali miejsce pobytu podejrzanego. Policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywała rodzina mężczyzny. Domownicy oświadczyli, iż w tym miejscu nie przebywa wskazana osoba znajdująca się w zainteresowaniu policjantów. Policjanci nie dali się zbić z tropu i ujawnili mężczyznę ukrytego się w szafie. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 32-letni mężczyzna, poszukiwany jest przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. 
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut rozboju oraz posiadania narkotyków. Prokurator Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec niego dozór policyjny, mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 32- latek z przesłuchania trafił bezpośrednio do jednostki penitencjarnej celem odbycia kary pozbawienia wolności za inny czyn. 
  asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rdzeń 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5250zł 4.5400zł
usd USD 4.1600zł 4.2200zł
czk CZK 0.1640zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-04-09

Pogoda

booked.net