Po pijaku znęcał się nad rodzinąŚrodek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i inne zastosował prokurator wobec 51 latka mieszkańca gminy Leśna. Nietrzeźwy mężczyzna przebywając w miejscu zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

 


Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju wezwani do awantury domowej zatrzymali 51 letniego mężczyznę mieszkańca gminy Leśna, który będąc pod wpływem alkoholu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny. Podejrzany używał wobec nich nieprzyzwoitych słów, popychał, szarpał za odzież, wyrzucał z domu. Wobec sprawcy policjanci wszczęli procedurę " Niebieskiej karty". Już drugiego dnia mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu gdzie usłyszał zarzut znęcania się. Wobec 51 latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy m.in. dozoru policji jak i nakazu opuszczenie wspólnie zamieszkałego lokalu.
W ostatnim czasie dużo mówi się na temat przemocy wobec bliskich. Rozpoczyna się od kłótni rodzinnych, awantur domowych aż dochodzi do przemocy fizycznej. Do agresji najczęściej dochodzi za zamkniętymi drzwiami, gdzie dopiero zgłaszane przez pokrzywdzonych interwencje domowe ukazują obraz "wzorowej rodziny". Działania chroniące ofiary przemocy domowej muszą być podejmowane indywidualnie co do potrzeb i zgodnie z obowiązującym prawem. Ofiara dotknięta przemocą w rodzinie może złożyć do sądu wniosek o zobowiązanie sprawcy do opuszczenia mieszkania w myśl art. 11 a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Może także złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie do organów ścigania . 
 
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Fot.: foter

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 INTERIOR

"INTERIOR"

21.09 - 23.09.2020r.

 

Lubań

Wawel

Tenet

"TENET"

22.09 - 24.09.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Chaos

"Chaos auf der Feuerwache"

07 - 09.09.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5686zł 4.5986zł
usd USD 3.6800zł 3.9000zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-09-29

Pogoda

booked.net