Leczymy przez zabawęRozpoczęły się zajęcia z integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej w Sulikowie
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie otwarto gabinet integracji sensorycznej. To miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać umiejętność odbierania, rozumienia i przyswajania informacji dostarczanych przez zmysły i uczyć się, jak prawidłowo na nie reagować. 

 

 


Projekt zrealizowano w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Integracja sensoryczna jest procesem, w którym nasz mózg organizuje informacje pochodzące z ciała i środowiska zewnętrznego, po czym odpowiednio na nie reaguje. Zasadnicze znaczenie dla integracji sensorycznej w naszym życiu mają zmysły takie jak dotyk i czucie. To od nich zależy prawidłowe funkcjonowanie wzroku, słuchu, mowy czy zdolności wymagających od nas precyzji, np. pisania. Wszelkie zaburzenia w tym obszarze powodują, że dzieci mają trudności z wykonywaniem i planowaniem swoich czynności, a ich działania są chaotyczne.
- Od wielu lat zapewniamy warunki do wszechstronnego rozwoju naszych podopiecznych oraz pomagamy rodzicom w sprawowaniu opieki nad dziećmi - przekonuje koordynatorka projektu Karolina Rachańska. - Obserwacje naszych nauczycieli pokazują, że z roku na rok przybywa osób z różnego rodzaju dysfunkcjami, które mogą utrudniać im funkcjonowanie w społeczeństwie i osiąganie sukcesów w przyszłości. Stąd potrzeba stworzenia miejsca z kompleksową ofertą do rozpoznawania i ograniczania negatywnych skutków zaburzeń rozwojowych u dzieci. Pomóc w tym ma gabinet integracji sensorycznej, który otworzyliśmy jesienią. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do wzrostu świadomości rodziców, jak prawidłowo zadbać o rozwój dziecka oraz jak ważne dla jego przyszłości jest odpowiednio wczesne wydanie diagnozy i rozpoczęcie pracy terapeutycznej z wykorzystaniem odpowiednik technik - wyjaśnia.
Grant od PSE pozwolił na wyposażenie gabinetu m.in. w pomoce dydaktyczne - huśtawki, drabinki typu kwadrat oraz rotacyjne, ścieżkę, tunel i piłki sensoryczne, woreczki do ćwiczeń, piasek kinestetyczny, wałek rehabilitacyjny, wannę piaskową, piłki, deski i poduszki fakturowe, materac i matę. W ciągu roku w zajęciach weźmie udział 20 uczniów. Gabinet integracji sensorycznej będzie udostępniony także do zajęć terapeutycznych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Biernej oraz Przedszkole Publiczne w Sulikowie.
Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Sulików PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice. Dzięki tym inwestycjom możliwa będzie poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części kraju.

GS

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Pan T

"Pan T."

17 - 22.01.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Nadzwyczajni

"Nadzwyczajni"

26 - 28.01.2020

Lubań

Wawel

Śnieżka

 "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka"

24 - 30.01.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Choch

 "Die Chochzeit"

22 - 29.01.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2400zł 4.2500zł
usd USD 3.8250zł 3.8500zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-01-24

Pogoda

booked.net