Finał konkursów 1Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ogłosiła – 21 listopada, w Galerii MDK – wyniki konkursów literackiego i plastycznego w ramach autorskiego projektu „Zgorzelec-Görlitz. Bezgranicznie”.
Spotkanie stanowiło także zakończenie bardzo interesującej wystawy plastycznej, zatytułowanej „Architektura Zgorzelca, Görlitz i Pogranicza”, na którą złożyły się prace Horsta Pinkau (Niemcy) i Krystyny Adler.

 

 


W spotkaniu z autorami prac konkursowych, polsko-niemiecką publicznością oraz w wręczaniu nagród uczestniczyli Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Ines Thoermer Dyrektor Stadtbibliothek Görlitz i Dyrektor MBP w Zgorzelcu Krystyna Radzięta.
Na temat prac literackich – z uznaniem – wypowiedziała się członkini jury konkursowego Sławomira Vogel. W skład tego gremium wchodzili ponadto: Andreas Vogel, Katarzyna Zinnow i Sylwia Makowska, a trzy równorzędne nagrody w konkursie literackim wręczono: Jerzemu R. Szulcowi, Marii Przygrodzkiej (oboje ze Zgorzelca) i Lilo Nischwitz z Görlitz.
Jury konkursu plastycznego (Krystyna Adler, Katarzyna Zinnow i Anja Kristina Cristiansen) przyznało: I nagrodę Antonii Pape z Punktu Przedszkolnego Baby City w Zgorzelcu, II nagrodę zdobyły Natalia Morawski i Sophie Richter z Melanchton-Oberschule w Görlitz (kl. IX), dwie III nagrody przyznano Janowi Przygrodzkiemu SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu (kl. II) i Michałowi Przygrodzkiemu z SP Tęcza w Zgorzelcu (kl. VIII). Wyróżnienia: Denis Mentele (kl. IX), Eva Schulze, Leonie Seidel (kl. IX), Lena Kirsch (kl. IX) – wszyscy z Melanchton-Oberschule w Görlitz. Za uczestnictwo w konkursie podziękowania otrzymali: Robin Altmann (kl. VII), Laureen Baumann (kl. VII), Angelina Conrad i Sophie Lehmann (kl. VII), Nico Gottlöber (kl. IX), Jonas Heinrich (kl. VII), Darline Juwig (kl. IX), Vanessa Melchior (kl. IX), Sarah Schierz (kl. VII) i Romina Seidensticker (kl. VII) – wszyscy z Melanchton-Oberschule w Görlitz.
Ewa Materak /klarnet/ i Oliwia Zomkowska /wiolonczela/ ze szkoły Muzycznej I i II St. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu (opieka Wiesława Żandarska) zadbały o oprawę muzyczną spotkania.
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Pan T

"Pan T."

17 - 22.01.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Nadzwyczajni

"Nadzwyczajni"

26 - 28.01.2020

Lubań

Wawel

Śnieżka

 "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka"

24 - 30.01.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Choch

 "Die Chochzeit"

22 - 29.01.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2400zł 4.2500zł
usd USD 3.8250zł 3.8500zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-01-24

Pogoda

booked.net