O prawach dzieckaŚwiatowi przywódcy podjęli (20.11) historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka.
Polska miała szczególny wkład w tworzeniu konwencji praw dziecka, ponieważ to tutaj powstał projekt dokumentu. Do uchwalenia konwencji doszło 20 listopada 1989r. Walka o prawa nieletnich zaczęła się jednak 30 lat wcześniej kiedy to, powstała deklaracja praw dziecka.

 

 

Dokument wskazuje na uprawnienia jakie przysługują młodym obywatelom Państw członkowskich UNICEF. Jednym z fundamentalnych praw dzieci do którego nawiązuje, jest prawo do życia- jeszcze przed narodzeniem. Jak przekonują prawnicy - katalog przywilejów jest duży.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu pamiętając o tym wydarzeniu uczestniczyli w ciekawych zajęciach, które prowadziła pedagog tejże placówki Dorota Glazer. Dzięki spotkaniu wszyscy zgodnie stwierdzili, że prawa każdego człowieka w tym również dzieci są bardzo ważnym i istotnym elementem życia na naszej planecie. Przywódcy państw, przedstawiciele biznesu oraz społeczność międzynarodowa powinni wypełniać złożone zobowiązania i podejmować kolejne działania na rzecz realizacji praw dziecka. Muszą zapewnić każdemu dziecku przestrzeganie każdego prawa.
WCz.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5500zł
usd USD 4.1600zł 4.2000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-04-10

Pogoda

booked.net