Odyseja Umysłu 2Polskie Sieci Elektroenergetyczne i fundacja Odyseja Umysłu wspierają rozwój nauczycieli i uczniów. Pierwsze szkolenie dla dolnośląskich pedagogów już za nami.
W Lubaniu odbyło się (4-6.10.2019) szkolenie przygotowujące nauczycieli z regionu do pracy z uczniami przy tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu.

 

 

Po ukończeniu szkolenia nauczycielom wręczono certyfikaty trenerów, dzięki którym będą mogli stworzyć i zarejestrować drużyny. W marcu przyszłego roku będą one mogły wziąć udział w eliminacjach regionalnych konkursu we Wrocławiu.
W szkoleniu inaugurującym konkurs w regionie wzięli udział nauczyciele ze szkół podstawowych w Lubaniu, Nowogrodźcu, Sulikowie, Platerówce, Wleniu, Radostowie Średnim oraz Siekierczynie. Uczestniczyli w warsztatach poświęconych zagadnieniom takim jak rola wychowawcza i obowiązki trenera odysejowej drużyny, integracja zespołu zadaniowego i  moderacja jego pracy. Nauczycieli dowiedzieli się także, jak pobudzać ciekawość oraz twórcze i kreatywne myślenie uczniów. Prowadzący szkolenie przedstawili również historię konkursu w  Polsce i na świecie oraz zasady uczestnictwa.
Zaproszenie szkół i nauczycieli z Lubania, Nowogrodźca, Sulikowa, Platerówki, Wlenia, Radostowa Średniego oraz Siekierczyna do udziału w tegorocznej edycji konkursu to efekt współpracy fundacji Odyseja Umysłu i Polskich Sieci Elektroenergetycznych. PSE, krajowy operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego, budują na Dolnym Śląsku linię 400 kV relacji Mikułowa-Świebodzice. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie niezawodne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Turów po jej rozbudowie o nowy blok o mocy 480 MW oraz poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części kraju.
W ramach współpracy z fundacją i prowadzonych działań dobrosąsiedzkich, PSE zaprosiły do udziału w konkursie także kilkadziesiąt szkół z innych województw – wielkopolskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Wszystkie szkolenia zostaną zorganizowane do końca października.
Odyseja Umysłu to międzynarodowy program realizowany w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. W tym roku jest to jego 29. polska edycja. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, które posiada każdy młody człowiek. Uczestnicy pracują w kilkuosobowych zespołach (od 5 do 7 osób), przez kilka miesięcy rozwiązując wybrane przez siebie zadanie pod okiem wyszkolonego trenera (nauczyciela). Każda drużyna decyduje się na  jeden z pięciu problemów o charakterze projektowym. Nawiązują one do różnych talentów czy zainteresowań i wymagają zastosowania wiedzy w praktyce. Swoje rozwiązanie zespoły przedstawiają w formie kilkuminutowej prezentacji scenicznej, a efekty ich pracy są oceniane przez sędziów.
Odyseja Umysłu to inicjatywa, która wzbogaca i uatrakcyjnia pozalekcyjną ofertę szkoły, doskonale sprawdzając się jako element systemu wspierania talentów i okazja do spotkań koła zainteresowań oraz forma zajęć świetlicowych.
Więcej informacji o konkursie oraz działalności jego partnera głównego dostępnych jest na stronach: odyseja.org oraz raport.pse.pl.

 

Katarzyna Goch

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Parasite1

"Parasite"

28.02 - 04.03.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Gang

"Gang zwierzaków"

29.02 - 03.03.2020

Lubań

Wawel

Bad Boy

 "Bad Boy"

28.02 - 12.03.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Chaos

 "Chaos auf der Feuerwache"

27.02 - 04.03.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3250zł 4.3400zł
usd USD 3.9200zł 3.9600zł
czk CZK 0.1690zł 0.1720zł

Kurs z dnia: 2020-02-28

Pogoda

booked.net