Egzamin na prawo jazdy w LubaniuZgodnie z przyjętą uchwałą, Lubań został wskazany jako kolejne miasto, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1 i B.
Szansa na uzyskanie prawa jazdy w Lubaniu to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców miasta jak i okolic. Najbliższe ośrodki egzaminacyjne znajdują się w Bolesławcu, Lubinie, Legnicy i Jeleniej Górze.

 

Dzięki staraniom lubańskiego samorządu w Lubaniu zostanie utworzona filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy.
Lubański WORD będzie zlokalizowany w budynku po byłej Szkole podstawowej nr 2 przy ul. Dolnej 8. Aktualnie ma tam swoją siedzibę kilka organizacji pozarządowych oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Docelowo przed budynkiem ma powstać kilka dodatkowych miejsc parkingowych, a boisko zostanie zaadaptowane na plac manewrowy.
Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie wykonana modernizacja toalet i podjazd dla wózków inwalidzkich. Zadania związane z adaptacją budynku i terenu będą współfinansowane przez miasto i ośrodek z Legnicy.
Stworzenie możliwości zdawania państwowego egzaminu na prawo jazdy w naszym mieście było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia pomiędzy lubańskim samorządem a Legnickim WORD-em oraz dzięki temu, że w Lubaniu do 1998 roku funkcjonował wojewódzki ośrodek ruchu drogowego. Ważny jest też fakt, że Lubań posiada odpowiednio dostosowaną infrastrukturę drogową, która będzie pozwalała na sprawdzenie kwalifikacji kandydata na kierowcę.
Wszystkie warunki, które musi spełnić ośrodek ruchu drogowego, aby mógł w nim zostać przeprowadzony egzamin zostały już sprawdzone. Decyzję o wyborze ośrodka egzaminacyjnego będą podejmowały szkoły przeprowadzające kursy na prawo jazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że egzaminy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu w godz. 7.30-15.30.
– Liczymy na to, że większość szkół lubańskich i okolicznych będzie chciała skorzystać z naszego ośrodka w Lubaniu – powiedział Mateusz Zajdel Zastępca Burmistrza. – Chcemy, aby lubański WORD rozpoczął swoją działalność jak najszybciej. Mamy nadzieję, że uda się to do końca listopada, ale wszystko zależy od wykonawców – mówił M. Zajdel. Zlokalizowanie ośrodka w naszym mieście będzie dużym ułatwieniem dla przyszłych kierowców.  Dużo łatwiej zdaje się egzamin w takim miejscu jak Lubań, o niedużym natężeniu ruchu niż w dużym mieście, gdzie pojazdów na drodze jest kilka razy więcej.
(ŁCR)
FOTO: Egzamin na prawo jazdy w Lubaniu

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4550zł 4.5000zł
usd USD 4.0600zł 4.1700zł
czk CZK 0.1630zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-05-26

Pogoda

booked.net