Czysta energia1Powiat Zgorzeleckim został nowym członkiem Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej.
Deklarację przystąpienia do Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej w poniedziałek 9 września podpisali: Mirosław Fiedorowicz – Wicestarosta Zgorzelecki oraz Albert Gryszczuk – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu, koordynator ZKlastra.


Powiat Zgorzelecki zobowiązał się tym samym do „wspierania i podejmowania wspólnie z pozostałymi Członkami, działań na rzecz realizacji celów i zadań zakreślonych treścią porozumienia w granicach swoich uprawnień wynikających z obowiązujących przepisów prawa”.
Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej powstał w 2017 roku, będąc trzecim klastrem energii w Polsce. Jego cele to m.in. stały i zrównoważony rozwój sektora energetyki odnawialnej, poprawa bezpieczeństwa energetycznego regionu oraz zwiększanie świadomości i rozwój energetyki prosumenckiej wśród mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
Obecnie ZKlaster koncentruje się na budowie i efektywnej eksploatacji źródeł wytwórczych. Kolejnym etapem będzie rozwój dystrybucji energii z tych źródeł do członków klastra.
– Mając na uwadze możliwość wyeksploatowania się złóż węgla brunatnego w kilkudziesięcioletniej perspektywie, już teraz chcemy wspierać działania na rzecz rozwoju lokalnej wydajności energetycznej oraz powstawania zasobów odnawialnych źródeł energii. Wspólnie z ZKlastrem oraz lokalnymi władzami samorządowymi będziemy dążyć do budowy obszaru efektywnie korzystającego z tzw. czystej energii – powiedział Mirosław Fiedorowicz, Wicestarosta Zgorzelecki.
Przy okazji podpisania wzajemnej deklaracji, władze Powiatu Zgorzeleckiego w osobach: Starosty Artura Bielińskiego, Wicestarosty Mirosława Fiedorowicza, Przewodniczącej Rady Powiatu Małgorzaty Sokołowskiej oraz Członka Zarządu Powiatu Ireneusza Owsika, uczestniczyły w oficjalnym przekazaniu przez ZKlaster na rzecz Miasta Zgorzelec stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

PZ

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 turu

"Turu. W pogoni za sławą"

07 - 09.08.2020r.

 

Lubań

Wawel

Scooby

"Scooby - Doo!"

7 - 13.08.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Max

"Max und die Wilde 7"

06 - 12.08.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3500zł 4.4200zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-07

Pogoda

booked.net