Warsztaty z kreatywnościUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego- Department Gospodarki wspólnie z partnerami projektu - Politechniką Wrocławską oraz Technische Universität Dresden zapraszają na uroczyste rozpoczęcie projektu TRAILS+ Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług: rozwój i zwiększanie innowacyjności w regionie transgranicznym Polska – Saksonia.


TRAILS+ oferuje szkolenia w zakresie innowacyjnego myślenia i kreatywności w nietypowej przestrzeni - „mobilnym laboratorium”, dysponującym w kontenerowych modułach niezbędnymi funkcjami, pomieszczeniami i sprzętem. Są to drukarki 3D, okulary 3D, pióro 3D, wycinarka 3D, sprzęt komputerowy. W ramach warsztatów uczniowie będą mieli okazję nauczyć się między innymi projektowania według metody Design Thinking oraz modelownia obiektów w 3D. W ramach dedykowanych warsztatów dla nauczycieli przedstawione zostaną metody, które wspomagają procesy nauczania oraz projektowania innowacyjnych rozwiązań w produktach, usługach, technologiach. Takie zagadnienia mogą być użyteczne zarówno w ramach edukacji, jak i podczas wdrażania rzeczywistych projektów.
TRAILS+ jest kontynuacją projektu flagowego TRAILS, który jako całkowicie nowatorski pomysł, realizowany od 2016 do 2018 roku odniósł ogromy sukces: w warsztatach wzięło udział prawie 800 dolnośląskich uczniów i przedsiębiorców. Projekt stawia sobie za cel rozszerzenie istniejących programów kształcenia, poprzez ofertę innowacyjnych treningów i usług dostosowanych do potrzeb między innymi współczesnego rynku pracy. Przez udostępnienie odpowiednich form kształcenia, program stwarza młodym ludziom warunki do myślenia innowacyjnego, zwiększa szansę na ciekawą pracę i interesujące projekty. Liczymy, że projekt ma szansę przyczynić się do długofalowego, transgranicznego rozwoju gospodarki Dolnego Śląska i Saksonii.
Okres realizacji projektu: 01.04.2019r. – 31.03.2021r
Wartość projektu: 1 097 995,92 €
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej (EFRR) 85% - 933 295,94 €
Obszar objęty wsparciem to powiaty: jeleniogórski, bolesławiecki, jaworski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, żarski oraz Miasto Jelenia Góra.
Informacje praktyczne:
Miejsce: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, ul. Francuska 6 (dziedziniec szkoły)
• Wtorek, 10 września, godz.10:00/
• Goście:
• UMWD: W-ce Marszałek Województwa Marcin Gwóźdź, Dyrektor Departamentu Gospodarki- Agnieszka Czuczwara, Dyrektor Wydziału Gospodarki- Agata Zemska, wraz z pracownikami Wydziału
• Starosta Zgorzelecki- Artur Bieliński
• Naczelnik Wydziału Edukacji UM Zgorzelec - Bożena Konarzewska
• Dyrekcja Szkoły: Dyrektor Jadwiga Buciuto, W-ce Dyrektor Mirosław Sadowski wraz z uczniami szkoły
• Zastępca Dyrektora Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej - Damian Derlukiewicz wraz z zespołem projektowym Politechniki Wrocławskiej
• Warsztaty w Zgorzelcu potrwają od 10 do 19 września: 30 uczniów, 5 nauczycieli, a ostatniego dnia dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Tutaj zobaczyć można relacje z poprzedniego, zakończonego już projektu TRAILS: https://www.facebook.com/trailsproject/

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3700zł 4.4500zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-04

Pogoda

booked.net