Dni Zawidowa 53Przez ostatnie dwa dni mieszkańcy Zawidowa bawili się na największej miejskiej imprezie plenerowej, pn. „Święto Miasta, Zawidów 2019.” Były koncerty na żywo, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna do białego rana, quiz miejski i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do galerii!


Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Sobotnią, muzyczną cześć, poprzedził piątkowy blok filmowy (9.08). Wieczorem o godzinie 21.00 na wielkim telebimie, ustawionym w centralnym punkcie parku, wystartowała emisja 2 oscarowych filmów: Bohemian Rapsody oraz Grand Budapest Hotel. Mieszkańcy, którzy przyszli na kino pod chmurką, zasiedli w kolorowych leżakach i przez kilka godzin  oglądali na własnym „podwórku” superprodukcje obsypane prestiżowymi nagrodami.
Sobotnią (10.08) imprezę uroczyście otworzył burmistrz, Robert Łężny i dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie, Konrad Tkaczyk, towarzyszył im konferansjer Janusz Pawul. Oficjalne otwarcie poprzedziły jednak występy lokalnych artystów. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się niezawodne „Jarzębiny” z wiązanką folkowych szlagierów. Zaraz po nich publiczność miała okazję posłuchać wokalnych popisów młodych artystów ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz.
Po godzinie 17.00 na scenie pojawiła się Dominika Kuręda, młoda wokalista z Leśnej. Dominika ma na swoim koncie udział w programie The Voice of Poland. W trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewała „Krakowski spleen” Kory i Maanamu.
Później na scenie zaprezentował się zespół Flowrockin. Młodzi, pomysłowi i zdolni chłopcy ze Środy Śląskiej zmierzyli się z utworami takich artystów jak Simply Red czy Kings of Leon.
Występ gwiazdy wieczoru poprzedził quiz miejski, w którym do wygrania były vouchery o wartości kilkuset złotych. Kolejno na scenie zaprezentowały się zawidowskie gimnastyczki, podopieczne Małgorzaty Niedźwieckiej.
Gwiazdą wieczoru były zespół Trzy Gitary. Pełen profesjonalizm, fantastyczny głos solisty i pełne równe brzmienie instrumentów, publiczność była zachwycona. Repertuar Czerwonych Gitar zabrzmiał niemal jak z oryginalnego składu zespołu.

Po występie Trzech Gitar publiczność była już dobrze rozbawiona i roztańczona. I wówczas do akcji wkroczył Dj. Adagio, który miejską imprezę poprowadził do białego rana, grając ulubione kawałki mieszkańców i spełniając ich muzyczne prośby.

Organizatorem Święta Miasta był Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Burmistrz Miasta.

GMZ
Fot.: MD

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Pan T

"Pan T."

17 - 22.01.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Nadzwyczajni

"Nadzwyczajni"

26 - 28.01.2020

Lubań

Wawel

Śnieżka

 "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka"

24 - 30.01.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Choch

 "Die Chochzeit"

22 - 29.01.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2100zł 4.2800zł
usd USD 3.8200zł 3.8350zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-01-23

Pogoda

booked.net