Ratuje ludzkie życie poza służbą. Asp. Andrzej Fink nagrodzonyNa wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Artur Bieliński - Starosta Zgorzelecki, przyznał asp. Andrzejowi Fink nagrodę uznaniową za wzorową postawę w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Asp. Andrzej Fink pełni obecnie służbę na stanowisku dowódcy sekcji w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

 

Służbę rozpoczął 2 lipca 2001 roku na stanowisku stażysty. Przez lata pełnionej służby awansował kolejno na stanowisko młodszego ratownika, starszego ratownika i dowódcę zastępu. W trakcie pełnienia służby, jak i poza nią, wykazuje się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, co udowodnił licznymi interwencjami w czasie wolnym.

10 kwietnia 2019 r. Andrzej Fink udzielił pomocy mieszkańcom budynku wielorodzinnego w Węglińcu, u których doszło do pożaru przewodu kominowego. Jeszcze przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuował mieszkańców, następnie wygasił ogień w piecu, otworzył okna w celu przewietrzenia oraz sprawdził czy wszyscy mieszkańcu opuścili mieszkania.

23 marca był natomiast świadkiem pożaru samochodu osobowego na drodze DK 94. W celu pomocy zatrzymał się i podjął próbę ugaszenia pożaru gaśnicą proszkową oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej.

- Obywatelska postawa pana Andrzeja Fink dowodzi tego, że służba strażacka trwa zawsze, o każdej porze dnia i nocy. Liczne interwencje podejmowane w czasie wolnym od pracy zasługują na najwyższe wyrazy uznania i szacunku. To właśnie dzięki codziennej, oddanej służbie mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego mogą czuć się bezpieczni i być pewni, że otrzymają profesjonalną i skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia - gratulował nagrodzonemu strażakowi Artur Bieliński, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

28 stycznia Andrzej Fink był ponadto świadkiem nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej i zespołu ratownictwa medycznego wspólnie z jednym z domowników udzielał pomocy, poprzez rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Z kolei 13 listopada 2018 r. wracając ze służby zgorzelczanin był świadkiem wypadku drogowego dwóch aut osobowych. Do wypadku doszło na drodze nr 296 w Czerwonej Wodzie, a w jego wyniku poszkodowanych zostało 6 osób. Na miejscu wypadku Andrzej Fink udzielał pomocy na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz zespołu ratownictwa medycznego.

(SP Zgorzelec)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5100zł 4.5250zł
usd USD 4.1400zł 4.1800zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-05-25

Pogoda

booked.net