okradli ciągnik i kombajnFunkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji z Lubaniu ustalili miejsce przechowywania skradzionych elementów z ciągnika Valtra oraz kombajnu zrębowego Johne Deere Harwester. W pomieszczeniu ujawniono także wiele innych przedmiotów mogących pochodzić z przestępczego procederu. W sprawie zatrzymano 25-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Do kradzieży osprzętu z maszyn doszło końcem listopada br. W chwili zdarzenia znajdowały się one na placu przyległym do jednej z posesji w gminie Lubań. Podejrzany po wyłamaniu zamka w drzwiach wymienionych maszyn wszedł do środka a następnie ukradł miedzy innymi akumulatory, prowadnice, zaślepki, przewody, skrzynki narzędziowe, halogeny, łańcuchy, przewody hydrauliczne.
Policjanci Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy, prowadzący intensywne czynności w tej sprawie, szybko ustalili sprawcę tej kradzieży oraz miejsce przechowywania łupów. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W pomieszczeniach gospodarczych należących do znajomego mężczyzny ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży oraz wiele innych mogących pochodzić z przestępstwa. Wśród odzyskanych fantów policjanci ujawnili także felgi aluminiowe wraz z oponami letnimi, wartości 1 tysiąca złotych skradzione w listopadzie br. z szopy w Henrykowie Lubańskim. Mienie zostało zabezpieczone i przewieziono do jednostki policji, celem dalszej weryfikacji. 25-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.
Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty w tym kradzieży oraz kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6500zł 4,6750zł
usd USD 4,4500zł 4,5000zł
usd CHF 4,4600zł 4,4950zł
usd GBP 5,4600zł 5,4900zł
czk CZK 0.1840zł 0.1870zł

Kurs z dnia: 2022-05-16

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa