4 33 2021 Impfkampagne ZoosOgrody zoologiczne należą do obiektów, które zostały najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Zamknięcie trwające kilka miesięcy było dużym wyzwaniem ekonomicznym dla wielu z nich. Normalny stan rzeczy sprzed pandemii nie został jeszcze osiągnięty. „Ogrody zoologiczne nie mogą nadrobić kilkumiesięcznych strat liczby odwiedzających.

Wobec ogólnej sytuacji i rosnących przypadków zachorowalności, z niepokojem patrzymy w przyszłość – także ogrodów zoologicznych, które nie poradzą sobie z ponownym zamknięciem”- podkreśla dyrektor zoo w Lipsku prof. Jörg Junhold, który jest także prezesem Stowarzyszenia Niemieckich Ogrodów Zoologicznych, i dodaje, że ogrody zoologiczne jako popularne obiekty rekreacyjne przyciągają codziennie kilka tysięcy gości. „Z tego względu, działając solidarnie, wspieramy wysiłki rządu Saksonii, aby zwiększać wskaźnik szczepień, w celu przeciwdziałania możliwej czwartej fali.” W tym celu ogrody zoologiczne, aktywnie działają na rzecz reklamowania szczepień ochronnych lub zapewniają wsparcie logistyczne.
Samo zoo w Görlitz straciło w wyniku pandemii ponad 650 000 euro. Przetrwanie było możliwe tylko dzięki hojnym darowiznom i wsparciu rządu. „Jesteśmy wdzięczni za program pomocy dla saksońskich ogrodów zoologicznych” – mówi dr Sven Hammer, dyrektor zoo w Goerlitz. „Mamy nadzieję, że dla naszej własnej ochrony oraz ochrony naszej populacji zwierząt, wiele osób w Saksonii skorzysta z oferty szczepień. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli wziąć w swoje ręce naszą przyszłość i mieć nadzieję, że nasza placówka nie będzie zagrożona kolejnym zamknięciem z powodu dużej liczby infekcji.”
W sobotę, 24.07.2021 w Naszym Zoo pojawi się mobilne centrum szczepień.  W godzinach od 10:00 do 14:00 osoby chętne, posiadające ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych, mogą zostać zaszczepione szczepionką producenta Biontech/Pfizer lub jednorazową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Oferta nie jest związana z wizytą w zoo.
Foto: Aleksandretta chińska zajadająca czereśnie, taki widok dostępny jest dla naszych gości, tak długo jak nie pojawi się trzeci lockdown.

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4710zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-09-24

Pogoda

booked.net