UKS WKK 82W niedzielę 17 stycznia drugoligowe koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec w rundzie rewanżowej ponownie pokonały rywali z WKK Wrocław 101:39. Rewanż wrocławiakom się nie udał a gospodynie zostawiły w niepamięci niezbyt udany wyjazdowy występ, który przecież i tak zakończył się zwycięstwem tyle, że ledwo trzypunktowym.

Zapraszamy do galerii!

Mocne wejście w mecz
Widać było, że „Cytrynki” przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. Kto wie, czy po drodze nie pobiły jakiegoś rekordu, bo pierwsze punkty zdobyły już po… 4 sekundach gry. Ich autorką była Patrycja Lipnicka, etatowy snajper tej drużyny. Równie szybko na koncie UKS-u pojawiły się kolejne trafienia. Przyjezdne pierwsze punkty zdobyły dopiero przy stanie 8:0. Z satysfakcją trzeba zaznaczyć, że coraz lepiej na pozycji rozgrywającej radzi sobie Wiktoria Marcinów, która świetnie rozprowadzała piłkę po obwodzie. Pod koszem na podanie czekały natomiast wysokie zawodniczki: Justyna Tudryn i Joanna Pawlukiewicz. Szybkie ataki długimi podaniami początkowała zazwyczaj Monika Paradowska a ich egzekutorem była Patrycja Lipniacka. W efekcie po dziesięciu minutach było 26:8. W drugiej kwarcie przyjezdne nieco uporządkowały swoją grę. Sygnał do ataku dała niewysoka Sara Pająk, trafiając dwa razy z dystansu. Mimo to zgorzelczanki wygrały tę odsłonę 29:17 i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 55:25.
Pokazały moc
Trzecia kwarta to popis skuteczności w ataku oraz żelaznej obrony gospodyń. Pozwoliły wrocławiankom w tej ćwiartce na zdobycie zaledwie 4 punktów. Presja wywierana na zespół WKK był tak silna, że rywalki nie mogły zdobyć dogodnych pozycji do oddania rzutu. Prawie wszystkie próby były niecelne – przestrzelone albo niedoloty. Agresja zgorzelczanek powodowała straty, które obciążały konto wrocławianek. Cytrynki przechwytywały ich podania albo zwyczajnie wyrywały piłkę z rąk. Efekt: UKS w tej odsłonie zdobył 31 punktów, zaś WKK zaledwie 4 oczka. W końcówce meczu trener Piotr Pietryk dał pograć rezerwowym, które świetnie sobie poradziły wygrywając kwartę 15:10. Setny punkt z rzutów wolnych zdobyła kapitan zespołu Monika Paradowska, co dało końcowy wynik spotkania 101:39. Pierwszy etap rozgrywek zakończą dwa zaległe mecze z Wichosiem Jelenia Góra. Pierwszy zostanie rozegrany 23 stycznia o 16.15 w Zgorzelcu.
Citronex UKS Basket Zgorzelec: 101:39 [26:8, 27:19, 31:4, 15:10]
Punkty zdobywały: Patrycja Lipniacka 26, Justyna Tudryn 19, Natalia Ferenc 11, Wiktoria Marcinów 9, Wiktoria Kowalczuk 9, Monika Paradowska 9, Wiktoria Zienkiewicz 6, Nina Łozowska 5, Joanna Pawlukiewicz 4, Oliwia Kozubska 3.