PierwszeWczoraj (30.12) w Wielospecjalistycznym Szpitalu – Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu rozpoczęło się szczepienie przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Pierwszą grupą osób objętą możliwością szczepień są pracownicy służby zdrowia. Jak podała dyrektor Zofia Barczyk około 90% personelu medycznego zadeklarowało chęć zaszczepienia przeciw Covid-19. Zgłosiło się ponad tysiąc osób do szczepień w tzw. „grupie zero”. Szczepienia obejmą najpierw osoby najbardziej narażone na zakażenie.

Są to pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
Pierwsza dostarczona tura szczepionki to 375 dawek. W sobotę zaszczepionych zostało 160 osób, dzisiaj pozostali – dodała dyrektor. Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna.
Pierwszą osobą zaszczepioną w zgorzeleckiej placówce jest jej Dyrektor – p. Zofia Barczyk. Jak powiedziała:
- „szczepienia są nam wszystkim bardzo potrzebne, dlatego zachęcam do podjęcia tej decyzji”.
Pomimo wielu wątpliwości natury medycznej i nie tylko bezsprzecznie podkreślić należy korzyści wynikające ze szczepień, o których mówi dr n. med. Marcin Wolski - Zastępca Dyrektora WS-SP ZOZ w Zgorzelcu - ds. lecznictwa:
„Osoby zaszczepione nie zakażają innych i same nabywają odporność na koronawirusa. To możliwość długo oczekiwanego powrotu do normalności, otwarcia placówek kulturalnych, siłowni i basenów, odmrożenie gospodarki. Zaszczepieni nie będą musieli nosić maseczek, odbywać kwarantanny. Będą mogli spotykać się swobodnie z rodziną i przyjaciółmi. Linie lotnicze deklarują, że szczepienie stanie się warunkiem wejścia na pokład”.
Już po 15 stycznia 2021 będzie możliwość zgłaszania się przez wszystkich mieszkańców powiatu zgorzeleckiego do zapisów na szczepienia w tzw. „grupie populacyjnej”. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.
Źródło: SPZOZ Zgorzelec

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5450zł 4.5550zł
usd USD 3.7750zł 3.7900zł
czk CZK 0.1715zł 0.1735zł

Kurs z dnia: 2021-03-04

Pogoda

booked.net