Dworzec pkp ZgorzelecW ubiegły czwartek (16.07) CBA zatrzymało dwóch prezesów Metropolitan Investment, który jest między innymi właścicielem zgorzeleckiego dworca. Są oni podejrzani o stworzenie piramidy finansowej, poprzez którą blisko 1000 osób miało stracić około 250 mln zł. Tak więc zapowiadana inwestycja po byłym dworcu PKP Miasto spełznie na niczym.

 

 

 

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku media obiegła informacja o budowie Metro Parku Zgorzelec. Jednak zzas płynął i nic się nie działo – winne temu miały być procedury związane z uzgodnieniami rozbiórki z PKP. Gdy pozwolenie nareszcie uzyskano i tak nie rozpoczęto bbudowy. Jak podano na oficjalnej stronie CBA:
“Prowadzone przez funkcjonariuszy CBA śledztwo ujawniło, że spółka oferowała klientom inwestycje na rynku nieruchomości w formie obligacji oraz sprzedaż udziałów w spółkach. Na podstawie uzyskanych informacji ustalono, że do końca 2019 roku wyemitowano w ramach wskazanych spółek obligacje na kwotę nie mniejszą niż 531 milionów złotych. Na podstawie ustaleń funkcjonariuszy CBA stwierdzono, że znaczna część środków finansowych została przeznaczona na inne cele niż te, które zostały wskazane w warunkach emisji obligacji.
Mimo dynamicznie pogarszającej się sytuacji finansowej spółek celowych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie spraw spółek kontynuowały zbywanie udziałów i obligacji klientom, mając świadomość ryzyka braku możliwości wypłaty zainwestowanego przez obligatariuszy i udziałowców kapitału oraz wynikających z niego odsetek. Ustalono także, że osoby uprawnione do reprezentacji spółek dokonywały nielegalnych transferów środków pieniężnych, uniemożliwiając spółkom zaspokojenie roszczeń wierzycieli i doprowadzając je do niewypłacalności."
Wygląda więc na to, że inwestycja nie zostanie zrealizowana. Zgorzelecki magistrat prawdopodobnie także może zapomnieć o pieniądzach z tytułu kar za brak realizacji przebudowy. Jakie będą dalsze losy byłego dworca? Na odpowiedź musimy jeszcze długo poczekać.
(red.)
Fot.: dolnyslask.org

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 INTERIOR

"INTERIOR"

21.09 - 23.09.2020r.

 

Lubań

Wawel

Tenet

"TENET"

22.09 - 24.09.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Chaos

"Chaos auf der Feuerwache"

07 - 09.09.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.5600zł
usd USD 3.6800zł 3.9000zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-09-28

Pogoda

booked.net