śWIADOMIE DO LASURegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zaprosiła do współpracy Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz GOPR i Komendę Państwową Straży Pożarnej we Wrocławiu tworząc wspólnie kampanię społeczno-edukacyjną pn. „Świadomie do lasu”. Ma ona na celu informowanie regularnie mieszkańców naszego województwa jak bezpiecznie i z głową spędzać czas na łonie natury. Będziemy też edukować jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, jakie spotkać nas mogą w lesie, gdzie szukać pomocy i w końcu jak świadomie spędzać czas wakacyjny.

 

 

 

 

Sezon wakacyjno-urlopowy właśnie wystartował. Nikt nie ma złudzeń, że tegoroczne wakacje będą specyficzne i wyjątkowe ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię wirusa COVID-19. Wyniki badania przeprowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną wskazują, że aż 87 % Polaków chce wypocząć w kraju.

Nieważne, czy wybierzemy urlop nad morzem, w górach czy nad jeziorem, wszędzie będziemy mieli kontakt z lasem.

Dlatego, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo w leśnych ostępach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, GOPR – Grupa Karkonoska i Sudecka oraz Komendą Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przygotowały wspólną kampanię informacyjną pn. „Świadomie do lasu”.

Ruszamy z cyklem praktycznych informacji, które będą prezentowane w mediach społecznościowych wszystkich partnerów kampanii. W naszych postach będzie można znaleźć takie informacje jak:

co zapakować na wycieczkę do lasu i w góry,
jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę,
jak zabezpieczyć się przed kleszczami,
co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy,
co powinniśmy zrobić, gdy zastanie nas burza w środku lasu,
jak bezpiecznie i zgodnie z prawem zaplanować bushcraft i survival w lesie oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie cyklicznie będą umieszczane najważniejsze i najciekawsze zagadnienia. Zachęcamy do świadomych i odpowiedzialnych wędrówek po lasach.

asp. szt. Monika Kaleta

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3700zł 4.4500zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-04

Pogoda

booked.net