TOYOTA BOSHOKU strefaToyota kupiła grunty w podstrefie ekonomicznej w Nowogrodźcu. Burmistrz Nowogrodźca widzi w zamiarach rozwojowych firmy, lepszy rozwój gminy i przewiduje minimum 1000 nowych miejsc pracy. Toyota Boshoku Poland kupiła od Gminy Nowogrodziec działkę o powierzchni 10,2740 ha za 9 572 548,80 złotych.

Jest to nieruchomość niezabudowana, składająca się z trzech działek i znajduje się w obrębie Wykroty, Gmina Nowogrodziec, w granicach Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Podstrefie Nowogrodziec.

Toyota Boshoku wybrała ten region ze względu na strategiczną lokalizację i fakt, iż jako firma działamy tu od 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozszerzamy naszą działalność. Nabycie nowych gruntów świadczy o zaufaniu do tego regionu, jeśli chodzi o przyszłe nowe możliwości biznesowe. Z tego miejsca chciałbym również podziękować Urzędowi Miejskiemu w Nowogrodźcu za profesjonalną współpracę oraz wsparcie dla naszej aktywności w rejonie. - powiedział Halim Turhan, Prezes Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o. Przyszłe, nowe możliwości biznesowe Toyoty, to szansa na dalszy rozwój.
Toyota, zgodnie z zapewnieniem zarządu wybuduje nową halę, w której zamierza rozszerzyć działalność gospodarczą o nowy model samochodu. Myślę, że produkcja rozpocznie się najpóźniej w 2025 roku - powiedział dla Radia Wrocław Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca. 
Ta inwestycja ma przynieść 1000 nowych miejsc pracy, natomiast aktywność firm współpracujących przy realizacji inwestycji kolejne nawet 1,5 tys. wakatów. 
Głównym celem rozwoju lokalnego jest m.in. zapewnienie dostatecznej liczby trwałych i stabilnych miejsc pracy oraz dochodu dla Mieszkańców. Sprzedaliśmy nieruchomość pod inwestycje dla sprawdzonego i zaufanego przedsiębiorcy. Rozwój Toyota Boshoku Poland Sp. z o. o. oznacza dla nas wygenerowanie dużej liczby miejsc pracy, wzrost średnich dochodów Mieszkańców, jak również wpływ podatków do budżetu Gminy. - powiedział Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca.
Taka inwestycja wiąże się jednak nie tylko ze wzrostem zatrudnienia. Pracownicy muszą mieć zapewnioną, choćby bazę noclegową. Gmina Nowogrodziec, przewidując przyszłe potrzeby, przystąpiła do programu budowy mieszkań dla nowych mieszkańców oraz na części terenów przemysłowych będzie budować elektrownię słoneczną z magazynami energii, która ma zasilać okoliczne fabryki certyfikowaną zieloną energią.
(PK/Foto:USC)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa