Znalezione marzec 2023Obecnie pod opieką schroniska jest 97 psów. Tak wiele bezdomniaków nie było w Dłużynie od bardzo dawna. Tylko od początku tego roku zostało przyjętych 43 psów, z czego właściciele odebrali zaledwie 8 podopiecznych, do adopcji wydano 23.


Większość przyjętych zwierząt, to psy zbłąkane, czyli takie, które pojawiły się na ulicach miast i wsi bez opieki człowieka. Ale w ostatnim czasie coraz więcej czworonogów trafia do schroniska po śmierci swoich opiekunów. Schronisko ogłasza wszystkie zbłąkane zwierzęta na profilu FB, dlatego warto przeglądać takie komunikaty. Dzięki tym publikacjom udało się odnaleźć sporo właścicieli psów, zanim jeszcze te trafiły do schroniska. Opiekunowie często korzystają z takiej pomocy, gdy stracą z oczu swojego zwierzaka. Wystarczy przesłać informację o zaginięciu wraz ze zdjęciem i numerem telefonu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wysłać wiadomość przez fejsbukowy profil. Warto zatem mieć aktualne zdjęcie swojego pupila, na którym widać pysk i całą jego sylwetkę. Aby poszukiwania były skuteczne, wymagają zaangażowania wielu osób, dlatego dobrze jest udostępniać te posty, aby ujrzało je wiele osób. Takie działania mają na celu ułatwić zwierzętom powroty do domów.
Oto 3 pieski, które zostały znalezione w ostatnim czasie, a po które nikt się do tej pory do schroniska nie zgłosił:
• Milunia – znaleziona 04 marca w Pieńsku. Suczka przybłąkała się do pracowników remontowanej Biedronki, grzeczna i zadbana,
• Makaron – pies nie ma jeszcze roku, zabezpieczony przez osobę prywatną 11 marca, błąkał się po Czerwonej Wodzie (gm. Węgliniec),
• Pasta – suczka znaleziona 17 marca w Zgorzelcu na Ujeździe.
Nie po wszystkie zgubione zwierzęta zgłaszają się właściciele. Po odbyciu 15-dniowej kwarantanny, zbadaniu i zaszczepieniu, są przygotowywane do adopcji. Zwierzęta szukające nowych domów można znaleźć poniżej.

Źródło: Schronisku Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa