Foto Jakub PurejTego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Tegoroczną edycję będziemy gościć na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68 w Zgorzelcu w dniach 18 – 21 oraz 24 – 27 lipca 2023 roku. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 14 lat, które pochodzą ze Zgorzelca, Görlitz i okolic lub spędzają tu wakacje.


Czym jest Kindermiasto?
Kindermiasto Zgorlitz to rodzaj trwającej kilka dni gry, podczas której dzieci uczą się, co to znaczy pracować, zarabiać i odpoczywać. Przebywając w Kindermieście, dzieci poznają nowe zawody (takie jak: stolarz, programistka, piekarz, muzyk, fotografka, urzędnik, czy muzealniczka) i zdobywają praktyczne umiejętności z nimi związane. Młodzi obywatele
i obywatelki wybierają swojego burmistrza i zgłaszają uwagi i propozycje dotyczące życia miasta. Podczas projektu uczestnicy zdobywają nowe przyjaźnie i doświadczenia, pogłębiają wiedzę o świecie i o tym, jak funkcjonuje miasto. Wspólnie dokonują wyborów i przekonują się o ich konsekwencjach. Rozwijają też swoją kreatywność, przedsiębiorczość i uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Kindermiasto to nie tylko świetna zabawa z rówieśnikami i okazja, by poznać nowych kolegów i koleżanki z Polski i Niemiec, ale też wakacyjna lekcja demokracji i współdecydowania.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców
Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w wakacyjnych zajęciach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Partnerzy
Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Memory Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. Projekt wspierany jest przez Urząd Miasta w Zgorzelcu oraz wiele stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.

Kindermiasto szuka pomocniczek i pomocników
Kindermiasto to projekt, który wymaga zaangażowania wielu osób. Do naszego zespołu można dołączyć jako:
- pośrednik językowy, który zapewni uczestnikom komfort komunikacyjny,
- osoba prowadząca stanowisko z ofertą pracy/warsztatów,
- wolontariuszka/wolontariusz.

Kontakt
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Damianem Dąbkiem (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 0049 3581 661 269). O wszelkich nowościach
i przygotowaniach do projektu będziemy informować na naszej stronie internetowej www.kindermiasto.eu/pl oraz w naszych social mediach:
Facebook:https://www.facebook.com/KimiZgorlitz/
Instagram: https://www.instagram.com/kindermiasto_zgorlitz/

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Schronisko 1%

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7800zł
usd USD 4,3600zł 4,4400zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-03-22

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa