Piknik w radomierzycachW sobotę (4.06) na terenie CRT w Radomierzycach odbył się Piknik Strażacki. Przybyłych do Radomierzyc strażaków z Polski i Niemiec, druhów z MDP oraz zaproszonych gości przywitał Wójt Piotr Machaj i Prezes Związku Gminnego OSP RP Arkadiusz Furmaniak. Po oficjalnym przywitaniu Prezes OSP Radomierzyce Sławomir Myśliwiec oraz Komendant Straży Pożarnej z Hagenwerder / Tauchritz Rainer Gothert podpisali list intencyjny z okazji 20-lecia współpracy obu jednostek.


Podczas pikniku 6 druhów z MDP otrzymało honorowe odznaczenia, a Prezesi z jednostek OSP Trójca, Radomierzyce, Gronów, Sławnikowice i FF Hagenwerder/Tauchritz otrzymali okolicznościowe upominki.
Drużyn MDP z Polski i Niemiec brały udział w konkurencji „SPITZENHAUS” – gaszenie domku oraz tor przeszkód. Podczas festynu odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla najmłodszych m.in. ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy. Animacje prowadziły panie z agencji animacji i kultury „Tik Tak” przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Podczas pikniku organizatorzy zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości, głównym daniem był pieczony świniak. Czas umilał występ zespołu Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa.
Wśród zaproszonych gości byli włodarze Gminy Zgorzelec oraz Powiatu Zgorzeleckiego, Radni i Sołtysi, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych – Straży Pożarnej i Straży Granicznej z Polski i Niemiec.
(UMZ)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6500zł 4,6560zł
usd USD 4,5600zł 4,5900zł
usd CHF 4,6600zł 4,6800zł
usd GBP 5,4000zł 5,4300zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-08-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa