Będzie mostW biurze Starosty Powiatu Goerlitz Berndta Lange gościł (09.03) Wicestarosta Mariusz Wieczorek na kolejnym już roboczym spotkaniu, którego tematyka obejmowała kwestie wspólne dla obu nadgranicznych powiatów. Jedną z nich jest planowana budowa mostu w rejonie miejscowości Deschka.

 

 

Wicestarosta Mariusz Wieczorek na pytanie Starosty Powiatu Goerlitz o stopień zaawansowania prac, zmierzających do realizacji tej niezwykle istotnej dla regionu inwestycji odpowiedział, że w chwili obecnej przeprowadzana jest analiza środowiskowa, niezbędna do rozpoczęcia procedury wykonawczej i już z początkiem kwietnia powołana zostanie Rada Techniczna budowy mostu. Niewykluczone, że całość prac związanych z budową mostu zakończy się w roku 2019.
Kolejnym z tematów podniesiona podczas dyskusji była rozprzestrzeniająca się epidemia afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choć wirus jak do tej pory zaatakował dopiero wschodnie i środkowe tereny Polski a na naszym terenie nie odnotowano ani jednego przypadku zachorowania na tę niezwykle groźną dla zwierząt chorobę, podczas spotkania ustalono konieczność powołania wspólnego, polsko-czesko-niemieckiego zespołu, który na bieżąco będzie monitorował zagrożenie a w przypadku pojawienia się wirusa na naszym terenie, podejmie działania zmierzające do ograniczenia ryzyka rozprzestrzenienia się choroby.
Wicestarosta Mariusz Wieczorek poruszył sprawę imigrantów rozlokowanych na terenie Powiatu Goerlitz. Jak stwierdził Starosta Lange, ich liczba systematycznie od kilku ostatnich miesięcy spada, podonie jak liczba zdarzeń kryminalnych z ich udziałem.
Obaj przedstawiciele władz przygranicznych powiatów omówili również przebieg aktualnie realizowanych, wspólnych transgranicznych projektów oraz szczegóły wspólnych działań zaplanowanych do realizacji już w niedalekiej przyszłości. Kolejne robocze spotkanie zaplanowano na drugą połowę maja i odbędzie się tym razem w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu.

PZ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2350zł 4.2400zł
usd USD 3.4500zł 3.4550zł
czk CZK 0.1664zł 0.1665zł

Kurs z dnia: 2018-03-21

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Wieża
 

"Wieża. Jasny dzień"

23-30.03

 

Bogatynia

Kadr
 kształt

"Kształt wody"

23-30.03

 

 

Lubań

Wawel

jaskiniowiec
 

"Jaskiniowiec"

23-29.03

 

Görlitz

Camillo

Lucky
 

"Lucky"

30.03

 

next
prev

Pogoda

Pochmurnie

2°C

Zgorzelec

Pochmurnie

Wilgotność: 45%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 21 Mar 2018

    Duże opady śniegu 2°C -6°C

  • 22 Mar 2018

    Pochmurnie 3°C -2°C