Kolejne medale zgorzeleckich pływakówW sobotę 17 listopada na pływalni SP 11 w Jeleniej Górze odbył się VIII Karkonoski Puchar Sprintu. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 536 uczestników z 29 klubów. Zgorzelecki Energetyk reprezentowała 13 osobowa kadra: Sebastian Bałdyga, Tadeusz Chodorowski, Tomasz Chorbotowicz, Igor Filipowicz, Robert Podgórski, Adam Skórski,

Szymon Stępień, Karolina Kordasiewicz, Monika Kurasiewicz, Natasza Kuźma, Natalia Skoczylas, Kamila Skwarczewska i Justyna Śliwka.

Tym razem tylko Sebastian stanął na podium. Zdobył dwa złote medale w wyścigach na 50 m stylem dowolnym oraz grzbietowym oraz srebrny stylem motylkowym, ustanawiając przy tym 3 nowe rekordy życiowe. Pozostali zawodnicy mimo zajęcia miejsc poza podium uzyskali w ocenie trenerów wartościowe wyniki a w kilkunastu przypadkach zostały ustanowione nowe „życiówki”.

Debiut na tak dużych zawodach pływackich zaliczyła piątka najmłodszych zawodników sekcji pływackiej UKS Energetyk. Natalia Skoczylas, Natasza Kuźma, Szymon Stępień, Igor Filipowicz i Tomek Chorbotowicz mimo odrobiny stresu świetnie dali sobie radę.

Znakomity występ zaliczył w Olsztynie zawodnik UKS Energetyk Zgorzelec, Andrzej Daszyński. Na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters zdobył 1 złoty medal (200 m st. motylkowym) i 3 brązowe (800 m st. dowolnym, 400 m st. zmiennym, 100 m st. motylkowym).

Gratulujemy wyników i zapraszamy do wspólnych treningów.

Źródło: UM Zgorzelec