Gimnazjum nr 1W Miejskim Domu Kultury, odbyły się (27.11) dwie ostatnie z czterech uroczystości wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2016/2017. W tym roku lista stypendystów i nagrodzonych liczyła 313 uczniów. Laureaci Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec, które Gmina Miejska Zgorzelec przyznaje od 2008 roku, to uczniowie publicznych podstawówek i gimnazjów.

 

Od trzech lat jednak, podczas uroczystości wręczenia wyróżnień, burmistrz wyróżnia także najlepszych uczniów placówek niepublicznych, wręczając im Nagrody Burmistrza Miasta Zgorzelec.
Obydwa wyróżnienia otrzymać można bądź za wybitne wyniki w nauce – stypendium naukowe, bądź też za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne – stypendium sportowe lub artystyczne. Warunki jakie muszą spełnić uczniowie, aby zostać stypendystami lub laureatami nagród to:
- w przypadku stypendium naukowego - średnia ocen co najmniej 5,0 ze wszystkich przedmiotów, wzorowa ocena z zachowania, a także sukcesy w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych szczebla co najmniej powiatowego (od I do III miejsca), wojewódzkiego (od I do IV miejsca) lub ogólnopolskiego.
- w przypadku stypendiów sportowych lub artystycznych - co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania, umiejętność godzenia nauki z zainteresowaniami oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach artystycznych lub zawodach sportowych szczebla co najmniej powiatowego (od I do III miejsca), wojewódzkiego (od I do IV miejsca), a także ogólnopolskiego lub na arenie międzynarodowej.
Choć sprostać tym wymaganiom nie jest łatwo, lista uczniów zgłoszonych do wyróżnień oscyluje niezmiennie w okolicy 300. To właśnie dlatego uroczyste spotkania, podczas których młodzież odbiera gratulacje burmistrza, odbywają się w kilku terminach.

LAUREACI STYPENDIÓW I NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC ZA ROK 2016/2017:
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza:
Stypendia naukowe:
Alicja Holy, Joanna Ilnicka, Julia Kasprzyk, Julia Marek, Małgorzata Mazur, Amelia Weronika Szulc, Oskar Zima, Julia Żwirska
Stypendia artystyczne:
Anna Maria Aftyka, Martyna Banachowicz, Amelia Biel, Anna Budnik, Michał Gajek, Jaqueline Karola Kessel, Jakub Komsta, Błażej Obuchowski, Nikola Kinga Tetke, Bianka Zdanowicz
Stypendia sportowe:
Sebastian Bałdyga, Miłosz Czupryński, Natalia Gogalińska, Paweł Gorbacz, Bartosz Grabowski, Miłosz Kotlęga, Dominik Leśniewski, Piotr Ławrynowicz, Marcin Olczyk, Amadeusz Oleszkiewicz, Jakub Piekarek, Mikołaj Piotrowski, Damian Ramulewicz, Miłosz Zaalman, Maciej Zabłocki

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka
Stypendia naukowe:
Filip Bartołd, Liwia Bobin, Sebastian Bogdaniec, Bartosz Chojnacki, Zofia Chojnacka, Miranda Giża, Zuzanna Grymuza, Hanna Kobzik, Kacper Koman, Karlina Komarnicka, Dominik, Krawczyński, Maksymilian Maślak, Martyna Rakoczy, Jagoda Sterkowicz, Paweł Sukowski, Martyna Walas, Martyna Wochniak
Stypendia artystyczne:
Paulina Błauciak, Zuzanna Gałach, Zuzanna Gołębiowska, Iga Kazimierska, Jagoda Kowalska, Aleksandra Krajewska, Weronika Łabędź, Zofia Pawłowicz, Filip Teodorowicz, Tomasz Tomaszewski, Katarzyna Tyburska, Filip Witkowski
Stypendia sportowe:
Natalia Bleichert, Tobiasz Butra, Kacper Charyszyn, Marta Cofta, Magdalena Delijewska, Roksana Dolińska, Natalia Duda, Zuzanna Gazdecka, Hubert Gładysz, Hubert Grzeszczyszyn,
Mateusz Jasiński, Mateusz Kawalec, Aleksandra Kielmas, Małgorzata Klimczak, Antonina Kołodziejczyk, Aleksandra Konwińska, Kaja Kopiejek, Maja Kowalska, Gracjan Kwieciński, Jakub Mazur, Patrycja Maniora, Kinga Mastalerz, Karolina Mencel, Mateusz Michałowski, Luiza Pietrańczyk, Jakub Poniński, Piotr Przybysz, Kacper Strózik, Bartosz Suski, Maria Szafirska, Magdalena Szmigielska, Klaudia Szuta, Konrad Tymiński, Dawid Wasilewski, Paweł Waszkowiak, Paulina Witczak, Marek Zwoliński, Maciej Zyśk, Kacper Żak, Kamil Żbikowski

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie:
Stypendia naukowe:
Bartosz Dryja, Marta Kuriata, Michał Lisicki, Klaudia Mróz, Marta Paluchowska, Aleksandra Plucińska, Julia Słonecka, Weronika Zapał, Gabriela Zoziuk
Stypendia artystyczne:
Kaja Drążek, Julia Ignyś, Zuzanna Wojciul
Stypendia sportowe:
Nina Olga Bartl, Maksymilian Franczuk, Wiktoria Gogulska, Filip Gryglak, Lidia Kazimierczak, Hanna Kempa, Natalia Kierżnowska, Adrian Krzywonos, Julia Lange, Patryk Liniewicz, Wiktoria Lip, Zuzanna Łupkowska, Marcin Masiulaniec, Nikola Mizuło, Radosław Mrok, Michał Nafalski, Szymon Orzech, Maja Radziszewska, Dawid Romanowicz, Piotr Rydarowicz, Kornelia Rydjan, Igor Skowroński, Szymon Skwarczewski, Julia Słonecka, Oliwia Stachowska, Julia Stempniewicz, Patryk Sulewski, Maja Śmigaj, Amelia Tokarska, Natalia Węgrzyn, Emilia Wiśniewska, Wojciech Znamiec
Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego
Stypendium naukowe
Katarzyna Brodniak, Dominik Cycyk, Marcin Kufel, Piotr Mazur
Stypendium artystyczne
Maja Bieniek, Mateusz Bonifatiuk, Alicja Brzozowska, Aleksandra Dworzyńska, Patrycja Idzik, Martyna Ignyś, Zuzanna Kniaziuk, Maciej Lewandowski, Klaudia Nachotko, Małgorzata Owsik, Izabella Pertkiewicz, Barbara Rogalewicz, Aleksandra Romel, Martyna Starosta, Julia Szczurek, Adam Szymecki, Maja Wołowiec, Żaneta Zdanowska, Julia Znamiec
Stypendium sportowe
Adrianna Adamiec, Zuzanna Adamowska, Dawid Bednarski, Maciej Binczarowski, Wiktoria Błauciak, Wojciech Brzoza, Wiktor Bukowski, Paweł Czarnecki, Jakub Czarny, Radowan Djurisić, Natalia Ferenc, Agata Furmanowicz, Alicja Gieracka, Korneliusz Gurdziel, Arkadiusz Horodecki, Martyna Horzowska, Oskar Jabłoński, Natalia Jaworska, Milena Jegiazarian, Gabriela Kaniuk, Martyna Kazimierska, Szymon Kochanowski, Julia Kondycka, Emilia Konieczna, Filip Kordasiewicz, Konrad Kościański, Wiktoria Kowalska, Paulina Kozłowska, Dawid Lipiak, Jan Łachacz, Tomasz Marcinkowski, Wiktoria Marcinów, Natalia Mencel, Julia Mesjasz, Julia Michaluk, Grzegorz Miłota, Kornelia Ewa Nogaj, Adrian Pecyna, Viktoria Pietrowska, Paweł Procyszyn, Iwona Przybylska, Martyna Przybyś, Julia Dagmara Reut, Szymon Rojszczyk, Urszula Rozenfeld, Kacper Rozmus, Sandra Rynkiewicz, Wiktoria Sianowska, Jakub Skibicki, Kamila T. Skwarczewska, Szymon Smulczyński, Adam Sokołowski
Bartosz Stachowski, Aurelia Staniewska, Weronika Stankiewicz, Szymon Staśkiewicz, Magdalena Stefańska, Denis Stocki, Norbert Sułkowski, Amelia Szantar, Gabriela Szatkowska, Anna Szeremeta, Michał Śledzki, Dawid Turczyński, Aleksander Uzarek, Karol Węgrzyn, Sebastian Wielgus, Patryk Wysocki, Wiktoria Zienkiewicz, Grzegorz Zosiuk, Tomasz Zubrzycki
Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II:
Stypendium naukowe
Kamila Cepowska, Amelia Gos, Stella Hobusch, Julia Piotrowska, Dawid Radecki, Aleksandra Siedlecka, Sandra Szeliga, Katarzyna Świątek, Kacper Wicha
Stypendium artystyczne
Oliwia Borucka, Krzysztof Grzybała, Katarzyna Kuriata, Oktawia Ludwiczak, Małgorzata Ostrowska, Oskar Przysło, Katarzyna Skiba, Paweł Wilk, Natalia Wurszt, Marcela Zagajewska
Stypendium sportowe
Gaspar Błaszczyk, Martyna Cebula, Natalia Dżyga, Wiktor Gruzd, Julita Jakiel, Mateusz Kamysz, Wiktoria Kozera, Andżelika Knapkiewicz, Magdalena Laskowska, Paulina Łata, Adam Majta, Jakub Mikołajczyk, Dominik Pietrańczyk, Kornelia Polis, Jakub Potyczka, Martyna Radawiec, Kamil Rakoczy, Karina Rydarowicz, Karolina Senkowska, Anna Skonka, Jakub Węgrzyn, Szymon Wysocki
Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej:
Stypendium naukowe:
Malwina Marut
Stypendium artystyczne
Joanna Kutrowska, Patrycja Olszak, Patryk Szawuła, Aleksandra Włoszczyk
Stypendium sportowe
Martyna Adamczewska, Karolina Bekacz, Oliwia Urbanowicz, Zofia Gotthardt, Kornelia Kardach, Aleksandra Kondracka, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Kubiszewska, Agnieszka Kulikowska, Oliwia Kuzubska, Kaja Oliwia Legaczyńska, Nina Łozowska, Wiktoria Nowak, Wiktoria Sinicka, Marika Tomiak, Martyna Zadorska
Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Tęcza”
Nagroda za osiągnięcia w nauce:
Milena Staroń i Klara Zagórska
Nagroda za osiągnięcia artystyczne:
Dominik Ławrynowicz
Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie z Oddziałami Dwujęzycznymi
Nagroda za wyniki w nauce:
Jakub Danielewski, Dominik Baziuk, Filip Cebulski
Gimnazjum COGITO
Nagroda za wyniki w nauce:
Norbert Baran
Nagroda za osiągnięcia artystyczne:
Natalia Kasak
Europejskie Gimnazjum
Nagroda za wyniki w nauce:
Julia Owsik, Nikola Marciniak, Oliwia Daniłów

UMZ

SP nr 2 Gimnazjum nr 2

 

 

 

 

 

 

 

 

SP nr 3 Gimnazjum nr 3

 

 

 

 

 

 

SP nr 5 szkoly niepubliczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Portret

"Portret kobiety w ogniu"

07 - 18.12.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Doktor

"Doktor Sen"

13 - 17.12.2019

Lubań

Wawel

Krana Lodu

 "Kraina Lodu II"

29.11 - 12.12.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Perfekte

 "Perfekte Geheimnis"

05 - 11.12.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2650zł 4.2850zł
usd USD 3.8600zł 3.9000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2019-12-09

Pogoda

booked.net