Pływacki piknik integracyjny 3Na pływalni CSR w Zgorzelcu odbyły się (26.11) zawody pływackie zorganizowane przez zaprzyjaźnione kluby UKS Patomswim Bogatynia oraz UKS Energetyk Zgorzelec. Impreza skierowana była głównie do najmłodszych i uczestniczyło w niej 80 zawodników z rodzimych klubów i szkółek. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Klub".

Zapraszamy do galerii

 


Pomimo braku pływalni już ponad pół roku najmłodsi zawodnicy z Bogatyni nie zapomnieli jak się pływa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie rywalizacja jednak, a dobra zabawa była głównym celem imprezy i to zdaniem obserwatorów udało się świetnie! Niezapomnianym momentem dla najmłodszych były skoki do wody z 3-metrowej skoczni. Pokonanie lęku przed wysokością dla 6-cio letniego dziecka to bowiem nie lada wyzwanie. Najmłodsi czerpali wiele radości również z przejścia po „chodniku nawodnym", na którym poczucie równowagi okazało się niezwykle istotne.
Na zakończenie najstarsi zawodnicy wspólnie z trenerami i ratownikami zagrali mecz w waterpolo akurat w tym wypadku rywalizacja okazała się sprawą bardzo istotną.

Wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy, a w rocznikach starszych medale. Nie zawiedli rodzice którzy z entuzjazmem wspierali swoje pociechy dając upust emocjom.
Klub PSTOMSWIM dzięki przyznanemu dofinansowaniu zakupił wiele sprzętu treningowego. Sprzęt w postaci koszy nawodnych czy „chodnika pływającego" posłużył do zabawy i stanie się ciekawą atrakcją na kolejne lata.

Składamy wielkie podziękowania wszystkim wolontariuszom współodpowiedzialnym za organizację i przygotowanie Pikniku. Szczególnie dziękujemy Piotrowi Gruszczyńskiemu – Prezesowi CSR za możliwość „awaryjnego" zorganizowania imprezy w jego obiekcie oraz możliwość codziennych treningów najstarszej grupy zawodników. Dziękujemy również OSIR w Bogatyni za przygotowanie pamiątkowych dyplomów i medali.

Z niecierpliwością oczekujemy otwarcia remontowanej pływalni w Bogatyni, na którą już dziś zapraszamy wszystkich pływaków ze Zgorzelca.

Paweł Mielnik

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Portret

"Portret kobiety w ogniu"

07 - 18.12.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Doktor

"Doktor Sen"

13 - 17.12.2019

Lubań

Wawel

Krana Lodu

 "Kraina Lodu II"

29.11 - 12.12.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Perfekte

 "Perfekte Geheimnis"

05 - 11.12.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2650zł 4.2850zł
usd USD 3.8600zł 3.9000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2019-12-09

Pogoda

booked.net