3m Brąz dla Eweliny OlechnikOdbyły się (20-23.11) we Wrocławiu, w hali Sportwerk na Kozanowie, Mistrzostwa Świata w grach deblowych oraz w grach drużynowych w Racketlonie. Dla tych, którzy są mnie wtajemniczeni przypominamy, że w tej dyscyplinie gramy we wszystkie 4 rakiety. Najpierw set w tenisa stołowego, potem w badmintona, następnie squash i na koniec tenis ziemny. Nie istotne jest kto wygra seta, ważne kto na koniec będzie miał więcej „małych" punktów. W związku z tym liczy się tu każdy punkt.

Mistrzostwa te początkowo miały odbyć się w Poznaniu, lecz obiekt, lecz tamtejszy obiekt sportowy nie został ukończony więc przeniesiono imprezę do Wrocławia. Z Bogatyni pojechało 3 zawodników i 2 zawodniczki. Najlepiej wypadł nasz badmintonista Marcin Nowak, który wspólnie z drużyną wywalczyli srebrny medal, ulegając w finale Austrii 78:113. Na 3 miejscu Anglia na 4m Szwajcaria i na 5m Czechy. W drużynie Polski zagrali : Michał Szymczak (Wałbrzych), Huber Górski ( Wałbrzych), Jan Wolańczyk (Wrocław), Klaudia Borek (Nowy Sącz), Marcin Nowak ( Bogatynia).
Drugi medal, brązowy, w grze deblowej juniorek zdobyła dla naszego miasta Ewelina Olechnik, która grała w parze z Darą Ladner ze Szwajcarii. Złoto w tej kategorii zdobyły Hannah Boden ( Anglia ) z Bettiną Bugl ( Austria ) a drugie były Elizabeth i Christine Seehofer – siostry z Austrii.
Mistrzyni Polski Kobiet w squasha Magda Kamińska, wspólnie z naszą narodową reprezentacją, zajęła dobre – 5 miejsce. Bogatyńscy seniorzy w drużynówce +45 nie zrobili tym razem furory. Grzegorz Sylwestrzak wielokrotny (pięcio) Mistrz Polski w tej kategorii, wspólnie ze Stanisławem Nowakiem (1 raz srebro i 1 raz brąz na MP +45) zajęli z drużyną 10 miejsce. Bardzo pechowo rozpoczęli zawody ponieważ w pierwszym meczu przegrali z Holendrami 1 punktem czyli 132 : 133. W kolejnym meczu ulegli Szwajcarii 123 :133.
Zawody trwały 4 dni i zgromadziły blisko 300 zawodniczek i zawodników z całego świata. Była to pierwsza tej rangi zorganizowana przez Polską Federacją Racketlona. Organizacyjnie bardzo dobrze a więc gratulacje a my cieszymy się z dwóch medali dla Bogatynian, - którzy na co dzień są zawodnikami UKS Smecz Bogatynia - więc dla nich również wielkie gratulacje.