DSCF9005Koszykarze PGE Turów pierwszy raz od bardzo długiego czasu przegrali wyjazdowy mecz z Anwilem Włocławek. Końcowy wynik 67:58 dobrze obrazuje niemoc rzutową czarnozielonych. Coraz wyraźniej widać, jak bardzo drużynie doskwiera brak Davida Jacksona oraz krótka ławka, na której siedzą coraz gorzej usposobieni gracze.

Spotkanie Turowa z Anwilem źle rozpoczęło się dla przyjezdnych, bo już po kilku minutach pierwszej kwarty przegrywali 10:4. Od tego momentu Turów wzmocnił obronę, wskutek czego gospodarze stanęli z wynikiem. Do kosza za to zaczął trafiać serbski duet Opacak – Zigeranović. Pierwszy z nich bezbłędnie trafiał rzuty z dystansu, natomiast drugi wpędzał w kompleksy Hajricia zdobywając punkty rzutami ponad jego rękoma. Wynik 22:25 po dziesięciu minutach dawał nadzieję na końcowy sukces zgorzelczan.

Drugą odsłonę wygrał już jednak Anwil 16:14 a to, że na tablicy widniało 38:39 dla Turowa, było to skutkiem przewagi wyniesionej z pierwszej kwarty. Należy zauważyć, że aż 22 oczka dla gości zdobył Ivan Opacak. Skuteczność stracił „duży Ivan”, który w tej części gry nie zdobył ani jednego punktu. W tej niechlubnej serii liderami byli jednak Aaron Cel, Vukasin Aleksić i Djordje Micić, którzy w pierwszej połowie w ogóle nie punktowali.

Równia pochyła stała się jeszcze bardziej stroma w trzeciej i czwartej kwarcie. Totalnie zawodzili nominalni liderzy Turowa. W przekroju całego meczu Cel zdobył ledwie 4 punkty, Chyliński i Kulig ledwie po 5. Wspierający kolegów z ławki Stelmach zdobył 3 pkty a Micić 2 oczka. Ten zawodnik rozegrał najgorsze zawody w barwach Turowa. Na dziewięć prób skuteczna była tylko jedna. Równie zły mecz zaliczył Aleksić, który schodził z parkietu z zerowym dorobkiem. O cztery oczka powiększył jeszcze swój dorobek Zigeranović, który – jako drugi obok Opacaka – zaliczył dwucyfrową zdobycz (13 pkt).

Nie wiadomo, co sprawiło tak drastyczną obniżkę formy większości zawodników PGE Turów. We Włocławku okazało się, że aby pokonać zgorzelczan, wystarczyło odciąć od podań tylko jednego zawodnika: Ivana Opacaka. Niepokój budzi bardzo nierówna forma Aarona Cela, Vukasina Aleksicia oraz zupełne załamanie poziomu gry Micicia. Trzeba zauważyć zresztą, że od pewnego czasu ten rozgrywający Turowa jakby stopniowo tracił swoja spontaniczność i radość z gry, którą skutecznie wzbudzał entuzjazm na trybunach w hali przy maratońskiej. Generalnie „serbski desant” podzielił się na dwie grupy. W pierwszej jest Zigeranović prezentujący solidny poziom od początku sezonu i Opacak, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. W drugiej są dwaj rozgrywający: Aleksić i Micić, znajdujący się w wyraźnym dołku. Czy wobec nieobecności kontuzjowanego Jacksona to efekt braku konkurentów na tej pozycji? Ponadto drużynie z pewnością przydałoby się wzmocnienie po odejściu dwóch graczy. Trener Rajković pytany o to podczas konferencji prasowych jednak odpowiada pytaniem: „A czy wy wiecie, jaki mam budżet?”. Czy druga połowa sezonu będzie podobna do ubiegłorocznej, czyli kiepska i nerwowa? Teraz przed Turowem ważne spotkanie z Jeziorem Tarnobrzeg, który ostatnio sprawił niespodziankę wygrywając na swoim terenie ze Stelmetem Zielona Góra.

Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 67:59 (22:25, 16:14, 17:12, 12:7)

Anwil: Jovanović 15 pkt, Szubarga 14 pkt, Frasunkiewicz 10 pkt, Weeden 9 pkt, Hajrić 8 pkt, Boykin 5 pkt, Ginyard 4 pkt, Bartosz 2 pkt, Sokołowski 0 pkt, Eitutavicius 0 pkt.

PGE Turów: Opacak 26 pkt , Zigeranović 13 pkt, Kulig 5 pkt, Chyliński 5 pkt , Cel 4 pkt, Stelmach 3 pkt , Micić 2 pkt, Wichniarz 0 pkt, Aleksić 0 pkt.