DSCF9611To był ważny mecz. Po porażkach z AZS Koszalin i litewskim Rytas Wilno, PGE Turów zmierzył się z Kotwicą Kołobrzeg. Goście znad morza niedawno sprawili sporą niespodziankę, kiedy w poprzedniej kolejce pokonali na swoim terenie zielonogórski Stelmet. Jednak w Zgorzelcu sensacji nie było. Gospodarze podnieśli się po niepowodzeniach i pokonali przeciwników 96:80.

Zapraszamy do galerii !

Turów dość ciężko wchodził w mecz. Pierwsze punkty zdobyła Kotwica i przez pierwsze pięć minut spotkania to oni przeważali na parkiecie. Po trzech minutach prowadzili 3:6. Potem akcje zgorzelczan zaczęły się kleić i po pięciu minutach było już 9:8 na korzyść gospodarzy. Potem okazało się, że prowadzenia nie oddali do końca meczu. Zaczęli agresywnie penetrować strefę podkoszową rywali, co przyniosło im szybkie punkty. Wkrótce wyszli na prowadzenie, które potem systematycznie powiększali. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się więc wynikiem 24:12. Spotkanie świetnie rozpoczęli David Jackson i Ivan Zigeranović, którzy zdobyli po 7 punktów, Michał Chyliński (5 pkt) oraz Aaron Cel (4 pkt).

Wkrótce okazało się, że pierwsza kwarta była tylko preludium do drugiej. Czarnozieloni narzucili przeciwnikowi swój styl i tempo gry. Seryjnie zdobywali punkty dzięki zespołowej grze. Przez pierwsze dwadzieścia minut zaliczyli 10 asyst, przy jednej przeciwników. Najwyższe, bo 25 punktowe prowadzenie zdarzyło im się właśnie w tej części meczu. Tę część spotkania gospodarze wygrali aż 38:19. Kolejne zdobycze punktowe zanotował na swoim koncie Chyliński oraz Micić. Na przerwę Turów schodził przy 21 punktowym prowadzeniu (50:29).

Trzecia i czwarta kwarta przyczyniła jednak kibicom nerwowych chwil. Ostatnią odsłonę Turów przegrał 20:27. W pewnym momencie goście zbliżyli się nawet na 10 punktów. Na szczęście gospodarze, którzy w końcówce jakby nieco spoczęli na laurach obudzili się i gdy rozległa się ostatnią syrena, prowadzili 16 oczkami. Końcowy wynik 96:80 dobrze oddaje różnicę poziomów obu drużyn. Najlepszym graczem gospodarzy okazał się ich kapitan Michał Chyliński, zdobywca 21 punktów. Tuż za nim uplasował się Ivan Zigeranović z 19 punktami.

Stelmach w Turowie?

Trener PGE Turów Miodrag Rajković pytany o ewentualne uzupełnienie składu po odejściu Gabińskiego powiedział, że w poniedziałek zarząd klubu wyda w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Piotr Stelmach, do tej pory zawodnik Stelmetu Zielona Góra o którym portal plk.pl pisze, że skorzystał z możliwości przedterminowego rozwiązania kontraktu. Więcej w następnym numerze naszej gazety.

Za tydzień trudne spotkanie na niełatwym terenie ze Stelmetem Zielona Zóra.