Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2000 zł

4.2100 zł
usd USD 3.3400 zł 3.3500 zł
czk CZK 0.1513 zł 0.1515 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 31.10.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

32088387da419227f20729e6cf7687d8 S

" Potop "

17 - 22.10

 

Bogatynia

Kadr

Anabelle

 " Annabelle "

31.10 - 03.11

 

Lubań

Wawel

joe

" Joe "

14 - 19.11

Görlitz

Camillo

The cut

 " The Cut "

01 - 05.10

 

next
prev

Wylądował na dachu

bolesławiecka 13Wczoraj na ul. Bolesławieckiej w pobliżu ogrodów działkowych po godz. 15.00 doszło do wypadku drogowego 2 samochodów osobowych. Kierujący samochodem marki Mercedes wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym z Jędrzychowic czerwonym samochodzie marki Ligier ixo.

Czytaj więcej...

Budka Suflera w PGE Turów Arena

budkaTo najważniejsza trasa koncertowa 2014 roku. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 17 innych miast, a wśród nich Zgorzelec i pierwszy koncert w nowej hali. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień", zespół na zawsze żegna się z publicznością.

Czytaj więcej...

Sportowo w SP

Sportowo w SPOd września br. w zgorzeleckich szkołach podstawowych rozpoczęła się realizacja trzech projektów upowszechniania sportu wśród dzieci:
-program powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać", w ramach którego w każdym tygodniu w okresie od września do grudnia 2014 r. odbywają się dodatkowe lekcje pływania prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na basenie krytym w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Dlaczego wciąż nie mogę schudnąć?

logo-uwaga-nadwagaStosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Dietetyk z Centrum Naturhouse podpowiada, co może być tego przyczyną.

Czytaj więcej...

Zgorzelec widziany z góry

Zgorzelec widziany z góry 1Zgorzelec w nowej odsłonie przedstawia swój film promocyjny, do którego montażu wykorzystano coraz bardziej popularne urządzenie - dron. Miasto widziane z lotu ptaka - jego zabytki, ciekawe miejsca, parki, stadion, a nawet uroczyste rozpoczęcie "Jakubów - Święta starego miasta" to tylko niektóre z elementów zaprezentowanych na filmie.

Czytaj więcej...

Trzynasta w Samo Południe na deskach MDK

Trzynasta w Samo południePo tym jak przez kina w całej Polsce przetoczył się film Jana Komasy pt. „Miasto 44", my w kinie PozaNova chcemy Wam zaproponować inne spojrzenie na ten sam temat. My patrzymy oczami Ireneusza Dobrowolskiego, który wyreżyserował film pt. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały".

Czytaj więcej...

„Motyle 2014 r.”

Motyle 2014 r. 2Komitet Organizacyjny (Andrzej Kozak, Gabriela Bartczak, Beata Szostek- Bicka, Bożena Blansjaar, Wioletta Kościukiewicz, Elżbieta Kowalska, Małgorzata Matyjaszczuk, Bernadeta Nowak, Waldemar Woźniak) akcji charytatywnej „Motyle", która odbyła się (16.10) w MDK w Zgorzelcu, po komisyjnym otwarciu puszek i przeliczeniu zawartości, ogłasza zebranie kwoty: 3.096,42 zł i 10 euro.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu w MOS-ie

Ośr. socjoterapii 21Dzisiaj w Ośrodku Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu nastąpiło podsumowanie projektu pod hasłem "Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu-etap I i etap II". Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić I i III piętro budynku oraz pomieszczenie siłowni.

Czytaj więcej...

Roy Bennet w Zgorzelcu

roy bWczoraj wieczorem w Hotelu Pawłowski w Zgorzelcu odbył się koncert Roy Bennet Group. Licznie przybyli zaproszeni goście oraz fani zespołu założonego przez Krzysztofa Witkowskiego. Na koncercie można było uslyszeć autorskie utwory z płyty Positive Energy oraz covery najwiekszych sław, np Jamesa Browna czy Boba Marleya.

Czytaj więcej...

James Brown XXI wieku-dzisiaj koncert w Zgorzelcu

roy bennetJuż dzisiaj tj. 23 października Roy Bennett zaśpiewa dla zgorzeleckiej publiczności. Roy Bennet Group to zespół założony przez Krzysztofa Witkowskiego (zgorzelczanina), który wokół siebie potrafił zrzeszyć znaczących w Polsce muzyków, współpracujących na co dzień z takimi gwiazdami jak Justyna Steczkowska, Sydney Polak, Róże Europy, czy Krzysztof Kiljański.

 

Czytaj więcej...

Szpital z certyfikatem akredytacyjnym

Zgorzelecki szpital z certyfikatem akredytacyjnymPodczas uroczystej gali (22.10) w CSR, dyrektor WS SP ZOZ-u Zofia Barczyk i Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, odebrali certyfikat akredytacyjny dla zgorzeleckiego szpitala. Zgorzelecki szpital po 15 latach modernizacji, ciągłego podnoszenia standardów i poszerzania zakresu usług medycznych, otrzymał akredytację, czyli wyróżnienie jednostki, jej pracowników i administracji, świadczących usługi na wysokim poziomie.

Czytaj więcej...

Reklama