Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1900zł

4.1950 zł
usd USD 3.7500zł 3.7550 zł
czk CZK 0.1535 zł 0.1537 zł

Kurs z dnia: 30.06.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

pani szuka pana

" Pani szuka Pana "

29.06 - 05.07

 

Bogatynia

Kadr

Marsylski Łącznik

 "Marsylski Łącznik"

26 - 30.06

 

Lubań

Wawel

 

" Wakacyjna przerwa"

 

Görlitz

Camillo

Moje serce tańczy

 " Moje serce tańczy"

25 - 30.06

 

next
prev

Mianowanie klas wojskowych

Mianowanie klas wojskowych 6W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Górników i Energetyków Turowa odbyło się (25.06) uroczyste mianowanie na wyższy stopień szkolny klas zdrowotnych oraz wojskowych. Uczniowie otrzymali zasłużone certyfikaty, nagrody i odznaczenia.

Czytaj więcej...

Finał Dni Zgorzelca – niedziela

DSCF2201W ostatni dzień Dni Zgorzelca aura zgotowała mieszkańcom miasta wyjątkowo przyjazne warunki, co spowodowało gwałtowny wzrost frekwencji na widowni amfiteatru. Opłacało się przybyć, gdyż wczesnym popołudniem można było posłuchać koncertu Państwowej szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Po ich występie zwolennicy kabaretów zostali zaproszeni na prawdziwą ucztę.  

 

 

Czytaj więcej...

Finał Dni Zgorzelca – sobota

2015-06-27-1067Pierwszy z finałowych Dni Zgorzelca rozpoczął się od lekkiego falstartu, gdyż ekipa techniczna nie mogła znaleźć zasilania sceny. Gdy wreszcie wszystko ruszyło, na przed publicznością zaprezentował się disco-polowy zespół Kazoo. Skoczną, taneczną muzyką rozgrzał widownię coraz liczniejszą widownię.

Czytaj więcej...

Uczniowie Tęczy odebrali świadectwa

Tęcza 10Za nimi to już kolejny rok szkolny uwieńczony postępami w nauce oraz zachowaniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej "Tęcza", ich rodzice oraz zaproszeni goście uczestniczyli (26.06) w zakończeniu roku szkolnego 2014/2015. Na sali gimnastycznej wśród osób, które zebrały głos była Dyrektor szkoły Janina Rymanowska, Prezes Zarządu DPFA-Europrymus Katarzyna Hűbner, Zastępca Burmistrza Radosław Baranowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Matys.

Czytaj więcej...

Dni Zgorzelca 2015

DNI MIASTA ZGORZELCA 2015v6Drugi muzyczny weekend w amfiteatrze miejskim w ramach tegorocznych Dni Zgorzelca będzie muzyczny i kabaretowy. W sobotę zaśpiewa m.in. Manchester i Patrycja Markowska. W niedzielę bawić nas będą kabarety Czesuaf oraz Jurki. A muzycznie ubarwi wieczór zespół Leszcze i Katarzyna Pakosińska. Wstęp oczywiście wolny!

Manchester - zespół muzyczny z Torunia, założony 18 marca 2006. Grupa gra typową muzykę brit pop z domieszką punk rocka. Mają na swoim koncie takie przeboje jak „Lawendowy", „Autrostrady kłamstw", czy „Za mało". Zobaczymy ich w zgorzeleckim amfiteatrze 28 czerwca.

Czytaj więcej...

Kreatywne lato w Centrum Messiaen

Kreatywne lato w Centrum MessiaenZapraszamy na wakacyjne warsztaty ekologiczno-artystyczne „Kreatywne lato w Centrum Messiaen" dla dzieci w wieku 7-13 lat organizowane przez ECEK w Zgorzelcu.
Termin warsztatów: 06.07-24.07.2015 r. od pon. do pt. w godz. 8:30-15:30
Koszt: 100 zł/tydzień za osobę (w tym wyżywienie, ubezpieczenie i opieka pedagogów)
Zgłoszenia do 30 czerwca 2015 r. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Czytaj więcej...

UWAGA! Oszustwa metodą na wnuczka!

UWAGA Oszustwa metodą na wnuczkaWnuczek, pracownik opieki społecznej, organizacji charytatywnej, a nawet policjant czy prokurator pomysłowość oszustów, aby wyłudzić od nas pieniądze jest niezwykle bogata. Halo. Babcia... To Ty Marku? Tak babciu, to ja. Wiesz babciu mam bardzo poważne problemy i potrzebuje pilnie 50 tysięcy złotych, które jutro ci oddam... Właśnie tak najczęściej zaczynają rozmowę oszuści podający się za członków rodziny i wyłudzający pieniądze. Ale nie tylko.

Czytaj więcej...

Gim nr 1 prosi mieszkańców Zgorzelca o głos

gim1jGimnazjum nr 1 im. B. Chrobrego w Zgorzelcu po raz 10. zorganizowało Szkolny Festiwal Talentów „Talenciarz Gimnazjalista 2015".

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego w SOSW

Zakończenie Roku Szkolnego w SOSWW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odbyło się (24.06) zakończenie roku szkolnego. Do grona Absolwentów dołączyło siedmiu uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz dziewięciu ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas uroczystości Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński podziękował dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Czytaj więcej...

Związek Gmin zadba o bezdomne zwierzęta

Zarząd Związku GminCzłonkowie Zarządu Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej kontrolowali Schronisko dla Zwierząt w Dłużynie, którego Związek jest właścicielem. Celem wizyty było sprawdzenie co trzeba zrobić, przybliżyć panujące tam warunki do wymogów stawianych przez Unię Europejską. Już wcześniej było wiadomo, że kryteria są bardzo wygórowane, przez co trudne do spełnienia.

Czytaj więcej...

Zatrzymany za kradziez rowerów i posiadanie amfetaminę

Zatrzymany za kradzież i amfetaminęBogatyńscy Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców dotyczące kradzieży dwóch rowerów górskich. Świadek zauważył jak dwóch sprawców przecina zabezpieczające linki i ściąga rowery, które znajdowały się na bagażniku samochodowym. Mężczyźni mieli schować skradzione jednoślady do swojego auta i odjechać. Zgłaszający natychmiast o tym fakcie poinformował bogatyńskich funkcjonariuszy jednocześnie jadąc za sprawcami.

Czytaj więcej...

Reklama