Najnowsza Gazeta

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.190 zł

4.195 zł
usd USD 3.030zł 3.035 zł
czk CZK 0.152 zł 0.152 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 23.04.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Fryzjerka

" Fryzjerka "

24.04

Bogatynia

Kadr

Need for speed

 " Need for speed "

11 - 15.04

 

Lubań

Wawel

blue highway

" Blue Highway "

11 - 13.04

Görlitz

Camillo

Złodziejka książek

 " Złodziejka książek "

18 - 23.04

 

next
prev

Stłuczka koło Carrefoura

stłuczkaDo niegroźnej w skutkach stłuczki doszło dzisiaj około godz. 14.00, na ulicy Jeleniogórskiej w Zgorzelcu. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Ford nie dostosowała prędkości do warunków na drodze a przede wszystkim nie zachowała należytej odległości od jadącego przed nią Renault Megan.

 

 

Czytaj więcej...

Spalił się garnek

Spalił się garnek 51Trzy samochody straży pożarnej, policja oraz ambulans zostały wezwane do zgłoszenia, które na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. W dniu dzisiejszym (22.04) około godziny 12:00 została zablokowana ul. Daszyńskiego, gdzie nastąpiła interwencja. Okazało się, że wezwanie dotyczyło pożaru w jednym z mieszkań. 

Czytaj więcej...

Zatrzymany z narkotykami

Zatrzymany z narkotykamiFunkcjonariusze z polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA prowadząc (20.04) działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany to, 33-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Czytaj więcej...

Najlepszy historyk w powiecie

Najlepszy historyk w powiecieW Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się (15.04) XII Powiatowy Konkurs Historyczny „Wehikuł Czasu 2014", w którym udział wzięły szkoły podstawowe z terenu powiatu zgorzeleckiego. Uczniowie, którzy stanęli w konkursowe szranki, musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących czasów zaborów i drogi Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r. Największą wiedzą wykazał się Jakub Danielewski -uczeń Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, zajmując I miejsce w powiecie. Ucznia do konkursu przygotował nauczyciel historii Tadeusz Malczyk.

GZ

Koncert na organy i trąbkę

Wieczór muzyki poważnej1Niedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie. Zapraszamy 27 kwietnia br. na równie niezwykły koncert.

 

 

 

Czytaj więcej...

"Zielona Fotka"

PLAKAT KONKURS FILMOWYFundacja Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z partnerami zaprasza młodzież z powiatu zgorzeleckiego do wzięcia udziału w dwóch konkursach fotograficzno-filmowych pt. „Zielona Fotka" i „Kadr na Środowisko".

 

 

Czytaj więcej...

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta 2Odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zgorzelec (15.04), którą poprowadziła Zofia Barczyk Przewodnicząca Rady Miasta Zgorzelec. W sesji uczestniczył również Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Granicz oraz Zastępca Burmistrza Radosław Baranowski, a także przedstawiciele byłego Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Prezydent Bronisław Komorowski w Zgorzelcu

Prezydent w Zgorzelcu 41Wizytą na cmentarzu żołnierzy II Armii Wojska Polskiego rozpoczął w Zgorzelcu swoją krótką wizytę Prezydent RP Bronisław Komorowski. Okazją była 69 rocznica forsowania Nysy Łużyckiej. Okazało się, że dla Prezydenta to po części była podróż sentymentalna, gdyż na tych terenach w szeregach II AWP walczył jego ojciec.

 

Czytaj więcej...

NYSA rozbija grupę przestępczą

NYSA rozbija grupę przestępcząRozbita zorganizowana grupa przestępcza, zabezpieczone ciągniki rolnicze, luksusowe samochody osobowe i części oraz wysokiej klasy rowery o łącznej wartości kilku milionów złotych, a także blisko 30 zatrzymanych osób, to efekt działań polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca i prokuratorów ze Zgorzelca, Jeleniej Góry oraz Niemiec.

Czytaj więcej...

Warsaw Marathon

Warsaw MarathonNauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Kubala i Michał Jaworski z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu uczestniczyli(13.04) w Orlen Warsaw Marathon. Przebiegli trasę 42,195 km i dostali tytuł Maratończyków oraz medale nagradzające ich trud i wysiłek.

Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu

 

 

 

Nieudana próba przekroczenia granicy

Nueidana próba przekroczenia granicyPiętnastu cudzoziemców zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych są dwie rodziny: gruzińska oraz rosyjska narodowości czeczeńskiej, którzy próbowali opuścić Polskę nie będąc do tego uprawnieni. Trzyosobową rodzinę w pierwszym przypadku, zatrzymali w godzinach rannych, w piątek (11.04) funkcjonariusze Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku.

 

Czytaj więcej...

Reklama