Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.3100 zł

4.3200 zł
usd USD

3.9500

3.9600 zł
czk CZK 0.1595 zł 0.1597 zł

Kurs z dnia: 26.10.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Człowiek 

"Człowiek"

21-26.10

 

Bogatynia

Kadr


 Żywioł

"Żywioł"

28-31.10

 

 

Lubań

Wawel


 

BRAK REPERTUARU

 

 

Görlitz

Camillo

 Zjednoczone stany miłości

"Zjednoczone stany miłości"

 20-26.10

 

next
prev

Bezpieczeństwo przez rozwój i edukację

Bezpieczeństwo przez rozwój i edukację 1Takie motto prześwieca Mieszkańcom zgorzeleckiej „Jutrzenki" podczas tegorocznej jesieni. Po raz kolejny Mieszkańcy DPS-u uczestniczyli w ćwiczeniach z próbnej ewakuacji. Zaś po raz pierwszy wzięli czynny udział w zajęciach o tematyce przeciwpożarowej, celem których było przyswojenie wiedzy i nabycie praktycznych umiejętności z zakresu postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia, a pożaru w szczególności.

Czytaj więcej...

Chciał się dogadać

Chciał się dogadaćW zeszłym tygodniu zgorzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Strzelno, zatrzymali do kontroli drogowej 62- letniego mężczyznę kierującego samochodem dostawczym. W czasie kontroli okazało się, że kierujący nie posiada wymaganych dokumentów do kontroli w postaci prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

Czytaj więcej...

Koncert o kulturze zielonej wyspy

Koncert o kulturze zielonej wyspyGminny Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Irlandia. Kultura zielonej wyspy". Muzyka: Tomasz Biela, Ewelina Grygier. Taniec: Mateusz Wójcik. Koncert odbędzie się na Wietlicy Wiejskiej w Łagowie 28 października br. O godz. 18.30. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

(red.)

 

 

 

Strażacy i pogotowie uwolnili chorego

Straż 20Zgorzeleccy strażacy uczestniczyli w poniedziałek 24 października w akcji niesienia pomocy starszemu mężczyźnie. Około godz. 9.00 Pogotowie Ratunkowe otrzymało wezwanie do chorego mieszkającego przy ul. Warszawskiej. Człowiek ten narzekał na bardzo silny ból nóg i wołał o pomoc. Na miejscu okazało się, że ratownicy medyczni nie mogą się dostać do mieszkania. Chory nie mógł im pomóc.

Czytaj więcej...

Dla przedsiębiorców

Spotkanie dla przedsiębiorcówBurmistrz Zgorzelca zaprasza przedsiębiorców na spotkanie z przedstawicielami jeleniogórskiego oddziału Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Spotkanie odbędzie się 9 listopada (środa) o godzinie 10.00 w sali 211 Urzędu Miasta Zgorzelec i będzie poświęcone inicjatywie Post-JEREMIE i możliwościom pozyskania niskooprocentowanej pożyczki na rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z terenu Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...

Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem

spotkania z teatrem 002Spektaklem Doroty Stalińskiej w niedzielę, 23 października, zainaugurowaliśmy tegoroczne Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem. W ramach naszego corocznego cyklu, chcielibyśmy zaproponować Państwu jeszcze trzy spektakle teatralne, koncert i spektakl muzyczny. To dość spora dawka kulturalnych antydepresantów na jesienne smutki. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

Budżet obywatelski. Sprawdź na co zagłosować !

logotypy4Trzydzieści dziewięć projektów zgłosili do swojego pierwszego budżetu obywatelskiego mieszkańcy Zgorzelca. Do 23 października, pod adresem www.bo.zgorzelec.eu, trwa prezentacja pozytywnie zweryfikowanych wniosków, które weszły do kolejnego etapu.
Od 24 października do 4 listopada, każdy mieszkaniec miasta będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie projekt.

Czytaj więcej...

Timothy Garton Ash otrzyma Nagrodę Mostu

TimothyGarton2Od przeszło 20 lat Zgorzelec i Görlitz honorują ludzi wyjątkowych, zaangażowanych w budowanie porozumienia między ludźmi i narodami Europy, przyznając im Międzynarodową Nagrodę Mostu. W piątek, 28 października, odbierze ją jej 21 laureat - brytyjski historyk i publicysta Timothy Garton Ash.
Uroczyste wręczenie Międzynarodowej Nagrody Mostu za rok 2016 nastąpi w piątkowy wieczór, 28 października, w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Görlitz.

 

Czytaj więcej...

Amerykańska przygoda

Amerykańska przygoda 24Kto nie słyszał o wspaniałych kowbojach, stojących zawsze po stronie słabszych? Walczących w obronie prawdy i prawa? Ich wspaniałych kapeluszach, butach, rewolwerach? O pojedynkach kowbojskich? O salonach – miejscach hazardu, dymu cygar i whiskey? O koniach w galopie na prerii, wolnych niczym ptak w przestworzach? Rodeo? Wszyscy słyszeli, widzieli te piękne obrazy. A wielu już tam było. Zgorzelecka „Jutrzenka" wyruszając po raz kolejny w podróż „Palcem po mapie" wybrała się właśnie do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czytaj więcej...

Kolejna potrącona na pasach

potrąconaDo nieszczęśliwego zdarzenia doszło w piątek 21 października około godz. 7.20 tuż przy jednym z mostów kolejowych przy ul. Łużyckiej. Na przejściu dla pieszych została potrącona 62-letnia kobieta. Sprawcą jest 23 letni mieszkaniec Sulikowa. Jako pierwszy pojawił się patrol Policji. Funkcjonariusze zajęli się poszkodowaną a chwilę potem pojawiła się karetka pogotowia.

Czytaj więcej...

Nowy Komendant Policji w Zgorzelcu

Nowy Komendant policjiPodinsp. Jan Doroszczak został Komendantem Powiatowym Policji w Zgorzelcu. Jego I Zastępcą został podinsp. Adam Łachacz, a Zastępcą podinsp. Janusz Lipski. Uroczystego wprowadzenia w nowe obowiązki dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Krzysztof Nizołek. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, Sądu, Prokuratury oraz policjanci i pracownicy zgorzeleckiej komendy.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle