Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.3000 zł

4.3100 zł
usd USD

4.0700

4.0750 zł
czk CZK 0.1592 zł 0.1593 zł

Kurs z dnia: 24.02.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Kominia
 

"Komunia"

24.02-01.03

 

Bogatynia

Kadr


 Balerina

"Balerina"

24.02-06.03

 

 

Lubań

Wawel


 Chata

"Chata"

 07-09.03

 

Görlitz

Camillo

 Die blumen

"Die Blumen von Gestern"

 23-28.02

 

next
prev

Zapisy do Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów

Zapisy do Zgorzeleckiej Orkiestry MandolinistówLubisz muzykę? Chciałabyś/chciałbyś się nauczyć gry na jakimś instrumencie? Jesteś uparta/uparty i cierpliwa/cierpliwy? Marzysz o występach na scenie? Mamy dla Ciebie propozycję.
Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego ogłasza zapisy chętnych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Anitą Kucharską-Dziedzic

Spotkanie z Anitą Kucharską DziedzicAdiunkt w Zakładzie Literatury XX i XXI wieku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współzałożycielka i prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, jednej z najbardziej znaczących organizacji kobiecych w kraju. Prywatnie miła, ciepła, aktywna i mądra kobieta.

Anita Kucharska-Dziedzic

Będzie gościem kolejnego Salonu MDK. Warto przyjść i posłuchać o ważnych sprawach. Bo prawa człowieka, prawa kobiet, czy walka z przemocą to ważne tematy, nieprawdaż?

Czytaj więcej...

Emanują radością

RadośćMówią, że „oczy są zwierciadłem naszej duszy”. I chyba to prawda. Z naszych można wszystko wyczytać. Najczęściej emanują radością, miłością, wiernością, ciekawością świata, ufnością. Niosą też w sobie sporą dozę szaleństwa. I właśnie ono, było nośnikiem naszej zabawy.

.

Czytaj więcej...

Rozporządzenie w sprawie ptasiej grypy

RozporządzenieRozporządzeni NR 4/2017 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 15 lutego 2017 r.w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego.

 

 

 

Czytaj więcej...

Kursy językowe "Via Regia"

7783880934 cfeccd815c oTradycyjnie kursy językowe "Via Regia", na których Polacy i Niemcy wspólnie uczą się języka swoich sąsiadów, rozpoczynają swój drugi semestr w Domu Turysty przy ul. Partyzantów 2 w Zgorzelcu.

Terminy:
Poniedziałek 20.02.2017: 17.00 do 18.30 kurs dla początkujących
18.30 do 20.00 kurs dla początkujących

Czytaj więcej...

Maciej Dobrzyński nie żyje

Maciej czarnoW środę 15 lutego dotarła do nas wiadomość o śmierci Macieja Dobrzyńskiego (56l.), znanego głównie jako byłego radnego, przewodniczącego Rady Miasta Zgorzelec w latach 2002 – 2005. Działał w lokalnych strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mało kto dzisiaj pamięta, że w latach dziewięćdziesiątych był założycielem i współwłaścicielem radia FreM, jednej z pierwszych prywatnych rozgłośni na terenie Dolnego Śląska, słyszalnego tylko w mieście i nieodległych okolicach.

 

 

Czytaj więcej...

Wieczór poezji i muzyki

Wieczór poezji i muzykiMiłość piękna jest. A poza tym (…) cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma (...).

Czytaj więcej...

Granica i jej narracje

Granica i jej narracjeMuzeum Fotografii w Goerlitz zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Granica i jej narracje: Zgorzelec i Goerlitz. 1946 do 2016.", które odbędzie się 17 lutego o godzinie 18.30. Wystawa ma charakter objazdowy i była prezentowana wcześniej w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Goerlitz to jej drugi "przystanek". Przez najbliższy miesiąc (do 21 marca) będzie ją można zwiedzać w siedzibie muzeum przy Löbauer Straße 7, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12.00 do 16.00.

Czytaj więcej...

Zatrzymany handlarz narkotykami

Zatrzymany handalarz narkotykamiPolicjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku w wyniku wspólnych działań z funkcjonariuszami dolnośląsko-saksońskiej grupy "Nysa" oraz Izby Celnej z Legnicy zatrzymali w Lasowie 48-letniego mieszkańca Gozdnicy, podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych oraz handel nimi. Policjanci ujawnili w garażu zajmowanym przez mężczyznę metamfetaminę, z której można by było w wyniku porcjowania uzyskać 350 porcji tego narkotyku oraz niewielką ilość marihuany.

Czytaj więcej...

Równać szanse

Równe szanseCelem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Czytaj więcej...

Polsko-niemiecki dzień doradczy

Polsko niemiecki dzień doradczy13 kwietnia br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu, w pokoju nr 212, w godz. 10:00 -13:00, odbędzie się POLSKO - NIEMIECKI DZIEŃ DORADCZY. Celem spotkania jest przekazanie mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego informacji na temat możliwości pracy w Niemczech oraz warunków życia i pracy w Niemczech. Osobom, które wezmą udział w spotkaniu, porad udzielać będą polski i niemiecki doradca EURES.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle