Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1800 zł

4.1900 zł
usd USD 3.2450 zł 3.2500 zł
czk CZK 0.1516 zł 0.1519 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 19.09.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Małe stłuczki

" Małe stłuczki "

19 - 24.09

 

Bogatynia

Kadr

Miasto44

 " Miasto 44 "

19.09 - 05.10

 

Lubań

Wawel

Hotel

" Hotel "

19 - 21.09

Görlitz

Camillo

Grand Hotel Budapest

 " Grand Budapest Hotel "

27.08

 

next
prev

Przechowywał kradziony samochód

Przechowywał u siebie kradziony samochódPolicjanci Grupy Nysa Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (19.09) na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę w wieku 29 lat, który na swojej posesji przechowywał samochód osobowy marki VW Polo, który jak się okazało został skradziony z terenu Niemiec.

 

Czytaj więcej...

Podróże na 30 fotografiach

Podróże Blondynki na 30 fotografiach 1Zapraszamy na wystawa zdjęć Beaty Pawlikowskiej „Świat się uśmiecha", która odwiedzi Zgorzelec. Wystawę organizowaną przez "National Geographic Polska" będzie można oglądać od 21 września do 3 października br. w Galerii Słowiańskiej.

 

 

Czytaj więcej...

Jeździeckie święto w Łagowie

Wielkie święto jeździeckie w Łagowie 1W dniu 27 września 2014 roku tradycyjnie obok lodowiska Ł.O.Ś. w Łagowie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego oraz X edycja Regionalnych i Towarzyskich Zawodów w Skokach Przez Przeszkody z udziałem uczestników zagranicznych. Będzie to wielkie jubileuszowe święto jeździeckie, ponieważ Łużyckie Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe „Na koń" w Łagowie po raz dziesiąty organizuje tę imprezę jeździecką.

 

Czytaj więcej...

Kabaret pod Wyrwigroszem pod zieloną kopułą

Kabaret pod Wyrwigroszem pod zieloną kopułąTo będzie beczka śmiechu i feeria żartów, że boki zrywać. Na tylko jeden występ do Zgorzelca przyjeżdża znakomity krakowski Kabaret Pod Wyrwigroszem w składzie: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski. Krakusy wystąpią nad Nysą z jubileuszowym programem „Variate, czyli czego nie zobaczysz w radio i nie usłyszysz w telewizji".

 

Czytaj więcej...

Brał wszystko co miał "pod ręką"

Brał wszystko co miał pod rękąPolicjanci operacyjni ze Zgorzelca prowadzili działania (11.09) wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu. Podczas działań zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Zgorzelca. Jak ustalili mężczyzna od marca tego roku w różnych częściach Zgorzelca dokonał kilku włamań do punktów handlowych min. do lombardu i sklepu z tytoniem.

Czytaj więcej...

Pamiętajmy o odblaskach

Pamiętajmy o odblaskachW sobotni wieczór (13.09), doszło do potrącenia pieszego mieszkańca gminy Węgliniec, przez samochód osobowy. Niestety było to zdarzenie tragiczne w skutkach. Stało się to na drodze, która przebiega przez lasy w okolicach Węglińca. Jest to również droga nie oświetlona, co w sposób znaczący ogranicza widoczność min. osób pieszych poruszających się po drodze.

Czytaj więcej...

Konkurs "Historia i Historie"

Konkurs Historia i HistorieStowarzyszenie FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.) rozpoczęło Konkursy Kreatywne wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec pod hasłem "Historia & Historie". Honorowy patronat objęli burmistrzowie Görlitz i Zgorzelca.

Czytaj więcej...

Kobieta staranowała stację paliw

BP 9Wielkie zagrożenie wybuchem paliw na siebie i obsługę stacji paliw BP na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Lubańskiej w Zgorzelcu sprowadziła młoda kobieta. Jadąc w sobotę nad ranem od strony miejskiego szpitala rozwinęła nadmierną prędkość. Wjeżdżając na rondo nie opanowała pojazdu i wpadła na teren „benzyniarni" w okolicy zbiorników z gazem LPG.

Czytaj więcej...

Potrącony na pasach? - Aktualizacja

Dziecko potrącone na pasach1Dzisiaj ok. godz. 12.00 na skrzyżowaniu ul. II Armii Wojska Polskiego, Bohaterów Getta i Langiewicza, Emilii Plater, Armii Krajowej w Zgorzelcu doszło do potrącenia dziecka, które wraz z kolegami wracało ze szkoły podstawowej. Srebrny Chrysler jadący z ul. Armii Krajowej w kierunku centrum nie zachował ostrożności na przejściu dla pieszych i wjechał w przechodzące dzieci.

Czytaj więcej...

XVII Festiwal Nauki

Festiwal NaukiZapraszamy wszystkich do udziału w XVII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na wspólną podróż do krainy nauki, kultury, sztuki, sportu oraz ciekawostek otaczającego nas świata. W tym roku w Zgorzelcu Festiwal odbędzie się w terminie 2-3 października i zapowiada się naprawdę interesująco. Na jakie tematy porozmawiamy w Zgorzelcu?

Czytaj więcej...

Otwarcie centrum rekreacyjno-turystycznego

Otwarcie centrum rekreacyjno-turystycznegoWójt Gminy Zgorzelec oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na uroczyste otwarcie Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach w sobotę 13 września br. o godzinie 16.00. W programie wydarzenia jest także koncert Wolnej Grupy Bukowiny. Dla dzieci konkursy i zabawy. Zespół Exeqvo o godzinie 19.00 zagra koncert.

Katarzyna Patrzałek

Reklama