Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2200 zł
usd USD 3.1900 zł 3.2000 zł
czk CZK 0.1515 zł 0.1517 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 29.08.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Duże złę wilki

" Duże złe wilki "

04 - 09.07

 

Bogatynia

Kadr

Wakacje Mikołajka

 " Wakacje Mikołajka "

29.08 - 01.09

 

Lubań

Wawel

Bank Lady

" Bank Lady "

29 - 31.08

Görlitz

Camillo

Grand Hotel Budapest

 " Grand Budapest Hotel "

27.08

 

next
prev

Jakuby 2014 żegnają wakacje

DSCF1125Stragany po obu stronach ulicy, zapachy smakowitych potraw unoszące się w powietrzu, ludzie wędrujący z piwem i zapiekankami w ręku, restauracje na Bulwarze Greckim pełne wielojęzycznych gosci, występy kuglarzy, błaznów i muzyków w dziwacznych strojach. Wszystko to oznaczało, że po obu stronach Nysy Łużyckiej rozpoczęło się świętowanie.

Zapraszamy do galerii !

Czytaj więcej...

Obchody 75 rocznicy II Wojny Światowej

Obchody rocznicy II wojny światowejBurmistrz Miasta Zgorzelec oraz organizacje, stowarzyszenia i związki kombatanckie zapraszają do udziału w obchodach 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rocznicowe z udziałem kompanii reprezentacyjnej 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz przedstawicieli środowisk kombatanckich, władz samorządowych, służb mundurowych, szkół i mieszkańców miasta odbędą się 1 września, na placu pod Pomnikiem Orła przy Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...

Złodziej kabli zatrzymany

Złodziej kabli zatrzymanyFunkcjonariusze wydziału kryminalnego zgorzeleckiej policji zatrzymali 32 latka podejrzanego o liczne kradzieże. W wyniku podjętych działań wykrywczych funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży kabli miedzianych z naziemnych linii telekomunikacyjnych. Skradzione wcześniej kable złodziej opalał z otuliny i sprzedawał na okolicznych punkach złomu. Jak się okazało kradzieży tych dokonywał od początku tego roku. Skradł ponad 668 kg.

Czytaj więcej...

Zaginął Józef Małysz

Zaginął Józef MałyszFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzą poszukiwania za zaginionym 41 – letnim Józefem Małysz. 16 sierpnia br. mężczyzna na stacji paliw Shell w Zgorzelcu wysiadł z samochodu typu bus, którym jako pasażer wracał z Niemiec do miejsca zamieszkania, udał się pieszo w nieznanym kierunku, do tej pory nie wrócił i do chwili obecnej brak z nim kontaktu.

 

 

Czytaj więcej...

Już dzisiaj rozpoczynają się Jakuby

Już dzisiaj rozpoczynają się JakubyJuż dzisiaj, o godzinie 14.00, na Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu rozpoczyna się kolejna edycja staromiejskiego festynu Jakuby. W tym samym czasie, w saksońskim Goerlitz trwać będzie Święto Starego Miasta - Altstadtfest, które w tym roku odbywa się już po raz dwudziesty.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie „Trylogii”

Narodowe Czytanie Trylogii w Zgorzelcu 16 września, już po raz trzeci odbędzie się Narodowe Czytanie organizowane pod patronatem i z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tym razem w całej Polsce, także w Zgorzelcu, czytać będziemy „Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

 

 

Czytaj więcej...

Otwarcie Ogrodu na Błachańca

Otwarcie Ogrodu na BłachańcaW imieniu Zarządu Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu oraz partnerów – Towarzystwa Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu i Koła Naukowego Ogrodników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – serdecznie zapraszamy na twarcie Pszczelego Ogrodu Zmysłów w dniu 30 sierpnia br. o godzinie 16:00 w Parku im. Błachańca w Zgorzelcu (pomiędzy Fortem Bolka i Lolka a Miejskim Domem Kultury).

Czytaj więcej...

Powiatową inauguracja roku szkolnego

Powiatową inauguracja roku szkolnegoStarosta Zgorzelecki Artur Bieliński zaprasza uczniów stypendystów wraz z rodzicami, nowo mianowanych nauczycieli oraz kadrę pedagogiczną z pracownikami administracyjnymi na powiatową inaugurację roku szkolnego 2014/2015 w najbliższą sobotę na godzinę 16:00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych im. Emilii Plater w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Festiwal fokus 2014

Festiwal fokus 2014 zaprasza na tygodniowy fokus camp13 września na terenie Energiefabrik w Görlitz odbędzie się festiwal kultury młodzieżowej fokus. Zapowiada się wiele nowości, chociaż paradoksalnie, wszystko zostanie po staremu. Największą nowością będzie z pewnością lokalizacja. Opuszczamy Starą Rzeźnię i z 9. edycją fokus festivalu przenosimy się w industrialną scenerię Energiefabrik.

Czytaj więcej...

Święto Plonów – Dzień Działkowca

Działkowcy2Rodzinny Ogród Działkowy "Nysa", już po raz kolejny mogliśmy przyjść na Święto Plonów – Dzień Działkowca. W tym roku odbyło się ono 23 sierpnia br., na łące przed wiaduktem w Zgorzelcu. W programie przewidziano wystawę kwiatów i plonów, wręczenie odznak i dyplomów. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano gry i zabawy.

Czytaj więcej...

Nadmierna prędkość

Działania Prędkość 2„Prędkość" taką nazwę nosiły wzmożone działania jakie przeprowadzili policjanci zgorzeleckiej drogówki na drogach naszego powiatu. Łącznie zatrzymali ponad 69 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość aż o 100 km/h!!!

 

 

Czytaj więcej...

Reklama