Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.4850 zł

4.4900 zł
usd USD

4.2100

4.2150 zł
czk CZK 0.1653 zł 0.1656 zł

Kurs z dnia: 02.12.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Ogień 

"Fuocoammare. Ogień na morzu"

02-07.12

 

Bogatynia

Kadr


 pitbull

"Pitbull.Niebezpieczne kobiety"

03-06.12

 

 

Lubań

Wawel

Wilk 

"Wilk w owczej skórze"

 02-08.12

 

Görlitz

Camillo

 Die hande

"Ręce mojej matki"

 01-07.12

 

next
prev

Kradł rowery i elektronarzędzia

Kradł rowery i elektronarzędziaFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu mając informacje o licznych kradzieżach z włamaniem oraz o usiłowaniach włamań na terenie miasta wytypowali ich sprawcę. Ustalili, że 33-letni mieszkaniec Zgorzelca w okresie od października do listopada br. dokonał włamań do piwnic, garaży, a także do domu jednorodzinnego. Łupem 33-latka padły m.in. rowery oraz elektronarzędzia.

Czytaj więcej...

Klasa z ECDL

Klasa z ECDL 1Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu 8 listopada br. podpisało umowę-porozumienie z Polskim Towarzystwem Informatycznym, dzięki temu szkoła została przyjęta do programu „Klasa z ECDL". Projekt pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na świecie certyfikatu ECDL, a tym samym pozwala rozwinąć i potwierdzić niezbędne w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowe „Klasa z ECDL" to projekt zapewniający wysoki, europejski standard nauczania informatyki, dodatkowo pozwalający na weryfikację kompetencji cyfrowych międzynarodowymi egzaminami ECDL.

Czytaj więcej...

Nie dał się oszukać. Zawiadomił Policję

Nie dał się oszukać. Powiadomił policjęMieszkaniec Zgorzelca powiadomił o tym, że zadzwoniła do niego kobieta podająca się za pracownicę jednego z przedsiębiorstw energetycznych. Kobieta ta nalegała na spotkanie w miejscu zamieszkania, aby podpisać aneks do umowy na dostarczanie energii elektrycznej. Zgłaszający okazał się bardzo czujny i poinformował o tym Policję.

 

Czytaj więcej...

Polska Noc Kabaretowa 2017

Polska Noc Kabaretowa 2017Kabaret Skeczów Męczących i ich niezwykli goście: Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki i Jerzy Kryszak zapraszają Państwa na największe wydarzenie rozrywkowe roku! Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko, które w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru.

Czytaj więcej...

Kierował pomimo cofniętego prawa jazdy

Kierował pomimo cofniętego prawa jazdyPolicjanci zatrzymali (28.11) 33-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Do niedawna to przewinienie było wykroczeniem drogowym. Po zmianie przepisów mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa.

Czytaj więcej...

Środki na aktywizację

PUPPowiatowy Urząd pracy w Zgorzelcu informuje, że nadal dysponuje środkami finansowymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych, które mogą być przeznaczone na: - refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego; - dotację dla osób bezrobotnych zamierzających podjąć działalność gospodarczą, przy czym środki te muszą zostać wykorzystane do 30 grudnia br.

Czytaj więcej...

Nowa wystawa w Galerii MDK Zgorzelec

NowaUlotność. Subtelność. To słowa, które w miarę dobrze określają malarstwo i grafikę Haliny Guźdy-Otwinowskiej. Ale oczywiście każdy, według własnego uznania, może sobie dopasować własne słowa, własne określenia, które być może lepiej oddadzą ten niezwykły nastrój towarzyszący odbiorowi prac plastycznych artystki. Jest tylko jeden warunek - trzeba je zobaczyć. A będzie to można zrobić w Galerii MDK w Zgorzelcu już od 2 grudnia.

Czytaj więcej...

Zdobywają zawodowe doświadczenie

Portugalia -warsztatMłodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu wyruszyła zdobywać zawodowe doświadczenie do Niemiec i Portugalii. Zgorzelecka „Emilka" przystąpiła do realizacji kolejnego ważnego projektu: „Praktyki zagraniczne z Erasmus + dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu".

Czytaj więcej...

Podpalił ukradziony samochód

SPalony 8Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymali (19.11) informację o podpaleniu samochodu na jednej z ulic miasta. Policjanci ustalili wtedy, że nieznany sprawca dokonał kradzieży pojazdu z parkingu niestrzeżonego przy szpitalu, a następnie kilka ulic dalej podpalił auto i uciekł.

Czytaj więcej...

Program Współpracy Polska – Saksonia

Dlaczego współpracę transgraniczną warto rozwijaćW Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się (23.11) wydarzenie roczne Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 pt. „Dlaczego partnerską współpracę transgraniczną warto rozwijać?". Podczas konferencji zaprezentowane zostały informacje na temat aktualnego stanu wdrażania programu oraz harmonogramu kolejnych naborów wniosków o dofinansowanie.

Czytaj więcej...

Książka uczy, leczy, pomaga

Spotkanie z Komputerowym ćpunemW ramach projektu „Książka uczy, leczy, pomaga" Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprosiła Krzysztofa Piersę, dziennikarza, autora książki Komputerowy ćpun. Autor sam doświadczył destrukcyjnej mocy uzależnienia komputerowego, poradził sobie z tym problemem, i dzieli się swoją praktyczną wiedzą na ten temat. Problem uzależnienia komputerowego jest relatywnie nowy i wiąże się z rewolucją medialną, która determinuje dziś wszystkie aspekty życia. Wiedza na temat istniejących i potencjalnych zagrożeń potrzebna jest zarówno młodym – szczególnie zagrożonym komputerowym uzależnieniom – jak i rodzicom, opiekunom, nauczycielom. Spotkanie odbędzie się w środę 30 listopada (godz. 16.) w MDK. Zapraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Reklama

osiedle

osiedle

osiedle