Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2150 zł

4.2200 zł
usd USD 3.3000 zł 3.3100 zł
czk CZK 0.1530 zł 0.1532 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 20.10.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

32088387da419227f20729e6cf7687d8 S

" Potop "

17 - 22.10

 

Bogatynia

Kadr

Pszczółka maja

 " Pszczółka Maja "

17 - 20.10

 

Lubań

Wawel

Serce Lwa

" Serce lwa "

17 - 19.10

Görlitz

Camillo

Grand Hotel Budapest

 " Grand Budapest Hotel "

27.08

 

next
prev

Niebezpieczne i tragiczne potrącenia rowerzystów

Niebezpieczne i tragiczne potrącenia rowerzystówNa drodze w miejscowości Jagodzin (13.10) kierujacy samochodem typu bus potrącił dwóch rowerzystów, którzy w bardzo ciężkim stanie trafili do szpitala. Na ulicy Konarskiego w Zgorzelcu doszło (15.10) do kolejnego potrącenia rowerzysty, który w wyniku zdarzenia doznał złamania nogi. Niestety były to zdarzenia dramatyczne w skutkach. Stało się to na drogach w terenie zabudowanym, w biały dzień, kiedy widoczność jest stosunkowo dobra.

Czytaj więcej...

Pomoc Pokrzywdzonym

Możesz otrzymać bezpłatną pomocJeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, możesz uzyskać bezpłatną pomoc. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna.

Czytaj więcej...

Pamiętaj! Masz prawo do mediacji

Pamiętaj Masz prawo do mediacjiW dniach od 13 do 18 października 2014 r. po raz kolejny w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz drugi, obchody będą rozszerzone na cały Tydzień.

Czytaj więcej...

"Przestrzeń bez granic"

Przestrzeń bez granicGmina Zgorzelec została zaproszona do aktywnego udziału w Polsko-Niemieckiej Konferencji „Przestrzeń bez granic", która odbyła się (14-15.10) w Berlińskim Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej w gronie wielu znakomitych osobistości świata polityki, nauki i kultury. To wielki zaszczyt dla małej wiejskiej gminy, której starania w projektach współpracy transgranicznej zostały w ten sposób docenione.

Czytaj więcej...

Budka Suflera w PGE Turów Arena

budka.sufleraTo najważniejsza trasa koncertowa 2014 roku. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 17 innych miast, a wśród nich Zgorzelec i pierwszy koncert w nowej hali. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień", zespół na zawsze żegna się z publicznością.

 

Czytaj więcej...

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowychMPGK Sp. z o. o. w Zgorzelcu przypomina mieszkańcom Zgorzelca, że w dniach 20 i 21 października 2014 przeprowadzona zostanie akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych (stare meble, sprzęt RTV i AGD, dywany).

 

 

Czytaj więcej...

Wybierz zdjęcie do kalendarza

Wybierz zdjęcie do kalendarzaAktualnie w ramach Konkursu Fotograficznego „W Podróży" 2014 odbywa się głosowanie online na Ulubieńca Publiczności. FVKS (Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z.) wybrał ok. 100 zdjęć z ok. 200 zgłoszeń, które prezentowane są teraz w Internecie. Wszyscy chętni mogą dokonać wyboru najlepszych zdjęć o tematyce „Widoki z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr" na stronie www.konkursfotograficzny.fvks.eu . Pod linkiem www.konkursfotograficzny.fvks.eu można zobaczyć i ocenić wystawę zdjęć online, która dostępna jest non stop do 22 października. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Górnik bił rekord Guinnessa w resuscytacji

Resuscytacja 47Dzisiaj obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca znany również pod nazwą "European Restart a Heart". Pomysł powstał z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej i problemie nagłego zatrzymania krążenia.

Czytaj więcej...

Wyłudzili wizy

Wyłudzili wizy10 obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili wizy lub nielegalnie przebywali w Polsce, zatrzymali podczas ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Kłodzku, Tuplicach i Zgorzelcu. Cudzoziemcy już zostali zobowiązani do opuszczenia Polski.

 

Czytaj więcej...

Gazowa inwestycja budzi emocje

Gazowa inwestycjaPoprawa drożności gazociągu Niemcy - Polska, podniesienie ciśnienia tłoczenia w oparciu o nową tłocznię powstającą w Jeleniowie (Gm. Nowogrodziec) to cele inwestycji realizowanej na terenie powiatu zgorzeleckiego w ramach modernizacji gazociągów na Dolnym Śląsku, przewidzianych „specustawą" o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Czytaj więcej...

Barak – zagrożenie

Barak  zagrożenieNa zapleczu dawnego Górniczego Domu Kultury „Kubuś" w Zgorzelcu natykamy się na widok, jak ze slumsów w Indiach lub brazylijskich fawelach. Stoi tam mały budynek służący kiedyś chyba jako komórka na węgiel lub podręczne narzędzia. Rzecz w tym, że od pewnego czasu ktoś znalazł tam przytulisko. Wszystko wskazuje na to, że jest to „noclegownia" bezdomnych.

Czytaj więcej...

Reklama