Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.3850 zł

4.3900 zł
usd USD

3.9500

3.9550 zł
czk CZK 0.1620 zł 0.1623 zł

urs z dnia: 30.05.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

 Ślepowidzenie

"Ślepowidzenie"

20-25.05

 

Bogatynia

Kadr

Mój przyjaciel orzeł 

 "Mój przyjaciel orzeł"

27 - 31.05

 

Lubań

Wawel

były sobie cz łowieku 

"Były sobie człowieki"

20 - 26.05

 

Görlitz

Camillo

 hordur

"Hördur"

 14 - 28.05

 

next
prev

Chciał wręczyć łapówkę

Kierowcy bez uprawnieńPolicjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Chcąc uniknąć odpowiedzialności mężczyzna usiłował przekupić policjantów oferując im pieniądze. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 24 maja br. gdy policjanci zgorzeleckiej drogówki w miejscowości Białogórze zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który jechał z prędkością blisko 100 km/h.

Czytaj więcej...

13 Europamarathon

13 Europamarathon 1W niedzielę 5 czerwca, ulicami Zgorzelca i Görlitz pobiegną uczestnicy trzynastej edycji Europamarathonu. Sportowe emocje i świetna zabawa to jednak nie wszystko co nas czeka. Biegi uliczne to także kilkugodzinne utrudnienia w ruchu.

Do 23 maja swój udział w konkurencjach biegowych rozgrywanych w ramach Europamarathonu potwierdziło już 1700 uczestników z 12 krajów, w całkiem liczna grupa Polaków. Jak dotychczas najwięcej osób zapisało się na biegi - na 10 km /436 osoby i na 5 km/ 380 osób.

Czytaj więcej...

Figle muzyczne

DSC 0774W czwartkowe popołudnie (19.05) w ramach Tygodnia Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej odbył się koncert muzyki tylko trochę poważnej pt. „Figle muzyczne". Miał on charakter koncertu niezwykle wesołego, w którym wykonawcy popisali się nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale także kabaretowymi. Uczniowie zaprezentowali kompozycje na różne instrumenty w ciekawych i bardzo radosnych interpretacjach.

Czytaj więcej...

Zgorzelecki Dzień Strażaka 2016

DSCF9829W niedzielę 22 maja na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu od były się uroczyste obchody Dnia Strażaka 2016. W samo południe ulicą II Armii Wojska Polskiego przetoczyła się parada wozów bojowych zawodowców oraz ochotników z powiatu zgorzeleckiego. Wśród nich wyróżniał się prawdziwy rarytas, jakim jest 35-letni samochód typu Żuk. Do dzisiaj utrzymują go w gotowości druhowie z Miedzianej. Jest ich dumą i maskotką.

Czytaj więcej...

Nabór na aktywizację niepełnosprawnych

Nabór wniosków na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnychPowiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje, że dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 130 000,00 zł. na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.
Środki mogą zostać przeznaczone na:

dofinansowanie dla Pracodawców zamierzających zatrudnić osoby niepełnosprawne – refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy,
dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą,

Czytaj więcej...

Zgorzelecka majówka na trawie

piknikJuż w następną sobotę, 28 maja, na zgorzeleckim skwerze im. ks. Popiełuszki odbędzie się majowy „Piknik na trawie" ! Majówkowe popołudnie potrwa od 15 do 18.

Piknik na trawie

Aby piknik się udał potrzebne są: trawa (t ej na skwerze nie brakuje), kocyk (liczymy, że weźmiecie go ze sobą) i pogoda (na to nie mamy wpływu, ale wierzymy, że dopisze). Nie zawadzi też koszyk z przysmakami (sami najlepiej wiecie co lubicie, więc po prostu weźcie to ze sobą) i pomysły na lekkie, niezobowiązujące wypełniacze czasu jak : malowanie dziecięcych buziaków w fantazyjne wzory, wyplatanie kolorowych warkoczyków, gry i zabawy plenerowe, wspólne czytanie bajek i opowieści, zabawy plastyczne, czy harcerskie rozrywki w miasteczku namiotowym, czyli to wszystko o co już zadbali organizatorzy !

Czytaj więcej...

Rowerowy Zlot Gwiaździsty poprowadzi do Königshain

XV rowerowy zlor 1Tradycyjna impreza rowerowa powiatu Görlitz poprowadzi nas w tym roku do Königshain Dnia 21 maja 2016 roku po raz XV odbędzie się Rowerowy Zlot Gwieździsty. Tegorocznym celem imprezy jest położona w sercu powiatu Görlitz miejscowość Königshain, gdzie znajduje się przepiękny kompleks pałacowy.

Do mety będzie można dojechać korzystając z 10 tras i jednej pętli. Wszystkie oznaczone będą znakiem graficznym zlotu. Tegoroczne punkty startowe wyznaczono w miejscowościach Hrádek nad Nisou/Zittau, Herrnhut, Seifhennersdorf/Rumburk, Cunewalde, Oppach, Bautzen, Zgorzelec/Görlitz, Weißwasser/O.L., £ęknica/Bad Muskau oraz Schleife.

Czytaj więcej...

Strażacy zapraszają na swoje święto

Strażacy zapraszaja na swoje swietoZapraszamy na obchody Dnia Strażaka 2016, które odbędą się 22 maja br.
Harmonogram uroczystości:
12.15 – apel na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu,
godz. 13.00-16.00 – festyn strażacki: ćwiczenia wysokościowe i pokaz sprzętu ratowniczego.
Strażacy przygotowali również kilka atrakcji dla najmłodszych: basen z piłeczkami, basen wodny z kulą, dmuchany zamek, trampolina.
PZ

Wręczenie nagród Nyskiego Festiwalu Filmowego

DSC 030913 Nyski Festiwal Filmowy zakończył się (14.05) uroczystym rozdaniem nagród i koncertem
meksykańskiego zespołu LA TROLA na trójstyku niemiecko-polsko-czeskim. Przez sześć dni
w trzech krajach, w 17 kinach i 10 miejscowościach 6.000 widów obejrzało ponad 120
filmów.

Czytaj więcej...

Być może ktoś czeka na te książki

Ponad regulaminowy czasJak co roku – w maju - Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu prosi wszystkich Czytelników, którzy przetrzymali wypożyczone u nas książki o ich zwrot. Nie jest ważne jak długo – ponad regulaminowy czas – pozostają u Was. Obiecujemy, że każdy kto odda przetrzymaną książkę w maju nie zostanie obciążony regulaminową karą, nie usłyszy słowa wymówki, a wręcz przeciwnie, zostanie przywitany szczerym uśmiechem.

 

Czytaj więcej...

Majowy Salonik Wiedeński

Majowy Salonik WiedeńskiW środowe popołudnie 18 maja o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich melomanów na Majowy Salonik Wiedeński. Podczas wspólnego koncertu pedagogów i uczniów szkoły muzycznej zabrzmią kompozycje solowe i kameralne klasyków wiedeńskich. Punktem kulminacyjnym programu będzie I część Tria fortepianowego op. 1 Ludwika van Beethovena w wykonaniu Anny Krupy, Doroty Straburzyńskiej oraz Jerzego Owczarza.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle