Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2750 zł

4.2800 zł
usd USD

3.6400

3.6450zł
czk CZK 0.1636 zł 0.1637 zł

Kurs z dnia: 22.08.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr

gru dru
 

"Gru, Dru i Minionki"

25-29.08

 

 

Lubań

Wawel


 Valerian

"Valerian i miasto tysiąca planet"

 18-24.08

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

Jarmark Staroci na Jakubach

Jakuby 2017 1Jakuby to święto artystów ulicy. W tym roku zaprezentują się w Zgorzelcu m.in. teatr Klinika Lalek, Teatr Żywy, czy lwowski teatr Woskresinnia, który pokaże nad Nysą widowiskowy spektakl na motywach dramatu Czechowa „Wiśniowy sad”. Zaprezentuje się także wiele, naprawdę wiele innych, znakomitych zespołów, artystów i… naukowców.
Szczęśliwym być…

 

 

Czytaj więcej...

Niezwykły cel wycieczki

DSC04459Z uroków tegorocznego lata Mieszkańcy zgorzeleckiej „Jutrzenki” korzystają pełną piersią. Dopiero co Pomorze i wybrzeże Morza Bałtyckiego, a już dziś Dolny Śląsk ze swą piękną historią, reprezentujący bogactwo architektury dolnośląskiej krainy. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, bo o nim mowa, stał się celem wycieczki „Jutrzenkowych” turystów.

Czytaj więcej...

Cymbergaj wygra z laptopem?

DSCF9449Nikt z organizatorów praktycznych zajęć z zabawy w ramach Festiwalu Gier Podwórkowych nie spodziewał się chyba, że wywołają one aż tyle emocji! Pomysł zrodził się w głowach kierownictwa Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu. Ideą była walka z wakacyjną nudą. Orężem była kreda, kapsel, metalowe kulki, kamień lub kawałek kabla. Wojna toczyła się w sobotę 19 sierpnia na terenie wokół Miejskiego Domu Kultury i skwerze im. ks. J. Popiełuszki.

Czytaj więcej...

Energetyczne tornistry

DSC07229W piątek 18 sierpnia w zgorzeleckim urzędzie miasta, przedstawiciel PGE GiEK S.A. Henryk Izydorczyk i burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz obdarowali siedemnaścioro dzieci plecakami z wyprawką szkolną. Szczęśliwców wytypował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu, który uczestniczy w partnerskim programie "Energetyczny Tornister".

Czytaj więcej...

Sinfonietta Dresden w MMM

Foto Sinfonietta 2Po tym jak Sinfonietta Dresden w swoich ostatnich koncertach kierowała uwagę na Wschód, 8 września o godz. 19.30 w Görlitz-Zgorzelcu w Europejskim Centrum Pamięci, Edukacja, Kultura Meetingpoint Music Messiaen (Koźlice 1, Zgorzelec) w koncercie „SPEKTRUM” przedstawi jednego z najbardziej oryginalnych kompozytorów muzyki współczesnej z Francji, Thierriego Blondeau.

Czytaj więcej...

Idealny przepis

DSC04645Długowieczność ma swoją cenę. Pomni jej tajemnicy Seniorzy zgorzeleckiej „Jutrzenki” dozują ją sobie codziennie. Przyjaciołom, sympatykom i wszystkim czytającym te słowa - zdradzamy tajemnice długowieczności i wiecznej młodości. Oto tajemny przepis:
Szczypta uśmiechu, trzy garście tańca, beczka muzyki w promieniach słońca. Szklanka przyjaźni, łyżka goryczy, garść słonej soli i litr oddania.

Czytaj więcej...

Bubble Day

Bubble Day19 sierpnia od godziny 11:00 na lubańskim rynku zaroi się od baniek mydlanych.
Strefa z darmowym płynem do puszczania wielkich baniek, zabawy i konkursy, wata cukrowa, zamykanie w bańce i bańkowa sztafeta - to wszystko dla lubanian chętnych bańkowych wyzwań.

Wstęp wolny!
UML

Wykład profesora Leona Miodońskiego

Wykład profesora Leona MiodońskiegoMiejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza do wzięcia udziału w VIII Spotkaniu z Filozofią. W tym roku naszym gościem będzie dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Wrocławskiego Leon Miodoński. W domu Jakuba Boehme, 18 sierpnia (piątek) o godz. 17 porozmawiamy o znaczeniu i aktualności przemyśleń zgorzeleckiego szewca i mistyka. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Instytutu Filozofii UWr, gdzie profesor Miodoński wykłada i kieruje Zakładem Filozofii Niemieckiej.

MBP w Zgorzelcu

Zadeklaruj wymianę pieca ! - refundacja do 50 %

Zadeklaruj wymianę pieca refundacja do 50 Ruszył nabór wstępnych deklaracji o chęci wymiany przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne ogrzewanie przyjazne środowisku. Będą one podstawą do ubiegania się o częściową refundację kosztów. Na złożenie deklaracji mieszkańcy Zgorzelca mają czas do końca sierpnia.

 

Czytaj więcej...

Jakuby 2017, poznajmy się

01 jakuby 01małeJakuby to święto artystów ulicy. W tym roku zaprezentują się w Zgorzelcu m.in. teatr Klinika Lalek, Teatr Żywy, czy lwowski teatr Woskresinnia, który pokaże nad Nysą widowiskowy spektakl na motywach dramatu Czechowa „Wiśniowy sad”. Zaprezentuje się także wiele, naprawdę wiele innych, znakomitych zespołów, artystów i… naukowców.

Czytaj więcej...

Zginął Policjant

logoW nocy z 05 na 06 sierpnia br., na drodze Bogatynia - Sieniawka w powiecie zgorzeleckim miał miejsce wypadek drogowy, w wyniku którego życie stracił kierujący samochodem osobowym, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Bogatyni. Policjant zginął wracając do najbliższych po zakończonej służbie. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu. Środowisko policyjne straciło znakomitego fachowca, a Rodzina wspaniałego męża i ojca.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle