Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2650 zł

4.2700 zł
usd USD

3.9250

3.9320 zł
czk CZK 0.1576 zł 0.1578 zł

Kurs z dnia: 25.03.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Zwariować ze szcześcia
 

"Zwariować ze szczęścia"

31.03-05.04

 

Bogatynia

Kadr


 Zając max

"Zając Max"

24.03-12.04

 

 

Lubań

Wawel


 Ozzy

"Ozzy"

 24-30.03

 

Görlitz

Camillo

 Dzikie myszy

"Wilde Maus"

 23-29.03

 

next
prev

Czy warto serwisować samochody w ASO?

4servicezdj glowne.na strPanuje przekonanie, że serwisowanie kilkuletniego auta w autoryzowanych serwisach nie ma sensu z uwagi na koszty. Jednak nie dotyczy to posiadaczy Skody... Preferencyjne ceny na oryginalne części i usługi zapewnia im program 4Service.

 

Czytaj więcej...

Rowerem przez Zgorzelec

Rowerem przez ZgorzelecBurmistrz Rafał Gronicz i marszałek Cezary Przybylski podpisali umowę (20.03) na blisko 2,7 mln zł dofinansowania dla projektu "Rowerem przez Zgorzelec – ograniczenie indywidualnego ruchu zmotoryzowanego poprzez budowę dróg dla rowerów”. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Czytaj więcej...

Obóz harcerski

Obóz harcerskiZwiązek Drużyn „Łużyce” działający przy zgorzeleckim Hufcu ZHP im. Osadników Wojskowych zaprasza do udziału w obozie letnim organizowanym w dniach 10-23 lipca 2017 r.
Dwutygodniowy obóz to szansa na przeżycie wspaniałej harcerskiej przygody. I to nie tylko dla harcerzy, bo oferta skierowana jest także do młodzieży niezrzeszonej. Wyjazd podzielony będzie na dwie części: Zlot Grunwaldzki 2017 i Obóz harcerski w Zaborówcu. Kontakt: Komendant Obozu Jerzy Stankiewicz tel. 509 833 056, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UMZ

Dobierze się owcom do wełny!

Strzygacz dobrał się owcom do wełny2 kwietnia o godz. 14:30 - strzyżenie owiec w Naszym Zoo Goerlitz Zgorzelec! W końcu przyszła do nas upragniona wiosna, a wraz z nią słoneczne dni i dodatnie temperatury. To odpowiedni czas na uwolnienie naszych „wełnianych“mieszkańców z ich grubego futra, i przygotowanie ich w ten sposób do nadchodzącego lata. W niedzielę od godz. 14:30 strzygacz owiec, na oczach gości, dobierze się owcom do wełny.

Czytaj więcej...

Rozśpiewani ekolodzy w Emilce

DSCF6353W sobotę 25 marca w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu odbył się XXVIII Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. W tym roku udział w nim wzięło dziewięć zespołów z powiatu zgorzeleckiego, Bolesławca i Jeleniej Góry. W uroczystości otwarcia uczestniczyła Urszula Ciupak – Starosta Zgorzelecki.

 

 

Czytaj więcej...

Życie bez bólu – XXIII Dzień Inwalidy

Mędzynar dni inwal 5W dniach 24-25 marca 2017 roku w Zgorzelcu odbywa się dwudziesta trzecia edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy, którego hasłem przewodnim jest „Życie bez bólu”. Podczas ceremonii otwarcia przedstawiono uczestników a szczególnie zasłużonym wręczono odznaczenia i dyplomy uznania. Spotkanie ma charakter konferencji naukowej połączonej z wykładami oraz warsztatami, podczas których pokazywane są nowe techniki rehabilitacji osób z problemami narządów ruchu.

Czytaj więcej...

Zostań strażakiem

Zostań strażakiemKomendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu ogłasza nabór do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Kandydat na stanowisko musi spełniać kilka warunków: posiadać obywatelstwo polskie, nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej. Więcej informacji na stronie kppsp.zgorzelec.pl

KPPSP

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł debaty społecznej, która odbędzie się 23 marca br. o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Ruszowie. Najważniejszym elementem debaty społecznej będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem: funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Węgliniec.

Czytaj więcej...

Nakaz odosobnienia drobiu, gołębi i ptaków

nakaz odosobnieniaW związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgorzelcu przez mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgorzelcu informuje i wyjaśnia, co następuje:
Wojewoda Dolnośląski rozporządzeniem nr 7/2017 z dnia 20 marca 2017 r. uchylił rozporządzenie nr 4/2017 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 15 lutego 2017r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów zgorzeleckiego i lubańskiego.

Czytaj więcej...

Wiosenna „Jutrzenka”

Wiosenna JutrzenkaPo raz pierwszy zgorzelecka Jutrzenka miała żegnać zimę – osobiście przywitała Wiosnę. W kieracie pracy, do tego przy niesprzyjającej aurze mało kto dostrzegł nadejście wiosny za oknem. A Ona przyszła i zrobiła wszystkim niespodziankę. Mieszkańcom przysporzyła tematu do cotygodniowych zajęć i śpiewu wiosennych przebojów. Zabawy, radości i wspomnień było co nie miara. I chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Czytaj więcej...

Zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych

Zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnychPolicjanci na terenie całego kraju prowadzili na drogach działania pod nazwą Truck & Bus. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zawodowych kierowców prowadzących ciężarówki i autobusy. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu skontrolowali ponad 100 takich pojazdów. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znaleźli się przede wszystkim kierowcy autokarów i samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle