Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2200 zł
usd USD

3.8600

3.8700 zł
czk CZK 0.1560 zł 0.1561 zł

Kurs z dnia: 28.04.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

uczeń
 

"Uczeń"

28.04-10.05

 

Bogatynia

Kadr


 Mały Jakub

"Mały Jakub"

28-30.04

 

 

Lubań

Wawel


 Wszystko albo nic

"Wszystko albo nic"

 28.04-04.05

 

Görlitz

Camillo

 mein

"Mein Leben als Zucchini"

 08-29.04

 

next
prev

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego1W budynku Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyło się (25.04) posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas zebrania komendanci powiatowych służb oraz inspekcji przedstawili informację pn. „Analiza i ocena realizacji ustawowych zadań z zakresu bezpieczeństwa mieszkańcom na terenie powiatu w I kwartale 2017 roku”.

Czytaj więcej...

Uczestniczyli w programie Erasmus

W kraju czterech mórz 2Jak daleką drogę jesteśmy w stanie przebyć, by spotkać przyjaciela? Czy to kilometry oddalają nas od siebie, czy to my sami? I czy podpis złożony na zgodzie może być początkiem przygody życia? Jaki świat jest tak naprawdę? A jakim chcielibyśmy go pozostawić? Uczestnicy programu Erasmus + z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zmierzali na praskie lotnisko, skąd czekał ich samolot do Stambułu.

Czytaj więcej...

Konferencja nt. pszczół

IV Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców 1W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak odbyła się (21-22.04) IV Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców. Z posterów przygotowanych przez naukowców m.in. z wrocławskiego i lublińskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, warszawskiej SGGW, Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia czy Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego oraz wystąpień ich autorów, można się było zapoznać z szeregiem niezwykle istotnych kwestii dotyczących sektora pszczelarskiego.

Czytaj więcej...

Przewoził nielegalny tytoń

Pościg za 27 latkiem przewożącym papierosy bez akcyzyFunkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy Policji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci patrolujący ulicę Armii Krajowej w Zgorzelcu podjęli czynności w kierunku zatrzymania do kontroli drogowej jednego z aut. Kierowca jednak zignorował dawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać w kierunku Lubania.

Czytaj więcej...

Do „Górnika” powrócą warsztaty szkolne

gornik18 kwietnia 2017 roku, Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014-2020, Poddziałanie 7.2.1 Inwestycje w edukację ponadgimnazjalna, w tym zawodową – konkursy horyzontalne – nabór OSI.

Czytaj więcej...

Najładniejszy balkon i ogród

Najładniejszy balkon i ogród 1Burmistrz Miasta Zgorzelec ogłasza XVI edycję konkursu na "Najładniejszy balkon, przydomowy ogród kwiatowy i teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej". Konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców miasta, dbających o estetykę swojego otoczenia, a co za tym idzie miasta, w którym mieszkamy.

 

Czytaj więcej...

Program Rozwoju Czytelnictwa

książkiPo raz kolejny szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Zgorzelecki przystąpiły do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Głównym celem programu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek między innymi poprzez:
• zwiększenie atrakcyjności ofert bibliotek szkolnych i pedagogicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek;

Czytaj więcej...

Transgraniczne Targi Pracy

Transgraniczne Targi PracyRuszają Transgraniczne Targi Pracy. Dokładnie 11 maja do Zgorzelca przyjedzie ponad 70 wystawców z Niemiec, Czech i Polski. Zainteresowanie pracodawców jest rekordowe, ponieważ podczas ostatniej – najbardziej obleganej edycji – w Zgorzelcu wystawiło się ponad 60 przedsiębiorców.

90 proc. pracodawców i agencji pracy będzie rekrutowało do pracy w Niemczech. Właśnie u naszych zachodnich sąsiadów najbardziej brakuje rąk do pracy, a szczególnie cenione są umiejętności fachowców z Polski. Każdy z pracodawców zgłasza od kilku do nawet kilkudziesięciu ofert pracy.

Czytaj więcej...

Zaatakowany kastetem

policjaDzisiaj pod jednym z barów w pobliżu Parku Błachańca w Zgorzelcu doszło do nietypowego zdarzenia. Siedzący tam klient został zaatakowany i uderzony przez sprawcę. Mężczyzna podszedł i uderzył poszkodowanego kastetem, po czym uciekł. Poszkodowany zadzwonił ok. 13.30 na Policje. Po przyjeździe opisał sprawcę, a także podał jego dane. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy był to kolega poszkodowanego.

Czytaj więcej...

Dlaczego taka istotna jest wymiana oleju w samochodzie?

IMG 0585Stan oleju silnikowego wpływa na żywotność silnika i turbosprężarki. Trzeba pilnować jego poziomu oraz systematycznie dokonywać wymiany aby uniknąć kosztownych napraw. Należy też pamiętać o wymianie filtra oleju.
Na rynku dostępne są trzy rodzaje olejów silnikowych: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Oleje syntetyczne wykazują najlepsze właściwości smarujące, są stosowane fabrycznie w produkowanych dzisiaj samochodach.

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł Różnych

walne zebranie 36Jak co roku odbyło się (20.04) Walne Zgromadzenia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu.

 

 

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle