Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2150 zł
usd USD

3.5750

3.5800zł
czk CZK 0.1639zł 0.1640 zł

Kurs z dnia: 15.12.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

nie jestem twoim
 

"Nie jestem twoim murzynem"

 01-10.12

 

Bogatynia

Kadr

Blade
 

"Blade Runner 2049"

08-12.12

 

 

Lubań

Wawel


 coco

"Coco"

08-13.12

 

Görlitz

Camillo


 

BRAK REPERTUARU

 

 

next
prev

Projekty warte 35,5 mln zł

projektyMiedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa ambitne projekty, które wkrótce wejdą w fazę realizacji. Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu pozyskał na obydwa przedsięwzięcia przeszło 35,5 mln zł. W obecności marszałka województwa oraz Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak podpisano (13.12.2017) stosowną umowę na dofinansowanie.

Czytaj więcej...

Mamy czyste powietrze

Mamy czyste powietrzePolski Alarm Smogowy przeanalizował dane z roku 2016 zebrane przez stacje pomiarowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na liście miast z najgorszym powietrzem znaleźli się smogowi recydywiści, tradycyjnie zajmujące czołowe miejsca, ale pojawiły się również miasta z uznawanego za czyste Pomorza. Szklarska Poręba znalazła się po drugiej stronie tej listy, wśród miast o najczystszym powietrzu.

Czytaj więcej...

Wystawa Andrzeja Woźniaka

Wystawa Andrzeja WoźniakaMiejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza 15 grudnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Andrzeja Woźniaka do Galerii MDK.
Wystawa pt. „Portrety” prezentuje twórczość artysty pochodzącego i tworzącego w Cieplicach - Jeleniej Górze. Wystawa retrospektywna ma na celu przywołanie dorobku artystycznego Andrzeja Woźniaka. Na ekspozycji będzie można obejrzeć między innymi portrety, pejzaże i karykatury wykonane różnymi technikami.

Czytaj więcej...

Znowu okradli „Dino”

20171212 111417Nieznani sprawcy kolejny raz okradli sklep sieci „Dino” przy ul. Orzeszkowej. Jak informuje insp. Anna Włoszczyk – oficer prasowy KPP w Zgorzelcu: - Policjanci ustalili, że dwóch nieznanych do tej pory sprawców dokonało kradzieży pojazdu marki Ford Fiesta, następnie za jego pomocą uszkodzili drzwi do marketu, po czym dokonali kradzieży artykułów alkoholowych i papierosów

Czytaj więcej...

Koncert Charytatywny „Motyle”

Koncert Charytatywny MotyleKomitet Społeczny Akcji Charytatywnej „Motyle”, Stowarzyszenie „In spe” i Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu zapraszają na Koncert Charytatywny „Motyle”, który odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu z udziałem utalentowanej zgorzeleckiej młodzieży. Dobrowolne wpłaty i datki przekazujemy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci szczególnie tych, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Czytaj więcej...

Spłonęły cztery auta

5W nocy z czwartku na piątek około godz. 1.00 w nocy dyżurny KP Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie, że na parkingu w dawnym kompleksie koszarowym po 1 Pułku Chemicznym płoną samochody osobowe. - Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęte są samochody Skoda Rapid, Skoda Fabia, Renault Megan, Ford Cuga. Zagrożone pożarem były pojazdy zaparkowane obok samochodów objętych pożarem. 

Czytaj więcej...

Teatralne przedpołudnie

Teatralne przedpołudniePo raz kolejny zgorzelecka „Jutrzenka” łamie stereotypy. Nie szkodzi że grudzień. Nie szkodzi, że deszcz, że zimno, szoro, buro i ponuro. Na przekór temu Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu na teatralne przedpołudnie.

 

Czytaj więcej...

Nagrody od Burmistrza

Gimnazjum nr 1W Miejskim Domu Kultury, odbyły się (27.11) dwie ostatnie z czterech uroczystości wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2016/2017. W tym roku lista stypendystów i nagrodzonych liczyła 313 uczniów. Laureaci Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec, które Gmina Miejska Zgorzelec przyznaje od 2008 roku, to uczniowie publicznych podstawówek i gimnazjów.

Czytaj więcej...

3 tony dla potrzebujących

3 tonyW piątek (1 grudnia) rozpoczęła się, trwająca trzy dni, Zbiórka Żywności – jedna z największych akcji charytatywnych, której organizatorem jest Bank Żywności. W naszym powiecie koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

 

Czytaj więcej...

Pijany i bez prawka

Pijany i bez prawkaPo godzinie 17:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze zgorzelckiej komendy otrzymali zgłoszenie (04.12), że w miejscowości Jędrzychowice kierujący samochodem osobowym wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie w samochodzie zastali 58- letniego kierującego, mieszkańca Zgorzelca. Mundurowi od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu.

Czytaj więcej...

Zajęcia z mistrzami

Zajęcia z mistrzamiSystematyczna praca ucznia podczas planowych lekcji z własnym nauczycielem -mistrzem to podstawa kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej. Jednak nie ma nic bardziej inspirującego, jak bezpośrednie spotkanie z profesorem, doświadczonym muzykiem i specjalistą o największym autorytecie! Dlatego w listopadzie odbyło się aż pięć różnych warsztatów i szkoleń w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle