Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2200zł

4.2250 zł
usd USD 3.7350 3.7450
czk CZK 0.1556 zł 0.1558 zł

Kurs z dnia: 27.08.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

 

"Wakacyjna przerwa"

 

 

Bogatynia

Kadr

żyć nie umierać 

 " Żyć nie umierać "

 28-31.08

 

Lubań

Wawel

 nieracjonalny mężczyzna

"Nieracjonalny mężczyzna"

 28.08-03.09

Görlitz

Camillo

 

 " Wakacyjna przerwa "

 

 

next
prev

11 rzeczy o Jakubach

jaku1.Jakuby, jak co roku, oficjalnie inaugurujemy w Zgorzelcu na moście Staromiejskim w piątek, 28 sierpnia, o godz. 18.30. 2.Przed otwarciem Jakubów spotykamy się (kto żyw, kto chętny) przed bramą jakubową, czyli przy tzw. studzience przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Struga o godz. 17.30.3.Sprzed bramy jakubowej wyruszy muzyczno-historyczny pochód przebranych osób w stronę mostu Staromiejskiego.

Czytaj więcej...

Wybory Miss

DSC 0410Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji zorganizowało już po raz 10 Konkurs na Małą Miss Wakacji. W tym roku Miss Wakacji została Laura Cicha, pierwszą vice miss Nikola Wróbel, drugą vice miss Martyna Majda a miss Foto Magdalena Bartoniewicz. Impreza cieszyła się jak co roku ogromnym zainteresowanie szczególnie rodzin i znajomych a dla samych dzieci była ogromnym przeżyciem.
(red.)

Herbata warta 7tys.zł.

herbataOficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie (04.08) oszustwa. Jak ustalili policjanci, do 86 – letniej mieszkanki Zgorzelca przyszła kobieta, która podała się za pracownika instytucji pomocowej. Pod pretekstem przekazania starszej pani pieniędzy, została wpuszczona do mieszkania. Przekonała pokrzywdzoną, że przysługuje jej dodatek pieniężny z tytułu ukończenia określonego wieku.

Czytaj więcej...

Dziecko wisiało za oknem

wypadek z okna 1Tragicznie mógł się zakończyć środowy poranek dla 11-letniej dziewczynki ze Zgorzelca. Tuż przed godz. 8.00 przechodnie idący ulicą Okrzei zauważyli przerażający widok: za wysokości trzeciego piętra zobaczyli mocno wychyloną za oknem dziewczynkę. Uczepiła się rękoma parapetu i krzyczała „ratuj mnie, ratujcie mnie!". Najszybciej zareagował na to jeden z mężczyzn, naprawiający samochód na ul. Okrzei.

Czytaj więcej...

Dzień Działkowca 2015

Dzień Działkowca 29Na łące przed wiaduktem kolejowym odbyło się (22.08) Święto Plonów-Dzień Działkowca. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "NYSA" w Zgorzelcu. Podczas Uroczystego Otwarcia Święta Plonów zasłużeni działkowcy otrzymali odznaki, dyplomy oraz nagrody. W programie przygotowano liczne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.

Czytaj więcej...

Utrudnienia w rejonie Przedmieścia Nyskiego- Jakuby 2015

Utrudnienia w rejonie Przedmieścia Nyskiego- Jakuby 2015W związku z przygotowaniami do jarmarku „Jakuby - Święto Starego Miasta" oraz z powodu większego natężenia ruchu pieszych podczas trwania imprezy, w okresie od 28 do 30 sierpnia br. na ulicach:
•Daszyńskiego – na odcinku od skrzyżowania z ul. Struga do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Iwaszkiewicza,
•Wrocławskiej,

•Scultetusa- (od skrzyżowania z ul. Wrocławską do ul. Nowomiejskiej i Iwaszkiewicza).
będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu samochodowego.

Czytaj więcej...

Koncert Capella Cracoviensis

Koncert Capella CracoviensisZapraszamy 5 września 2015 o godz. 18:00 do Europejskiego Centrum Edukacyjno Kulturalnego Meetingpoint Music Messiaen do Zgorzelca na koncert Capella Cracoviensis pod kierownictwem Ralfa Sochaczewsky'ego. Program łączy muzykę współczesną Oliviera Messiaena, Knuta Nystedta i kompozytora jeleniogórskiego - Sławomira Kupczaka z muzyką renesansową, urodzonego w Świdnicy Thomasa Solzera i muzyką romantyczną Arnolda Meldenssohna.

Czytaj więcej...

II Międzynarodowy Triathlon Łużycki

II Międzynarodowy Triathlon Łużycki 1Zapraszamy na II Międzynarodowy Triathlon Łużycki, który zostanie rozegrany 6 września br na dystansach 1/4 Iron Man oraz 1/8 Iron Man. Start zlokalizowany jest nad zbiornikiem Berzdorfer See, tam również będzie pierwsza strefa zmian. Druga strefa zmian oraz meta będzie zlokalizowana przy CSR w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Prowadził auto mając 2,5 promila

Prowadził auto mając 25 promilaFunkcjonariusze zgorzeleckiej drogówki (4-16.08) prowadzili wzmożone działania na drogach naszego powiatu. Nadrzędnym ich celem było zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej podróży do miejsc docelowych letniego wypoczynku i powrotu do domu. Policjanci zatrzymali 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Jakuby 2015 już wkrótce

jakubyJak co roku zapraszamy w ostatni weekend wakacji do wspólnej zabawy na Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu. I jak co roku zgorzeleckie Święto Starego Miasta Jakuby zbiegnie się w czasie z festynem Altstadtfest w Görlitz. Szczegółowy program obu imprez jest jeszcze dopinany, ale z rzeczy, które pojawią się w Zgorzelcu, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kilka naprawdę ciekawych.

Jakuby zaczną się w piątek, 28 sierpnia. Na Przedmieściu Nyskim wystąpią tego dnia m.in. zespół Lasowianki, kapela Sutari oraz znany i lubiany w Zgorzelcu zespół Szelindek z Węgier.

Czytaj więcej...

Teatr Pod Chmurką

Jakubowy Teatr Pod Chmurką 1Tegoroczne Jakuby to nie tylko stragany z towarami, których nie kupicie w zwyczajnych sklepach - pachnące woreczki z lawendą, zioła, polskie przyprawy, świece lane dawnym sposobem, czy zapachowe mydła. To nie tylko spotkanie z żywą historią i podziwianie wojskowych obozowisk i potyczek siedemnastowiecznych żołdaków.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle