Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.4300 zł

4.4600 zł
usd USD

3.9800

4.0100 zł
czk CZK 0.1635 zł 0.1645 zł

urs z dnia: 24.06.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Kosmos 

"Kosmos"

27.06 - 06.07

 

Bogatynia

Kadr


 

Przerwa wakacyjna

10 - 14.06

 

Lubań

Wawel

Nice guys równi goście 

"Nice Guys.Równi goście"

24 - 30.06

 

Görlitz

Camillo

 Die

"Die baumhauskönige"

 11 - 25.06

 

next
prev

Chylińska na Dniach Zgorzelca

dni zgorzelcaOd festynu w Forcie Bolka i Lolka, rozpoczęły się w tym roku Dni Zgorzelca. Potrwają przez cały czerwiec! W programie obchodów są koncerty, imprezy sportowe, przeglądy artystyczne dzieci i młodzieży, spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet kongres brydżowy.

Dużym wydarzeniem był koncert w amfiteatrze legendarnego zespołu Raz, Dwa Trzy, który zaplanowany był na 19 czerwca. Tydzień później finał Dni Miasta, podczas, którego - jak co roku - nie zabraknie dobrej muzyki, bo do występu przed zgorzelecką publicznością zaprosiliśmy m.in. Stachurskiego i Agnieszkę Chylińską.

Czytaj więcej...

Dwója dla zarządów PGE Turów

Waldemar ŁuczakW czwartek 23 czerwca odbyło się walne zgromadzenie stowarzyszenia "Klub Sportowy Turów w Zgorzelcu". W tajnych głosowaniach nie udzielono absolutorium za 2015 rok dwóch poprzednim prezesom klubu PGE Turów Zgorzelec: Waldemarowi Łuczakowi, Janowi Michalskiemu (za 10 dni jego rządów po utracie mandatu senatora RP) oraz Józefowi Kozłowskiemu - przewodniczącemu rady nadzorczej. Pozytywnie za to skwitowano rządy Aleksandra Delijewskiego – pełniącego funkcję prezesa podczas miesięcznego „bezkrólewia" oraz 15 dniowe rządy nowego prezesa: Jerzego Stachyry.

Czytaj więcej...

Kurtyna wodna na ochłodę

kkurtyna wodnaWzorem ubiegłych lat zgorzeleckie wodociągi na czas tropikalnych upałów wystawiły dwie kurtyny wodne. Jedna funkcjonuje w centrum miasta przy „małym ryneczku" kwiatowym a druga na skwerze Popiełuszki. Inicjatywa w najwyższym stopniu jest godna pochwały, gdyż daje ulgę tym, którzy mimo skwaru musieli wyjść na zakupy. Ryzykując zamoczenie świadectw korzysta z nich młodzież, dla której dzisiaj zakończył się rok szkolny. – Dzięki mgiełce mogłem schłodzić siebie i dzieci. Już tak bardzo nie obawiam się udaru słonecznego – mówi Adam Łuszczyk ze Zgorzelca.
GRE

Foto: GRE

Na dobry początek Waldemar Bena

Na dobry początek Waldemar BenaMiejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zainaugurowała (08.06) nowy cykl spotkań i prezentacji zatytułowany „REGIONALIA. Ludzie – Pasje – Ciekawostki". Przed południem Waldemar Bena starał się zainteresować młodzież szkolną fauną i florą naszego regionu, tematem popołudniowej prezentacji była, kojarząca się wszystkim z Adamem Mickiewiczem, Nowogródczyzna.

 

Czytaj więcej...

Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój

Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwójUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze organizuje w ramach cyklu spotkań dla potencjalnych beneficjentów spotkanie informacyjne pt. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój".

Czytaj więcej...

Spotkanie konsultacyjne

Spotkanie konsultacyjneBurmistrz Miasta Zgorzelec wraz z Instytutem Badawczym IPC Sp. z o. o z Wrocławia zapraszają mieszkańców, przedsiębiorców, radnych, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, organizacje pozarządowe na spotkanie konsultacyjne w formule warsztatów służących opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Zgorzelec na lata 2016-2025

 

 

Czytaj więcej...

Karambol na Kościuszki

IMAG1840Do karambolu z udziałem trzech samochodów doszło wczesnym rankiem (22.06) na ul. Kościuszki w Zgorzelcu. To pora natężonego, gdy ludzie udają się do pracy. Jeden z pojazdów poruszających się w długiej kolumnie zahamował, aby przepuścić pieszych. Jadący za nim zatrzymali się poza młodym mężczyzną kierującym starym BWM kombi na tablicach z Kołobrzegu.

Czytaj więcej...

Dni Zgorzelca 2016

dni zgorzelcaOd festynu w Forcie Bolka i Lolka, rozpoczęły się w tym roku Dni Zgorzelca. Potrwają przez cały czerwiec! W programie obchodów są koncerty, imprezy sportowe, przeglądy artystyczne dzieci i młodzieży, spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet kongres brydżowy.

Dużym wydarzeniem będzie na pewno koncert w naszym amfiteatrze legendarnego zespołu Raz, Dwa Trzy, który zaplanowany jest 19 czerwca. Tydzień później odbędzie się finał Dni Miasta, podczas, którego - jak co roku - nie zabraknie dobrej muzyki, bo do występu przed zgorzelecką publicznością zaprosiliśmy m.in. Stachurskiego i Agnieszkę Chylińską.

Czytaj więcej...

Szkoła, gdzie uczniowie fit to nie mit

Szkoła gdzie uczniowie fit to nie mitPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu wspiera działania mające na celu poprawę zdrowia młodzieży oraz lokalnego społeczeństwa poprzez koordynację, monitoring i obecność pracowników podczas realizacji programów edukacyjnych.
Placówki realizujące projekt edukacyjny pt. „Trzymaj Formę" pod koniec roku szkolnego organizują podsumowanie swoich projektów.

Czytaj więcej...

Mianowani na stopień podoficerski

1706-1624 funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odebrało z rąk gen. bryg. SG Andrzeja Kamińskiego, Komendanta NoOSG, akty mianowania na stopień kaprala SG. Uroczystość odbyła się (17.06) w Komendzie NoOSG w Krośnie Odrzańskim. Nowi kaprale odebrali akty mianowania na stopień podoficerski w obecności kadry kierowniczej NoOSG i rodzin.

Czytaj więcej...

Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec

Wakacje z PGE Turowem ZgorzelecOd 4 lipca rusza kolejna edycja "Wakacji z PGE Turowem Zgorzelec". Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy do zapisania się na zajęcia. Od 21 czerwca w siedzibie klubu rozpoczniemy zbieranie zapisów na "Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec". Zajęcia w ramach półkolonii w mieście będą odbywały się dwa razy w tygodniu tj. poniedziałki i piątki przy PGE Turów Arenie w Zgorzelecu.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle