Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2250 zł

4.2300 zł
usd USD 3.3400 zł 3.3500 zł
czk CZK 0.1525 zł 0.1527 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 23.10.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

32088387da419227f20729e6cf7687d8 S

" Potop "

17 - 22.10

 

Bogatynia

Kadr

pinokio

 " Pinokio "

24 - 28.10

 

Lubań

Wawel

joe

" Joe "

14 - 19.11

Görlitz

Camillo

Grand Hotel Budapest

 " Grand Budapest Hotel "

27.08

 

next
prev

A1 RoyBennetGroup copy-195


Dlaczego wciąż nie mogę schudnąć?

logo-uwaga-nadwagaStosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Dietetyk z Centrum Naturhouse podpowiada, co może być tego przyczyną.

Czytaj więcej...

Roy Bennet w Zgorzelcu

roy bWczoraj wieczorem w Hotelu Pawłowski w Zgorzelcu odbył się koncert Roy Bennet Group. Licznie przybyli zaproszeni goście oraz fani zespołu założonego przez Krzysztofa Witkowskiego. Na koncercie można było uslyszeć autorskie utwory z płyty Positive Energy oraz covery najwiekszych sław, np Jamesa Browna czy Boba Marleya.

Czytaj więcej...

James Brown XXI wieku-dzisiaj koncert w Zgorzelcu

roy bennetJuż dzisiaj tj. 23 października Roy Bennett zaśpiewa dla zgorzeleckiej publiczności. Roy Bennet Group to zespół założony przez Krzysztofa Witkowskiego (zgorzelczanina), który wokół siebie potrafił zrzeszyć znaczących w Polsce muzyków, współpracujących na co dzień z takimi gwiazdami jak Justyna Steczkowska, Sydney Polak, Róże Europy, czy Krzysztof Kiljański.

 

Czytaj więcej...

Szpital z certyfikatem akredytacyjnym

Zgorzelecki szpital z certyfikatem akredytacyjnymPodczas uroczystej gali (22.10) w CSR, dyrektor WS SP ZOZ-u Zofia Barczyk i Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, odebrali certyfikat akredytacyjny dla zgorzeleckiego szpitala. Zgorzelecki szpital po 15 latach modernizacji, ciągłego podnoszenia standardów i poszerzania zakresu usług medycznych, otrzymał akredytację, czyli wyróżnienie jednostki, jej pracowników i administracji, świadczących usługi na wysokim poziomie.

Czytaj więcej...

9 edycja Biegu przy Pochodniach - ruszyły zapisy!

9 Bieg Przy pochodniach 17 listopada br. (piątek) wystartuje kolejna, dziewiąta edycja Biegu przy Pochodniach Mostami Europamiasta Görlitz – Zgorzelec im. Heinza Andersa. Organizator: Europamarathon Görlitz-Zgorzelec e.V., Urząd Miasta Zgorzelec, Edi-Team Zgorzelec, Oberlausitzer Kreissportbund e.V.
Miejsce: Görlitz-Zgorzelec

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Andre Rudolphem

Spotkanie autorskie z Andre RudolphemMiejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Stadtbibliothek Görlitz zapraszają na spotkanie z niemieckim poetą i tłumaczem, które odbędzie się 24 października 2014r.(piątek, godz. 17:00) w Domu Jakuba Böhme, Daszyńskiego 12. Andre Rudolph urodził się w Warszawie (w 1975 r.) co wyjaśnia jego znajomość języka polskiego. Studiował w Lipsku i Freiburgu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Pierwsi laureaci stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec

Laureaci stypendiow naukowych z SP nr 2Aż 255 uczniów podstawówek i gimnazjów zostało laureatami stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2013/2014. Wczoraj pierwsi z nich, najlepsi w nauce, sporcie i utalentowani artystycznie uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3, odebrali z rąk burmistrza Rafała Gronicza dyplomy gratulacyjne. Kolejne uroczyste gale odbędą się w dniach 22, 29 i 30 października.

Czytaj więcej...

Miasto w rękach seniorów

Miasto w rękach seniorów 4Przekazanie kluczy do bram miasta, wernisaże, seanse filmowe, konkursy, przeglądy artystyczne – tak zgorzeleccy seniorzy uczcili tegoroczny Międzynarodowy Dzień Seniora, który trwał od 7 do 9 października. Imprezę rozpoczął przemarsz seniorów spod Centrum Sportowo Rekreacyjnego do budynku Miejskiego Domu Kultury, gdzie burmistrz Rafał Gronicz przekazał im symboliczne klucze do bram miasta, tym samym oficjalnie rozpoczynając trzydniowe uroczystości.

Czytaj więcej...

Kogo leczy zgorzelecki szpital?

Kogo leczy Zgorzelecki szpitalCzy prawdą jest, że pacjenci z powiatu zgorzeleckiego są na drugim planie w kolejce do leczenia w naszym szpitalu? Takie pytanie postawił nasz czytelnik w emocjonalnym liście przesłanym do redakcji. O opinię w tej sprawie wystąpiliśmy do Zofii Barczyk, Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Wytyczyli ścieżki rowerowe

Wytyczyli ścieżki roweroweWicestarosta Mariusz Tureniec wraz z młodzieżą i organizacjami pozarządowymi uczestniczył w warsztatach wytyczających ścieżki rowerowe. W ubiegłym tygodniu, w bogatyńskim „Górniku", odbyły się warsztaty pod nazwą „Wyznaczamy ścieżki rowerowe na terenie gminy Bogatynia".

 

Czytaj więcej...

Jesienne inwestycje

pomnik OrłaPomnik Orła odzyskał blask. Spora niespodzianka czeka wszystkich, którzy w najbliższym czasie wybiorą się na Cmentarz Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Miasto zleciło czyszczenie Pomnika Orła przywracając mu wygląd sprzed lat.

 

 

Czytaj więcej...

Reklama