Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2900 zł

4.2980 zł
usd USD

3.8250

3.8300 zł
czk CZK 0.1585 zł 0.1587 zł

Kurs z dnia: 29.09.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Co przynosi 

"Co przynosi przyszłość"

30.09-05.10

 

Bogatynia

Kadr


 Zanim się pojawiłes

"Zanim się pojawiłeś"

30.09-02.10

 

 

Lubań

Wawel


 

BRAK REPERTUARU

 

 

Görlitz

Camillo

 Plan Maggie

"Plan Maggie"

 29-30.09

 

next
prev

Niefortunna stłuczka

stłuczkaDzisiaj ok. godz. 9.00 na ul. Boh. Getta w Zgorzelcu doszło do kolizji z udziałem dwóch niemieckich samochodów czarnej Toyoty oraz czerwonego Mitsubishi. W skutek nie uwagi jednego z kierowców doszło do stłuczki. W wyniku tego przód od strony pasażera samochodu marki Toyota został zniszczony, ponadto wylały się płyny eksploatacyjne.

 

Czytaj więcej...

Powiększona Strefa Płatnego Parkowania

Powiększona Strefa Płatnego ParkowaniaInformujemy, że z dniem 3 października br. Strefa Płatnego Parkowania w Zgorzelcu rozszerzona zostaje o dodatkowe płatne, niestrzeżone miejsca parkingowe zlokalizowane przy ul. Bohaterów Getta, ul. Konarskiego, ul. Staszica oraz ul. Czachowskiego. Opłaty za postój samochodów pobierane będą tylko w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17.
Ile zapłacimy za postój?

 

 

Czytaj więcej...

Niemiec uciekał kradzionym rowerem do Polski

DSC04277Niecodzienne zdarzenie miało miejsce we wtorek 27 września w centrum Zgorzelca. W pobliżu "Małego Ryneczku" niemieccy policjanci ujęli sprawcę kradzieży roweru. – Od kolegów z Görlitz dostaliśmy powiadomienie, że na ich terenie dokonano kradzieży roweru. Znali wszystkie charakterystyczne cechy jednośladu dzięki którym stwierdzili, iż złodziej przedostał się przez most graniczny do Zgorzelca.

Czytaj więcej...

82 mandaty

82 mandatyPolicjanci zgorzeleckiej drogówki prowadzili (23.09) działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Efektem tych działań było nałożenie łącznie 82 mandatów. Każdego roku, począwszy od września, gwałtowanie rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, jest to związane z pogarszającą się widocznością na drogach. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi, bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków.

Czytaj więcej...

Rodzinny Triatlon Kajakowy

Rodzinny Triatlon Kajakowy1 października o godzinie 13:00 w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach odbędzie się Rodzinny Triatlon Kajakowy. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w przygodzie tratlonowej.

Regulamin Rodzinnego Triatlonu Kajakowe dostępny na stronie www.crtradomierzyce.pl oraz na facebooku www.facebook.com/crtradomierzyce/.

Czytaj więcej...

Nowe Horyzonty

Nowe HoryzontyNowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt, który jest realizowany w kinie "PoZa NoVa" w Zgorzelcu już od czterech lat. Od października br. uczniowie zgorzeleckich i okolicznych szkół ponownie będą mogli wziąć udział w projekcie edukacji filmowej realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, którego celem jest dostarczenie młodym ludziom ważnych i ambitnych filmów oraz zachęcenie do dyskusji o nich.

Czytaj więcej...

Gimnazjum nr 2 Mistrzem Bogatyni

gmNa boisku „Orlik" w Działoszynie rozegrane zostały (23.09) Mistrzostwa Miasta i Gminy Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 6 szkół gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

Czytaj więcej...

Ich stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu

Ich stan techniczny zagrażał bezpieczeństwuPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego z Jeleniej Góry. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Nauki 2016

XIX Dolnośląski Festiwal NaukiZapraszamy Państwa do udziału w XIX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który w Zgorzelcu odbędzie się w dniach od 28 do 30 września 2016 roku.
Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, adresowaną do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. DFN organizowany jest przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane W założeniu Festiwal Nauki ma być wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział

Czytaj więcej...

Muzyczny Festyn

Muzyczny Festyn 2W Studniskach Górnych po raz drugi ,,Kapela Pogranicze" wraz z Radą Sołecką zorganizowała (25.09) Festyn Rodzinny. Na zaproszenie organizatorów przybyli licznie mieszkańcy gminy Sulików a nawet pobliskiego Zgorzelca. Wśród gości zaproszonych byli: Starosta Urszula Ciupak, Wójt Robert Starzyński, Sekretarz Elżbieta Piotrowska, Łukasz Dubiel, Ispektor Bogdan Walczak, Inspektor Magdalena Pomonicka, Prezes OSP Jan Kolbuch, Radni Gminy Sulików, Eleni Takuridu, Ryszard Kondracki.

Czytaj więcej...

Derby zwieńczyły zawody jeździeckie

DSCF2706Niedziela 25 września to drugi dzień zawodów jeździeckich Towarzyskich zawodów w skokach przez przeszkody oraz najważniejsza tego dnia konkurencja: derby. Pierwszy konkurs to LL do 60 cm dokładności a drugi L 90 cm dokładności. Na razie wyników nie możemy podać, gdyż zawodnicy mogli poprawiać swoje wyniki, w związku z czym komisja potrzebuje więcej czasu na ich zweryfikowanie.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle