Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.0900 zł

4.1000 zł
usd USD 3.6700zł 3.6750 zł
czk CZK 0.1495 zł 0.1496 zł

Kurs z dnia: 22.05.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

9 mil

" 9 mil "

22 - 27.05

 

Bogatynia

Kadr

Dom

 " Dom "

22 - 27.05

 

Lubań

Wawel

Wkręceni

" Wkręceni "

22 - 31.05

Görlitz

Camillo

O dziewczynie która

 " O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu"

01- 30.05

 

next
prev

Potrąciła dwie dziewczynki

2015-05-22-1043Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek 22 maja około godz. 16.30 w Zgorzelcu w pobliżu stacji paliw Shell. Kobieta jadąca Oplem Corsa na numerach z Görlitz potrąciła dwie dziewczynki przechodzące na drugą stronę ulicy. Jezdnię przekraczały tuż obok pasów. Niosły duży model budynku. Nie wiadomo, dlaczego kierująca Oplem nie zahamowała. – Widziałem zdarzenie, bo byłem na peronie. Wyglądało to strasznie, dziewczynki upadły i leżały na asfalcie.

Czytaj więcej...

Dzień Strażaka 2015

Dzień Strażaka 2015Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP zapraszają Na Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2015, które odbędą się na terenie KP PSP w Zgorzelcu 24 maja br.

Czytaj więcej...

Konkurs "W Podróży" 2015

Konkurs W Podróży 2015Niedługo znowu ruszy, Konkurs Fotograficzny „W Podróży" Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z. Tym razem konkurs rozpocznie się w ramach 1. Görlitz Festiwalu Fotografii 23-25 maja i przyniesie szereg nowości.

 

 

Czytaj więcej...

Tydzień Otwartych Drzwi w SM

Tydzień Otwartych Drzwi w Szkole MuzycznejOd 25 do 29 maja br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu trwać będzie Tydzień Otwartych Drzwi. Można wówczas wejść na lekcje, oglądnąć klasy naszej szkoły, instrumenty, poznać nauczycieli i porozmawiać z uczniami.
Jest to akcja promocyjna skierowana do całej społeczności Zgorzelca i okolic, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców. Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry na instrumencie- przyjdź, zobacz, zapytaj!

Czytaj więcej...

Range Rover o wartosci 450tys. zł w rękach SG

SG odzyskała Range Rover o wartosci 450tys. złW Zgorzelcu odzyskano skradziony samochód o wartości 450 tysięcy zł. Podczas działań prowadzonych w powiecie zgorzeleckim funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu odzyskali samochód osobowy marki Range Rover. Auto zostało skradzione w Monachium, dwa dni przed zatrzymaniem pojazdu przez strażników. Kierujący pojazdem, 33-letni Polak, był pod wpływem środków odurzających; został zatrzymany.

Czytaj więcej...

Nysa odzyskała 4 BMW o wartości 60 tys. euro

Nysa odzyskała 4 BMW o wartości 60 tys. euroPolicjanci dolnośląskiej – saksońskiej grupy „Nysa" ze Zgorzelca w wyniku prowadzonych działań, zlikwidowali kolejną już dziuplę samochodową. W wyniku przeprowadzonej realizacji odzyskano trzy auta marki BMW o wartości około 60 tys. euro, Renult Laguna oraz części do kolejnych trzech samochodów marki BMW skradzione wcześniej na terenie Niemiec. W tej sprawie osobę zatrzymano jedna osobę podejrzewaną o paserstwo.

Czytaj więcej...

Złodziej kół zatrzymany

Złodziej kół zatrzymanyPolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań (17.05) operacyjnych zatrzymali 23- letniego mężczyznę, mieszkańca Zgorzelca, podejrzewanego o kradzieże kół z zaparkowanych na ulicach naszego miasta samochodów.

Czytaj więcej...

Dzień Strażaka 2015

Dzień Strażaka 2015Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP zapraszają Na Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2015, które odbędą się na terenie KP PSP w Zgorzelcu 24 maja br.

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny „Młody matematyk”

Miejski konkurs matematyczny Młody matematyk 2W Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu po raz dziewiąty odbył się (15.05) Miejski Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6 z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz gospodarz konkursu, czyli Szkoła Podstawowa nr 3.

Czytaj więcej...

Węgliniec – Warszawa? Potrzebna presja samorządów

wegliniecGazeta Regionalna: Zgorzelec bez bezpośredniego połączenia kolejowego z Wrocławiem, Wrocław (Europejska Stolica Kultury) bez połączenia z połączenia z Europą. Czy można to zmienić?
Jan Michalski: Problem można podzielić na kilka kategorii. Jeden z nich to utracenie połączenia Wrocławia z Dreznem. Rzecz w tym, że utrzymanie go było bardzo kosztowne. Chodzi kwotę ok. 7 mln zł rocznie. Nie zmieniał tego fakt, że była jedną z najbardziej obłożonych tras.

Czytaj więcej...

24-lecie Straży Granicznej

24-lecie Straży GranicznejOdbył się (15.05) uroczysty apel z okazji 24-lecia Straży Granicznej, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. W spotkaniu uczestniczyli również senator Jan Michalski oraz przedstawiciele służb mundurowych. Starosta wyraził słowa uznania za dotychczasową pracę funkcjonariuszy.

Czytaj więcej...

Reklama