Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1500 zł

4.1550 zł
usd USD 3.1000 zł 3.1050 zł
czk CZK 0.1508 zł 0.1509 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 30.07.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Duże złę wilki

" Duże złe wilki "

04 - 09.07

 

Bogatynia

Kadr

Dżej Dżej

 " Dżej Dżej "

27 - 30.06

 

Lubań

Wawel

Babadoo

" Babadook "

25 - 27.07

Görlitz

Camillo

PIękna Krista

 " Piękna Krista "

29.06

 

next
prev

Europejska orkiestra

Europejska orkiestraW środę, 13 sierpnia w bliźniaczym mieście Zgorzelec/Görlitz młodzi muzycy z najróżniejszych zakątków Europy staną się twórcami niezwykłego europejskiego wydarzenia: rytm nada amerykańsko-estoński dyrygent, Kristjan Järvi – założyciel i kierownik artystyczny Balic Sea Youth Philharmonic.

 

 

Czytaj więcej...

Mamy się czym pochwalić

Mmay się czym pochwalićPrzypominamy osobom prężnie działającym w sołectwach powiatu zgorzeleckiego, które chciałyby się pochwalić dokonaniami na rzecz swojej wsi i jej mieszkańców, o trwającym konkursie pn. „Nasza wieś – mamy się czym pochwalić - edycja III . Zgłoszenia można składać jeszcze do jutra w Biurze Obsługi Interesanta starostwa lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zachętą do wzięcia udziału są atrakcyjne nagrody finansowe.

UMZ

Godło QI 2014 dla urzędu

Godło QI 2014 dla zgorzeleckiego urzęduWe czwartek, 24 lipca, burmistrz Rafał Gronicz odebrał certyfikat Godła QI 2014, którym kapituła programu Najwyższa Jakość Quality International 2014 potwierdziła wysoką jakość usług świadczonych przez Urząd Miasta Zgorzelec.

Czytaj więcej...

1 sierpnia zawyją syreny

1 sierpnia zawyją syrenyW ramach treningu akustycznego systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców, w rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego na terenie powiatu zawyją syreny.

 

 

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczeństwo nad wodą1Upalne dni będą sprzyjały wypoczynkowi nad wodą. Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozsądku. Pamiętajmy więc, aby szukając ochłody w wodzie nie próbować swoich sił w rzekach i jeziorach, czyli tam, gdzie mogą występować wiry, prądy, nierówne dno, roślinność.

Czytaj więcej...

Jakuby w pigułce

Jakuby w pigułcePodczas gdy niemieckie Görlitz bawi turystów i mieszkańców Festynem na Starym Mieście (Altstadfest), w sąsiednim Zgorzelcu w ostatni weekend sierpnia trwa każdego roku zabawa na Jakubach. Nie inaczej będzie i tym razem. Od 29 do 31 sierpnia na Przedmieściu Nyskim po polskiej stronie granicznej rzeki trwać będzie Święto Starego Miasta - Jakuby.

Czytaj więcej...

Akty mianowań wręczone

Akty mianowań wręczoneW dniu 22 lipca br. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Burmistrz Miasta Rafał Gronicz, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bolesławcu ppłk Andrzej Łuka oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Jan Biały dokonali (22.07) uroczystego wręczenia aktów mianowań wojskowych ponad 40-stu żołnierzom rezerwy.

UMZ

Uwaga. Malowanie znaków poziomych

Uwaga Malownaie znaków poziomychOd środy 23 lipca rozpocznie się odnawianie poziomego oznakowania drogowego na zgorzeleckich ulicach. Aby maksymalnie ograniczyć uciążliwości i ograniczenia jakie dla uczestników ruchu drogowego wynikają z prac prowadzonych bezpośrednio na jezdni, malowanie oznakowania odbywać się będzie w godzinach wieczornych i nocnych.

Renata Burdosz

Podsumowanie projektu CES

Podsumowanie projektu CESStarosta Zgorzelecki Artur Bieliński uczestniczył w konferencji (11.07) podsumowującej 3-letni projekt „Centrum Ekonomii Społecznej". Projekt zrealizowało Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu (lider) w partnerstwie z Miastem Zgorzelec, Fundacją Integracji Społecznej „Abramis", Fundacją Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS oraz Fundacją Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

 

Czytaj więcej...

Teatry nad Nysą

Teatry nad NysąTeatry uliczne ponownie zagoszczą nad Łużycką Nysą w Zgorzelcu. W tym roku festiwal ViaThea odbędzie się w dniach od 7 do 9 sierpnia br. Znów, jak co roku, uliczne spektakle najlepszych teatrów z całej Europy (i nie tylko)będziemy mogli oglądać w obu naszych miastach.

 

Czytaj więcej...

Kraków Street Band

Kraków Street BandSą muzyczną wizytówką Krakowa. Wkrótce zagrają w Zgorzelcu! Kraków Street Band tworzy ośmiu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, którzy zbierają się w słoneczne dni, by występować na Krakowskim Rynku. Występy kipią pozytywną energią i każdy widzi, że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania, podczas gdy brzęk monet w gitarowym futerale jest tylko miłym dodatkiem.

Czytaj więcej...

Reklama