Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2650 zł

4.2700 zł
usd USD 4.0250 4.0300
czk CZK 0.1576 zł 0.1578 zł

Kurs z dnia: 01.12.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

 Znam kogos

"Znam kogoś, kto cię szuka"

27.11 - 02.12

 

Bogatynia

Kadr

Everest 

 "Everest"

 27.11 - 01.12

 

Lubań

Wawel

 Spectre

"Spectre"

 27.11 - 03.12

Görlitz

Camillo

 chuck

"Chuck Norris i komunizm"

 26.11 - 02.12

 

next
prev

Spotkanie z Olgą Tokarczuk

Spotkanie z Olgą TokarczukBurmistrz Miasta Zgorzelec i Przewodniczący Kapituły Międzynarodowej Nagrody Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz serdecznie zapraszają na otwarte spotkanie z Olgą Tokarczuk - tegoroczną laureatką Międzynarodowej Nagrody Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz. Odbędzie się ono w sobotę, 5 grudnia 2015r. o godz. 10.30 w sali konferencyjnej zgorzeleckiego Miejskiego Domu Kultury.

Spotkanie poprowadzi Maria Kret, starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu i moderatorka spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, która podczas rozmowy z Olgą Tokarczuk postara się przybliżyć nam jej twórczość, inspiracje i poglądy.

 

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy pierwszej

kl i 16W Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, odbyło się (27.11) uroczyste zaprzysiężenie uczniów klasy pierwszej. Wśród zaproszonych gości był Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, przedstawiciele służb mundurowych, związków kombatanckich oraz rodzice uczniów. Po przemowach nastąpiło oczekiwane ślubowanie klasy. Po akcie ślubowania uczniowie przestawili blok artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy i pieśni.

Czytaj więcej...

Wymusiła pierwszeństwo

wypadek 17Dzisiaj około godz. 14.00 w Zgorzelcu na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej z Drogą Wojewódzką nr 352 doszło do kolizji. Kobieta jadąca czerwoną Skodą na lubańskich numerach rejestracyjnych od strony ul. Słowiańskiej chciała skręcić w lewo w kierunku Ronda Solidarności.

Czytaj więcej...

Koncert zespołu Perfect w weekend

perfWszystko ma swój czas - trasa z okazji 35-lecia legendarnego zespołu Perfect. To dzięki fanom i publiczności zespół Perfect nieprzerwanie od 1980 roku jest jednym z najbardziej lubianych i rozpoznawanych polskich zespołów rockowych. I to właśnie z publicznością w całej Polsce Perfect chce obchodzić ten wyjątkowy jubileusz.

30 niepowtarzalnych koncertów w największych miastach Polski i 30 okazji do powspominania największych przebojów zespołu oraz posłuchania nowych aranżacji i utworów z płyty DaDaDam, która w niecały miesiąc od premiery uzyskała status złotej.

Czytaj więcej...

Wyspa władców. Ostrów Lednicki

Wystawa Wyspa Władców Ostrów LednickiMuzeum Łużyckie w Zgorzelcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej „Wyspa władców. Ostrów Lednicki". Wystawa ukazuje tytułową wyspę jako jedno z najważniejszych miejsc z okresu kształtowania się zrębów polskiej państwowości. Pokazuje jej znaczenie i rolę jako:
jednego z najstarszych ośrodków sakralnych państwa,
miejsca w którym najpełniej realizowała się władza - czasowej siedziby panującego,

 

Czytaj więcej...

Wieczór muzyczno - poetycki w SM

Wieczór muzycznoW Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się (24.11) tradycyjny koncert listopadowy, poświęcony pamięci zmarłych pedagogów i pracowników placówki. Od lat inicjatorką tej imprezy jest Yanina Yagovenko, pianistka i wieloletnia nauczycielka klasy fortepianu zgorzeleckiej szkoły muzycznej.

 

Czytaj więcej...

Stłuczka auta z motorynką

stłuczka 7W środę 25 listopada około godz. 14.00 na ulicy Warszawskiej w Zgorzelcu doszło do stłuczki VW Passat na lubańskich numerach z motorynką. Jak informuje kom. Anna Woszczyk – oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, obecnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności kolizji. Kierujący jednośladem został odwieziony do szpitala. Stan odniesionych obrażeń zdecyduje o kwalifikacji zdarzenia.
GRE

Foto.: M.D.

Znaleźli zwłoki bezdomnego

policjW środę 25 listopada w zsypie na śmieci jednego z budynków przy ul. Wyspiańskiego w Zgorzelcu znaleziono zwłoki bezdomnego mężczyzny. Jak informuje kom. Anna Woszczyk z KPP w Zgorzelcu, obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci. Ciało denata przewieziono do kostnicy. Czy to pierwsza ofiara tegorocznych chłodów? Odpowiedź w sprawie przyczyn zgonu powinna dać sekcja zwłok. Sprawą zajęła się zgorzelecka Prokuratura.
GRE

Olga Tokarczuk odbierze Międzynarodową Nagrodę Mostu

Spotkanie z Olgą TokarczukW dniu 4 grudnia br. Olga Tokarczuk odbierze Międzynarodową Nagrodę Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz. Kapituła Nagrody zaprasza mieszkańców Zgorzelca i Görlitz na tę uroczystość do Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Görlitz na godz. 19.00. Uroczystość wręczenia Nagrody Mostu Oldze Tokarczuk będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i niemiecki.
Bezpłatne bilety wstępu można odbierać w kasie Muzeum Przyrodniczego przy Marienplatz od czwartku, 26 listopada br. w godzinach otwarcia placówki:
wtorek – piątek: 10.00- 17.00
sobota-niedziela: godz. 10.00 – 18.00

Czytaj więcej...

Modernizacja ul. Pogodnej

Modernizacja ul. PogodnejWydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji uprzejmie informuje, że w dniu 24 listopada br. został przekazany wykonawcy plac budowy związany z realizacją zadania pn.: ,,Modernizacja drogi ul. Pogodna" w Zgorzelcu. Planowany termin zakończenia prac to luty 2016r. Na tym odcinku drogi mogą występować utrudnienia w ruchu i uciążliwość wynikającą z prowadzenia robót.
UMZ

III miejsce na Dolnośląskich Igrzyskach

III miejsce na Dolnośląskich IgrzyskachSzkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk" we Wrocławiu przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2014/2015. Z dumną informujemy, że powiat zgorzelecki zajął III miejsce w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży i Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży.

Do wyników współzawodnictwa zaliczane są wyniki uzyskane w zawodach od szczebla gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich. W tabeli współzawodnictwa szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdują się wszystkie szkoły, które wystartowały przynajmniej w jednych zawodach organizowanych przez szkolny Związek Sportowy już od szczebla gminnego.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle