Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.0100 zł

4.0150 zł
usd USD 3.6850 zł 3.6900 zł
czk CZK 0.1460 zł 0.1462 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 28.04.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Klub Jimmego

" Klub Jimmy'ego "

24 - 29.04

 

Bogatynia

Kadr

Selma

 " Selma "

24 - 29.04

 

Lubań

Wawel

fanka

" Fanka "

08 - 10.05

Görlitz

Camillo

Das ewige liebenjpg

 " Życie wieczne "

23 - 30.04

 

next
prev

Awaria przyczyną alarmu

AwariaAwaria systemu ostrzegającego przed wybuchem pożaru w hipermarkecie Carrefour była powodem alarmu, który we wtorek postawił na nogi zgorzelecką straż pożarną. Około godz.11.00 na miejscu zjawiły się aż cztery pojazdy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ich obecność wzbudziła ciekawość, ale i zaniepokojenie klientów sklepu. Po sprawdzeniu na miejscu sytuacji alarm odwołano a strażacy wrócili do remizy.
GRE

Fot.: M.D.

Sytuacja MOPSu na Sesji

sesja 7W dniu dzisiejszym w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się VII Sesja Rady Miasta. Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Mariola Chwałko zdała sprawozdanie z działalności organizacji. Oceniono zasoby pomocy społecznej. Oprócz tego wysłuchano sprawozdania z Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie. Podjęto również uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Zgorzelec na rok 2015, oraz zmianę zasad i trybu nadawania tytułu honorowego „Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz".

(red.)

Fot.: MD

12. edycja Europamarathonu

12. edycja Europamarathonu7 czerwca (niedziela) odbędzie się 12. edycja Europamarathonu Görlitz - Zgorzelec. Europamarathon to niezwykle prestiżowe cykliczne wydarzenie biegowe. Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i kibiców. Bieg znajduje się w zestawieniu 100 najlepszych maratonów rozgrywanych w Europie.

Czytaj więcej...

Wernisaż "Portrety jeńców"

Fot. arch. CMJWW 2015 roku przypada 70. rocznica zakończenia II wojny światowej oraz wyzwolenia obozu jenieckiego Stalagu VIII A. Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen oraz Fundacja Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pragną wspólnie z mieszkańcami Zgorzelca/Görlitz upamiętnić ten szczególny dzień.

Czytaj więcej...

Nabór wniosków na staże

Nabór wniosków na stażePowiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu ogłasza nabór wniosków w sprawie organizacji staży w 2015 roku. Zapraszamy Pracodawców zainteresowanych zorganizowaniem miejsc odbywania stażu dla osób bezrobotnych do składania wniosków w terminie od 27 kwietnia 2015 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu przy ul. Pułaskiego 14.

Czytaj więcej...

Kolejny "atak" wnuczka

Kolejny atak wnuczkaNajczęściej wnuczek, ale również pracownik opieki społecznej, organizacji charytatywnej - pomysłowość oszustów, aby wyłudzić od nas pieniądze jest niezwykle bogata. Halo. Babcia... To Ty Marku? Tak babciu, to ja. Wiesz babciu mam bardzo poważne problemy i potrzebuje pilnie 20 tysięcy złotych, które jutro ci oddam... Właśnie tak najczęściej zaczynają rozmowę oszuści podający się za członków rodziny i wyłudzający pieniądze.

Czytaj więcej...

Nowy tydzień, nowe atrakcje

Majowy PiknikTydzień nam się zacznie poetycko... W poniedziałek kolejny konkurs recytatorski. Tym razem w szranki z tremą i poezją stają uczniowie klas IV-VI zgorzeleckich szkół podstawowych.
Po południu kolejne z cyklu spotkań sprawozdawczych organizuje u nas Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zgorzelcu. Warto także odnotować, że o godz. 15 zaczyna się pod zieloną kopułą Kawiarenka Obywatelska. Jej motywem przewodnim będzie możliwość podjęcia edukacji przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów w Niemczech. W trakcie spotkania będą wydzielone stoiska z przedstawicielami czterech szkół z Görlitz i Zittau:
• Hochschule Zittau/Görlitz
• Augustum Annen Gymnasium in Görlitz

Czytaj więcej...

Wymiana kart parkingowych

Now ezasady wydawania kart parkingowychPowiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Zgorzelcu przypomina, że na mocy ustawy z dnia 23 października 2013r. o zmianie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U z 2012 r., poz. 1137 ze zm.) z dniem 30 czerwca 2015 r. tracą ważność „stare" karty parkingowe (tj. wydane przed dniem 1 lipca 2014 r.).

 

 

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowe śniadanie

Międzynarodowe śniadanieKwiecień jest miesiącem promocji zdrowia. W szkole im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolnie Zdroju dzieci spotkali się (21.04) uczniowie „zerówki" z przedszkola niemieckiego, czeskiego i polskiego. Wspólnie przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Uczestniczyli też w grach i zabawach promujących zdrowie. Zajęcia prowadziła nauczycielka kl.0, nauczycielka języka niemieckiego. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Szkolnego Koła PCK z Niemieckim Czerwonym Krzyżem.

Czytaj więcej...

Sprawdzili swoją wiedzę

Sprawdzali swoją wiedzęW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego sprawdzała swoją wiedzę na temat NSZZ „Solidarność". Trzecia edycja konkursu odbyła się (20.04) pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego, NSZZ „Solidarność" KWB Turów, Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność" przy Elektrowni Turów i Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność".

Czytaj więcej...

Wpadł po pościgu

Wpadł po pościguW wyniku współpracy niemieckich i polskich policjantów, w ręce funkcjonariuszy ze Zgorzelca wpadł mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże. Do zatrzymania doszło po pościgu transgranicznym za skradzionym samochodem. Podejrzanego, który porzucił auto, odnalazł pies tropiący. Na jego posesji, policjanci znaleźli też inne przedmioty, pochodzące z kradzieży. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Czytaj więcej...

Reklama