Najnowsza Gazeta

 

Reklama

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2500 zł

4.2750 zł
usd USD 3.4800 zł 3.4900 zł
czk CZK 0.1543 zł 0.1548 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 19.12.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Ziemia obiecana

" Ziemia obiecana "

12 - 17.12

 

Bogatynia

Kadr

Paddington

 " Paddington "

09.01 - 14.01

 

Lubań

Wawel

Kapitał ludzki

" Kapitał ludzki "

19 - 21.12

Görlitz

Camillo

szkoda że

 " Gdybym tylko tu był "

18 - 30.12

 

next
prev

Wypadek czy samobójstwo?

13W piątek 19 grudnia około godz. 8.00 w pobliżu Żarskiej Wsi zdarzyła się tragedia. Na drodze krajowej nr 94 leżały zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Prawdopodobnie zjawił się w tym miejscu pieszo, gdyż nie znaleziono przy nim żadnego roweru czy motocykla. O przyczynach dramatu na razie można jedynie spekulować.

 

Czytaj więcej...

Intermarche w Zgorzelcu

15Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że przy rondzie łączącym ulice Kościuszki, Lubańską i Kozaka powstanie nowy supermarket. Będzie kolejny sklep sieci Muszkieterowie, czyli Intermarche. Zatrudnienie powinno w nim znaleźć co najmniej 50 osób. To kolejna międzynarodowa marka, jaka chce zarabiać w Zgorzelcu. Z pewnością urozmaici ofertę handlową lecz nie wiadomo, czy okaże się konkurencyjny cenowo w porównaniu z sąsiadującymi opodal innymi marketami. Opinię wyda jak zwykle konsument.

GRE

Fot.: MD

Zmiana wywozu odpadów

wywóz śmieciInformacja dla mieszkańców segregujących odpady w workach MPGK Sp. z o.o. w Zgorzelcu uprzejmie przypomina mieszkańcom zamieszkującym w rejonie zbiórki worków -ostatni czwartek i ostatni piątek miesiąca, iż w związku ze Świętami Bożego Narodzenia wypadającymi w te dni zbiórka będzie przeprowadzona tydzień wcześniej, czyli odpowiednio 18 i 19 grudnia. W tych dniach będzie również realizowana zbiórka z rejonu przedostatni czwartek i przedostatni piątek miesiąca. Pozostałe rejony będą realizowane według harmonogramu.

MPGK w Zgorzelcu

Ruszyło Europejskie Centrum Spotkań

DSCF5746W czwartek 18 grudnia na terenie byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag VIII A oddano do użytku Europejskie Centrum Edukacyjno-Kulturalne Zgorzelec – Görlitz, Meetingpoint Music Messiaen. Od pomysłu do realizacji upłynął okres 10 lat. Biorąc pod uwagę, że inwestycja ma charakter kulturalnooświatowy można mieć uznanie dla inicjatorów, że budowa trwała relatywnie krótko.

Czytaj więcej...

Z "KrimiTech" bezpieczniej

Z KrimiTech bezpieczniejZgorzeleccy i niemieccy policjanci regularnie prowadzą spotkania z mieszkańcami przygranicznych miejscowości w ramach wspólnego projektu „Krimi-Tech". Tym razem funkcjonariusze przeprowadzili działania informacyjne podczas Jarmarku, który odbywał się w Görlitz. Odwiedzający jarmark mieli okazję poznać m.in. sposoby zabezpieczenia mienia przed kradzieżą.

Czytaj więcej...

Kolarze Kwisy na prelekcji u policjantów

Kwisa na prelekcji u policjantówProjekt: „Rower- jako forma wypoczynku" pozwolił, dla młodych kolarzy Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa" Lubań, na uczestnictwo w spotkaniu z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Zorganizowana prelekcja odbyła się w miejscu, które wzbudza ciekawość i emocje. Spotkania odbyły się (28.11) w Komendzie Powiatowej Policji. Przeprowadzone zostały przez nadkomisarz Dagmarę Hołod.

Czytaj więcej...

Działania przeciw złodziejom szyn

Działania przeciw złodziejom szynPolicjanci Wydziału Kryminalnego i Dzielnicowi ze Zgorzelca wspólnie z funkcjonariuszami z podległych komisariatów przeprowadzili działania (15.12) wymierzone w złodziei, głównie kabli telekomunikacyjnych, które na naszym terenie umiejscowione są przede wszystkim nad powierzchnią ziemi i tym samym stają się łatwym łupem dla bandytów.

Czytaj więcej...

Zmiana wywozu odpadów

wywóz śmieciInformacja dla mieszkańców segregujących odpady w workach MPGK Sp. z o.o. w Zgorzelcu uprzejmie przypomina mieszkańcom zamieszkującym w rejonie zbiórki worków -ostatni czwartek i ostatni piątek miesiąca, iż w związku ze Świętami Bożego Narodzenia wypadającymi w te dni zbiórka będzie przeprowadzona tydzień wcześniej, czyli odpowiednio 18 i 19 grudnia.

Czytaj więcej...

Poszukiwani właściciele

Poszukiwani właściciele 1Policjanci z Komendy Powiatowej Policji poszukują właścicieli znalezionych na terenie miasta przedmiotów, tj. wózka dziecięcego oraz znalezionej w dniu 2 grudnia br. przy ulicy Słowackiego maszyny do rozdrabniania gałęzi marki AL-KO Dynamic. Przedmioty te zabezpieczone są na terenie jednostki. Właściciele bądź osoby, które mogą mieć wiedzę do kogo one należą, proszeni są o kontakt z kierownikiem Rewiru Dzielnicowych w Zgorzelcu pod numerem telefonu 75 64 94 230.

st.asp. Ewa Wojteczek

Czytaj więcej...

Piano Concert w MDK

Piano Concert w MDK 2Mimo to, nie zwalniamy i zapraszamy. Sporo się dzieje. Po pierwsze kino, gdzie do środy (17.12) gramy „Ziemię obiecaną" Andrzeja Wajdy. Seanse zaczynają się o godz. 18.31. To prawdziwa uczta dla kinomanów, klasyk polskiego kina nagrodzony Złotymi Lwami i nominacją do Oscara ze wspaniałą muzyką Wojciecha Kilara. Bilety jedyne 11 zł. Przez kolejne dni tego tygodnia (wtorek, czwartek i piątek) nasze projektory w kinie PozaNova grzać się będą dla uczniów zgorzeleckiej „Piątki", „Emilki" i uczniów Szkoły Podstawowej z Pieńska, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Czytaj więcej...

Stypendia Premiera RP

Stypendia Premiera RP i Ministra Edukacji NarodowejW Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej, Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz wręczyły (09.12) dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia i uzyskując najwyższe wyniki w przynajmniej jednej dyscyplinie naukowej, a pozostałe dziedziny nauki opanowali w stopniu przynajmniej dobrym.

Czytaj więcej...

Reklama