Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1700 zł

4.1800 zł
usd USD 3.3000 zł 3.3100 zł
czk CZK 0.1517 zł 0.1519 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 02.10.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Omar

" Omar "

03 - 08.10

 

Bogatynia

Kadr

Miasto44

 " Miasto 44 "

19.09 - 05.10

 

Lubań

Wawel

Pewnego razu na dzikiem wschodzie

"Pewnego razu na dzikim wschodzie"

03 - 05.10

Görlitz

Camillo

Grand Hotel Budapest

 " Grand Budapest Hotel "

27.08

 

next
prev

Bombowy czwartek w „Górniku”

bombowy czwartekOd nieplanowej przerwy w zajęciach dla nauczycieli i uczniów zgorzeleckiego „Górnika" rozpoczął się czwartek 2 października. Stało się tak za sprawą e-maila, który wpłynął na skrzynkę odbiorczą szkoły jeszcze poprzedniego dnia, około godz. 21.00. Wkrótce potem o zagrożeniu powiadomiono Policję, Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną.

Czytaj więcej...

Dzień Pamięci Narodowej u Śniadeckich

Dzień Pamięci Narodowej u Śniadeckich 2LO im. Braci Śniadeckich obchodziło Dzień Pamięci Narodowej. Z tej okazji w szkole odbył się (26.09) uroczysty apel zorganizowany przez klasy 3F oraz 2B z pomocą ich wychowawców Magdaleny Siemaszko i Tomasza Mańkowskiego. Za oprawę muzyczno-wokalną odpowiadała Barbara Rutkowska.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na uczniaW Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu odbyło się (24.09) uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania przybył Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec, Dorota Wilczyńska- Woś – dyrektor szkoły, Małgorzata Posioł – w-ce dyrektor szkoły, wychowawcy, rodzice, dziadkowie oraz pierwszoklasiści.

Czytaj więcej...

Stop agresji na drodze

Stop agresji na drodzeSkontrolowanych 139 kierujących,kilkanaście wykroczeń drogowych, ujawniony 1 amator jazdy na podwójnym gazie, a przede wszystkim 106 przypadków przekroczenia prędkości - to wyniki działań pod kryptonimem „Stop agresji na drodze", przeprowadzonych na terenie powiatu zgorzeleckiego przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

MDK na jesień

MDK na jesieńWitajcie po letniej przerwie. Czas powrócić do naszych cotygodniowych biuletynów na temat tego, co ciekawego będzie się działo pod zielonym dachem Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu w kolejnych tygodniach. W tym, który się właśnie rozpoczął, zaczynamy od mocnego, muzycznego akcentu. W poniedziałek (29.09) odbył się niezwykły, jazzowy koncert, którego gwiazdami są perkusistka Dorota Piotrowska i amerykański trębacz Jeremy Pelt.

Czytaj więcej...

Niezwykły kalendarz PGE Turowa Zgorzelec

1920x1080Telefony komórkowe, komputery osobiste, a także tablety – fani PGE Turowa już od dziś mogą pobierać specjalnie przygotowaną przez klub tapetę oraz elektroniczny terminarz. Wystarczy jedno kliknięcie Dodaj do kalendarza, żeby mieć dostęp do całego terminarza PGE Turowa Zgorzelec w rozgrywkach Euroligi i Tauron Basket Ligi. Kalendarz rozgrywek Turowa można dodać do swojego osobistego kalendarza – w Google, na Facebooku, Yahoo, Outlooku czy iCal.

Czytaj więcej...

Jubileuszowe zawody jeździeckie

Jubileuszowe zawody jeździeckieW sobotę 27 września w Łagowie na trawnikach przylegających do łagowskiego ŁOŚ-ia rozegrano jubileuszowe, bo X Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody z Udziałem Osób Zagranicznych, połączone z Mistrzostwami Powiatu. Pogoda sprzyjała, więc na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników z Polski, Czech i Niemiec.

Czytaj więcej...

Pomnik Orła odzyskał blask

pomnik OrłaSpora niespodzianka czeka wszystkich, którzy w najbliższym czasie wybiorą się na Cmentarz Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Miasto zleciło czyszczenie Pomnika Orła przywracając mu wygląd sprzed lat. Pieniądze na wykonanie niezbędnych prac przekazali Wojewoda Dolnośląski (5 tys. zł) i Rada Ochrony Miejsc Walk i Męczeństwa (10 tys. zł), do których wiosną miasto skierowało wniosek o przyznanie środków na kompleksowy remont cmentarza.

Czytaj więcej...

Dni otwarte w CYRKUSowym sklepie!

Dni otwarte w CYRKUSowym sklepieRozpoczyna się nowy sezon projektu „CYRKUS im Laden / w sklepie" stowarzyszenia Kulturbrücken Görlitz e.V . (Mosty Kultur). Z tej okazji otwieramy nasze drzwi i zapraszamy do aktywnego udziału. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji powiatu Görlitz „Nauka uskrzydla!". CYRKUSowy sklep (Neißstraße 8) otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych w dniach 29 września do 2 października, w godzinach 15.00 – 18.30. W sklepie będzie można: porozmawiać z pedagogami cyrkowymi, samemu wypróbować cyrkowe rekwizyty oraz więcej się dowiedzieć na temat warsztatów, które rozpoczną się 6 października.

Czytaj więcej...

Triumfatorzy „Commando” u starosty

Triumfatorzy Commando u starostyW starostwie powiatowym gościła (24.09) najlepsza w Polsce drużyna klas wojskowych. Tym tytułem mogą się poszczycić chłopcy ze zgorzeleckiego „Górnika". Ze sportowo-obronnymi mistrzami i ich opiekunem spotkał się starosta Artur Bieliński. Młodzież pochwaliła się staroście zdobytym pucharem, opowiadała o dwóch dniach wyczerpujących zmagań, o swoich wrażeniach z zawodów, ale także o planach na przyszłość, którą część chłopców chce związać ze służbami mundurowymi.

PZ

Potrójna stłuczka

DSCF2901Do niegroźnej w skutkach stłuczki trzech samochodów, osobowej mazdy oraz dwóch vanów: hondy na zgorzeleckich numerach i niemieckiego mercedesa doszło po południu w piątek 16 września na ul. Boh. Getta w Zgorzelcu. Świadkowie zdarzenia mówią, że powodem incydentu, w którym vany odniosły najpoważniejsze szkody, mogła być nadmierna wzajemna agresja ich kierowców.

Czytaj więcej...

Reklama