Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.0880 zł

4.0900 zł
usd USD 3.8050 zł 3.8100 zł
czk CZK 0.1486 zł 0.1487 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 31.03.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Był sobie las

" Był sobie las "

27.03 - 01.04

 

Bogatynia

Kadr

Disco polo

 " Disco Polo "

27 - 31.03

 

Lubań

Wawel

miasto

" Miasto 44 "

17 - 19.04

Görlitz

Camillo

Still-Alice

 " Jeszcze Alice "

26.03 - 08.04

 

next
prev

Wichura narozrabiała w Zgorzelcu

2015 03 Potężna wichura, jaka nawiedziła Zgorzelec we wtorek była sprawcą wielu szkód i zakłóceń w komunikacji miejskiej. Zapewne najpoważniejsze finansowo szkody poczyniła odrywając kilkanaście paneli pokrywające połączenie ściany z dachem PGE Areny. Otaczający ją parking został natychmiast zamknięty przez Staż Miejską i Straż Pożarną, aby spadające blachy nie uszkodziły pojazdów.

Czytaj więcej...

Mniejsze bezrobocie w powiecie zgorzeleckim

sesja 10W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna sesja rady, której głównym tematem było przedstawienie informacji w zakresie lokalnego rynku pracy. Przybyła na sesję przedstawicielka Urzędu Pracy przedstawiła działania podejmowane przez urząd, celem przeciwdziałania bezrobociu, promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. Następnie głosowano nad podjęciem uchwał w sprawach:

Czytaj więcej...

Wiosenne porządki

Wiosenne porządkiTrwa wymiana wiat przystankowych na trasie linii miejskiej „50" w Zgorzelcu. W miejsce starych, zniszczonych lub zdewastowanych wiat ustawiane są nowe. Miasto zleciło też demontaż starych i niepotrzebnych barier i ogrodzeń przy ul. Piłsudskiego.
Renata Burdosz

 

Ledy na ul. Krupińskiego

Ledy na ul. KrupińskiegoMiasto Zgorzelec zainstalowało nowe, ledowe oprawy oświetleniowe na ul. Krupińskiego. Dzięki wymianie będzie oszczędniej, ale i ładniej. Wymiana 11 sztuk starych opraw, które zastąpiono nowoczesnymi, energooszczędnymi oprawami parkowymi wykonanymi w technologii LED o mocy 28 W każda pozwoli obniżyć koszty związane z oświetleniem ulicy, a jednocześnie znacząco poprawi jego jakość.
Renata Burodosz

Deklaracje o wysokości opłat za śmieci – kto składa ?

Lixo-reciclável-UFRNTo na wspólnotach mieszkaniowych oraz spółdzielniach mieszkaniowych spoczywa obowiązek składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wnoszenia tej opłaty do Urzędu Miasta. Zmiana to wynik nowelizacji przepisów, która weszła w życie w lutym.W świetle obowiązujących od lutego przepisów każda spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa powinna złożyć do urzędu jedną, wspólną dla swojej nieruchomości deklarację, na podstawie której uiszczana będzie opłata dla całej nieruchomości.

Czytaj więcej...

Burmistrz zaprasza na spotkania informacyjne

Burmistrz zaprasza na spotkania informacyjneJak będzie wyglądał zalew Czerwona Woda i przyległe do niego tereny, jak zmieni się śródmieście, park im. Błachańca i okolice domu kultury? Porozmawiajmy o tym podczas otwartych spotkań informacyjnych, które odbędą się po świętach wielkanocnych. Spotkania zamkną pierwszy etap działań zmierzających do poprawy funkcjonalności i estetyki tych ważnych obszarów miasta.

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 1Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się (24.03) eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem turnieju byli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zgorzelcu- dh Jan Kolbuch, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu - mł.bryg. Wiesław Wypych.

Czytaj więcej...

Wyniki XXI Przeglądu Piosenki Turystycznej

XXVI REgionalny Przegląd piosenki turystycznejW gościnnych progach „Emilki", czyli Zespołu Szkół Zawodowych im. Emilii Plater w odbył się (21.03) XXI Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Dla Tadeusza Pawelskiego, głównego organizatora imprezy prawdziwym zaskoczeniem jest, że udało się w tym roku zgromadzić niemałe grono wykonawców, bo ubiegłoroczna – jubileuszowa miała być ostatnią. Z jednej strony to sukces. Z drugiej należy zauważyć, że turystyczne śpiewanie coraz ciszej rozbrzmiewa w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Cyrkus w lecie – Zgłoś się już teraz!

Cyrkus w lecie  Zgłoś się już teraz 1Polsko-niemieckie warsztaty cyrkowe przechodzą do 9 rundy. Stowarzyszenie KulturBrücken Görlitz e.V. zaprasza od 20 do 25 lipca br. nowe, jak i znajome twarze do kolejnej wspólnej przygody. W lecie czekają na was rozmaite formy żonglerki, akrobatyki tanecznej oraz muzyki. Temat przewodni tegorocznego CYRKUSu w lecie pozostaje jeszcze tajemnicą, zdradzimy tylko, że jest godny ekranizacji filmowej!

Czytaj więcej...

Koncert w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym

Koncert w Europejskim Centrum Edukacyjno-KulturalnymJuż jutro, tj. w czwartek 26 marca, o godzinie 10.00, w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Meetingpoint Music Messiaen blisko 300 uczniów z Polski i Niemiec wysłucha wyjątkowego koncertu w wykonaniu uczennic i uczniów prywatnego Gimnazjum Opactwa Cysterskiego Marienstatt*. W programie koncertu utwory muzyki światowej w wykonaniu chórów, solistów, zespołu fletów poprzecznych, Bandu i Big Bandu. Wydarzenie pod nazwą Koncert Szkół Klasztornych zapowiada się wiosennie, radośnie i żywiołowo.

Czytaj więcej...

English Day 2015

English Day 2015W Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu odbył się (17.03) powiatowy konkurs dla szkół podstawowych sprawdzający wiedzę uczniów z języka angielskiego pod znaną już w Zgorzelcu nazwą „English Day". Tegoroczną edycję przygotowała klasa dwujęzyczna Ic, wraz ze swoim wychowawcą Radomirem Chojnackim - nauczycielem języka angielskiego. Patronat konkursu objęli Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Dyrektor Kinga Chuda-Jaworska, oraz wydawnictwo MacMillan.

Czytaj więcej...

Reklama