Najnowsza Gazeta

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.175 zł

4.180 zł
usd USD 3.025zł 3.030 zł
czk CZK 0.1517 zł 0.1522 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 18.04.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

trick

" Trick "

23.04

Bogatynia

Kadr

Need for speed

 " Need for speed "

11 - 15.04

 

Lubań

Wawel

blue highway

" Blue Highway "

11 - 13.04

Görlitz

Camillo

Złodziejka książek

 " Złodziejka książek "

18 - 23.04

 

next
prev

Koncert na organy i trąbkę

Wieczór muzyki poważnej1Niedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie. Zapraszamy 27 kwietnia br. na równie niezwykły koncert.

 

 

 

Czytaj więcej...

"Zielona Fotka"

PLAKAT KONKURS FILMOWYFundacja Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z partnerami zaprasza młodzież z powiatu zgorzeleckiego do wzięcia udziału w dwóch konkursach fotograficzno-filmowych pt. „Zielona Fotka" i „Kadr na Środowisko".

 

 

Czytaj więcej...

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta 2Odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zgorzelec (15.04), którą poprowadziła Zofia Barczyk Przewodnicząca Rady Miasta Zgorzelec. W sesji uczestniczył również Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Granicz oraz Zastępca Burmistrza Radosław Baranowski, a także przedstawiciele byłego Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Prezydent Bronisław Komorowski w Zgorzelcu

Prezydent w Zgorzelcu 41Wizytą na cmentarzu żołnierzy II Armii Wojska Polskiego rozpoczął w Zgorzelcu swoją krótką wizytę Prezydent RP Bronisław Komorowski. Okazją była 69 rocznica forsowania Nysy Łużyckiej. Okazało się, że dla Prezydenta to po części była podróż sentymentalna, gdyż na tych terenach w szeregach II AWP walczył jego ojciec.

 

Czytaj więcej...

NYSA rozbija grupę przestępczą

NYSA rozbija grupę przestępcząRozbita zorganizowana grupa przestępcza, zabezpieczone ciągniki rolnicze, luksusowe samochody osobowe i części oraz wysokiej klasy rowery o łącznej wartości kilku milionów złotych, a także blisko 30 zatrzymanych osób, to efekt działań polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca i prokuratorów ze Zgorzelca, Jeleniej Góry oraz Niemiec.

Czytaj więcej...

Warsaw Marathon

Warsaw MarathonNauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Kubala i Michał Jaworski z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu uczestniczyli(13.04) w Orlen Warsaw Marathon. Przebiegli trasę 42,195 km i dostali tytuł Maratończyków oraz medale nagradzające ich trud i wysiłek.

Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu

 

 

 

Nieudana próba przekroczenia granicy

Nueidana próba przekroczenia granicyPiętnastu cudzoziemców zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych są dwie rodziny: gruzińska oraz rosyjska narodowości czeczeńskiej, którzy próbowali opuścić Polskę nie będąc do tego uprawnieni. Trzyosobową rodzinę w pierwszym przypadku, zatrzymali w godzinach rannych, w piątek (11.04) funkcjonariusze Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku.

 

Czytaj więcej...

Wieczór muzyki poważnej

Wieczór muzyki poważnejNiedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie.

Czytaj więcej...

Nowy tydzień, nowe atrakcje

Nowy tydzień nowe atrakcjeW najbliższych dniach wydarzy się kilka ważnych spraw. Proszę bardzo - przyjazd Prezydenta RP do Zgorzelca. Ważny? Ważny! A to już w tę środę, w co jako dom kultury też się dość mocno angażujemy.

 

 

Czytaj więcej...

Starosta i zapaśnicy

Starosta i zapaśnicyMłodzi ale już bardzo utytułowani zapaśnicy „Hutnika" Pieńsk wraz ze swoimi rodzinami i trenerem Pandeli Bagladzisem, gościli (11.04) w zgorzeleckim starostwie. Starosta Artur Bieliński rozmawiał z zawodnikami i ich rodzicami o początkach przygody z zapasami, o sportowej pasji i planach na przyszłość.

Czytaj więcej...

Spłonęło 13 samochodów-aktualizacja

Spłonęło 13 samochodówJak nas informuje asp. Antoni Owsiak, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, 11 kwietnia br. około godziny 23:10 Oficer Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o płonących na parkingu przy ulicy Lubańskiej samochodach osobowych.

Czytaj więcej...

Reklama