Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2400 zł

4.2500 zł
usd USD 3.7600 zł 3.7700 zł
czk CZK 0.1530 zł 0.1533 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 29.01.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Lewiatan

" Lewiatan "

30.01 - 04.02

 

Bogatynia

Kadr

Dzwoneczek i bestia z nibylandii

 " Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii "

30.01 - 04.02

 

Lubań

Wawel

Kacper i emma 2

" Kacper i Emma "

30.01 - 01. 02

Görlitz

Camillo

Teoria wszystkiego

 " Teoria wszystkiego "

29.01 - 04.02

 

next
prev

Zniżki Karty Dużej Rodziny

Zniżki Karty Dużej RodzinyOd 1 stycznia 2015 r. dorośli członkowie rodzin wielodzietnych posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Oznacza to, że np. przy jednorazowej podróży koleją członkowie rodziny wielodzietnej mogą liczyć w sumie na 62% zniżki.

Czytaj więcej...

Noc Kabaretowa

kabaretZgodnie z dewizą, ze śmiech to zdrowie kolejna edycja największego cyklicznego widowiska kabaretowego w Polsce dotyczyć będzie tematyki służby zdrowia. Jeszcze weselej, jeszcze bardziej absurdalnie i na niezmiennie najwyższym artystycznym poziomie.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy pościg

DSCF7461Przy Moście Staromiejskim po niemieckiej stronie gwałtownie zatrzymało się jasne BMW. Wyskoczył z niego młody człowiek ubrany w dres i bejsbolówkę. Porzucił pojazd i zaczął uciekać w kierunku Zgorzelca. Za nim pieszo w pogoń rzuciło się dwóch niemieckich policjantów. Po kilkuset metrach uciekinierowi zagrodził drogę polski policyjny radiowóz. Funkcjonariusze wyskoczyli i obezwładnili mężczyznę. Potem przekazali go niemieckim kolegom. Tak wyglądał jeden z etapów ćwiczeń niemieckiej i polskiej policji. 

 

 

Czytaj więcej...

Sezon lotowy gołębi 2014 zakończony

Sezon lotowy gołębi 2014 zakończony 3W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu odbyło się (24.01) uroczyste zakończenie sezonu lotowego gołębi. Tradycyjnie, najlepszym hodowcom gołębi pocztowych zgorzeleckiej sekcji wręczono nagrody i puchary w sześciu kategoriach.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs poezji i prozy

Konkursy recytatorskieJak co roku wiosną, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbywają się szkolne konkursy recytatorskie. Gorąco namawiamy do wzięcia w nich udziału. Głośne mówienie poezji i prozy to niezwykła okazja do obcowania z literaturą piękną i prawdziwą sceną. Zapraszamy młodych recytatorów i zapraszamy publiczność!

 

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie przyjaciół

Spotkanie przyjaciół 5W świetlicy Oddziału Powiatowego ZWiRWP w Zgorzelcu odbyło się (24.01) spotkanie aktywu związkowego z działaczami Związku Zawodowego „Kadra" KWB Turów SA.

 

Czytaj więcej...

Dym w mieszkaniu

Dym w mieszkaniu 4Dzisiaj w Zgorzelcu ok. godz. 14.00 na ul. Daszyńskiego w okolicach Mostu Staromiejskiego pojawiły się dwie Straże Pożarne, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Gazowe. Przyczyną było pojawienie się dymu w mieszkaniu w kamienicy u jednego z lokatorów. Strażacy i Pogotowie Gazowe po oględzinach nakazali sprawdzenie drożności przewodów kominowych przez kominiarza. Nikomu z poszkodowanych nic się nie stało. Jeden ze strażaków zaproponował skorzystanie poszkodowanemu z pomocy medycznej, mężczyzna odmówił. Pamiętajmy o drożności przewodów kominowych.

(red.)

Fot.: MD

Tragedia przy Norwida

Tragedia przy NorwidaNa wyjaśnienie czekają okoliczności tragedii, jaką odkryto w czwartek 22 stycznia rano przy ul. Norwida w Zgorzelcu. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki kobiety, obok której w kałuży krwi leżał młody mężczyzna. Ciężko rannego natychmiast odwieziono do szpitala. Obrażenia na ciele wskazywały na ciosy zadane ostrym narzędziem. Prokuratura zapewnia, że obecnie trwają intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy, lecz szczegółowych informacji nie udziela.

GRE

Nysa odzyskała skradzione Audi Q7

Nysa odzyskała skradzione Audi Q7Funkcjonariusze operacyjni ze zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji ze specjalnej grupy Nysa prowadzili działania związane z przestępczością przeciwko mieniu. Efektem prowadzonych czynności jest odzyskanie skradzionego z terenu Niemiec samochodu wartego ponad 30 tysięcy euro.

Czytaj więcej...

PUP ogłasza nabór na wnioski na staże

PUP ogłasza nabór na wnioski na stażePowiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu ogłasza nabór wniosków w sprawie organizacji staży w 2015 roku. Zaprasza Pracodawców zainteresowanych zorganizowaniem miejsc odbywania stażu dla osób bezrobotnych do składania wniosków w terminie : od 21 stycznia 2015 r. do 11 lutego 2015 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu przy ul. Pułaskiego 14.

Czytaj więcej...

Wzmożone kontrole policji

Wzmożone kontrole policjiW związku z rozpoczęciem ferii zimowych zgorzeleccy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzić będą działania polegające głównie na:

- Wzmożonych kontrolach autobusów, busów oraz innych pojazdów, którymi przewożone są dzieci oraz młodzież podczas zimowego wypoczynku,

Czytaj więcej...

Reklama