Najnowsza Gazeta

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1350 zł

4.1400 zł
usd USD 3.0700 zł 3.0800 zł
czk CZK 0.1506 zł 0.1508 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 24.07.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Duże złę wilki

" Duże złe wilki "

04 - 09.07

 

Bogatynia

Kadr

Dżej Dżej

 " Dżej Dżej "

27 - 30.06

 

Lubań

Wawel

Babadoo

" Babadook "

25 - 27.07

Görlitz

Camillo

PIękna Krista

 " Piękna Krista "

29.06

 

next
prev

Bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczeństwo nad wodą1Upalne dni będą sprzyjały wypoczynkowi nad wodą. Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozsądku. Pamiętajmy więc, aby szukając ochłody w wodzie nie próbować swoich sił w rzekach i jeziorach, czyli tam, gdzie mogą występować wiry, prądy, nierówne dno, roślinność.

Czytaj więcej...

Jakuby w pigułce

Jakuby w pigułcePodczas gdy niemieckie Görlitz bawi turystów i mieszkańców Festynem na Starym Mieście (Altstadfest), w sąsiednim Zgorzelcu w ostatni weekend sierpnia trwa każdego roku zabawa na Jakubach. Nie inaczej będzie i tym razem. Od 29 do 31 sierpnia na Przedmieściu Nyskim po polskiej stronie granicznej rzeki trwać będzie Święto Starego Miasta - Jakuby.

Czytaj więcej...

Akty mianowań wręczone

Akty mianowań wręczoneW dniu 22 lipca br. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Burmistrz Miasta Rafał Gronicz, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bolesławcu ppłk Andrzej Łuka oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Jan Biały dokonali (22.07) uroczystego wręczenia aktów mianowań wojskowych ponad 40-stu żołnierzom rezerwy.

UMZ

Uwaga. Malowanie znaków poziomych

Uwaga Malownaie znaków poziomychOd środy 23 lipca rozpocznie się odnawianie poziomego oznakowania drogowego na zgorzeleckich ulicach. Aby maksymalnie ograniczyć uciążliwości i ograniczenia jakie dla uczestników ruchu drogowego wynikają z prac prowadzonych bezpośrednio na jezdni, malowanie oznakowania odbywać się będzie w godzinach wieczornych i nocnych.

Renata Burdosz

Podsumowanie projektu CES

Podsumowanie projektu CESStarosta Zgorzelecki Artur Bieliński uczestniczył w konferencji (11.07) podsumowującej 3-letni projekt „Centrum Ekonomii Społecznej". Projekt zrealizowało Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu (lider) w partnerstwie z Miastem Zgorzelec, Fundacją Integracji Społecznej „Abramis", Fundacją Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS oraz Fundacją Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

 

Czytaj więcej...

Teatry nad Nysą

Teatry nad NysąTeatry uliczne ponownie zagoszczą nad Łużycką Nysą w Zgorzelcu. W tym roku festiwal ViaThea odbędzie się w dniach od 7 do 9 sierpnia br. Znów, jak co roku, uliczne spektakle najlepszych teatrów z całej Europy (i nie tylko)będziemy mogli oglądać w obu naszych miastach.

 

Czytaj więcej...

Kraków Street Band

Kraków Street BandSą muzyczną wizytówką Krakowa. Wkrótce zagrają w Zgorzelcu! Kraków Street Band tworzy ośmiu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, którzy zbierają się w słoneczne dni, by występować na Krakowskim Rynku. Występy kipią pozytywną energią i każdy widzi, że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania, podczas gdy brzęk monet w gitarowym futerale jest tylko miłym dodatkiem.

Czytaj więcej...

Domokrążca okradł kobietę

Domokraca okradł kobietęW ostatnim okresie na terenie Zgorzelca uaktywnili swoja działalność tzw. domokrążcy. Prowadząc nielegalny handel obwoźny proponują zakup garnków, dywanów, czy też wyrobów złotniczych. Jednocześnie usiłują uzyskać informację o osobach zamożnych bądź mieszkających samotnie. Przykładem jest zdarzenie, jakie miało miejsce w Zgorzelcu na jednym z osiedli domków jednorodzinnych.

 

 

Czytaj więcej...

Wnioski Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej RodzinyW związku z wprowadzeniem Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny informujemy, że w gminie Zgorzelec wnioski o wydanie karty można składać w siedzibie Urzędu Miasta Zgorzelec.

 

 

Czytaj więcej...

W podróż nad Bałtyk

Kolonia nad BałtykiemZastępca Wójta Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Sekretarz Gminy Marek Wolanin odprawili (21.07) autobus z pierwszym turnusem kolonii letniej do Międzywodzia. Wójt Machaj życzył kolonistom udanego wypoczynku oraz wręczył każdemu opaski odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo podczas pobytu na kolonii.

Czytaj więcej...

Kradł piece, radia i ...sztuczne choinki

Kradł piece radia i sztuczne cvhoinkiPolicjanci operacyjni ze Zgorzelca prowadzili działania (14.07) wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu. Podczas działań zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Zgorzelec. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pod koniec czerwca dokonał kradzieży samochodu dostawczego, w którym znajdowały się m.in. piece gazowe oraz agregat prądotwórczy.

Czytaj więcej...

Reklama