Najnowsza Gazeta

 

Reklama

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1700 zł

4.1800 zł
usd USD 3.3550 zł 3.3650 zł
czk CZK 0.1510 zł 0.1512 zł

Kantor "Plus" Kurs z dnia: 28.11.2014

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

zimowy sen

" Zimowy sen "

28.11 - 03.12

 

Bogatynia

Kadr

Bella i Sebadtian

 " Bella i Sebastian "

28.11 - 02.12

 

Lubań

Wawel

Jeziorak

" Jeziorak "

28 - 30.11

Görlitz

Camillo

Yaloms przewodnik do szczęścia

 " Yaloms Przewodnik do szczęścia "

20 - 26.11

 

next
prev

Polsko-niemieckie patrole

W Ludwigsdorfie podpisano polsko - niemieckie uregulowaniaPrzedstawiciele Straży Granicznej i Bundespolizei w Ludwigsdorfie podpisali (24.11) „Lokalne uregulowania specjalne" dotyczące wspólnych polsko – niemieckich patroli. W imieniu Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podpis złożył ppłk SG Andrzej Torbicz, komendant Placówki SG w Zgorzelcu; Prezydenta Dyrekcji Policji Federalnej w Pirnie reprezentował kierownik Inspekcji Bundespolizei Ludwigsdorf Stephan Fischer.

Czytaj więcej...

Stop papierosom

stop papierosomPapierosy są jedynym legalnie sprzedawanym na całym świecie produktem o udowodnionym działaniu rakotwórczym. Co zrobić, aby ustrzec się przed zachorowaniem i śmiercią? Najskuteczniejszym i jedynym znanym obecnie sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania na raka płuca, jest rzucenie palenia. Na pasażu w markecie „ Kaufland" odbyły się (20.11) skierowane do klientów działania edukacyjno-informacyjne oraz rozmowy indywidualne z osobami, które palą papierosy w celu zachęcenia ich do rzucenia palenia tytoniu.

Czytaj więcej...

Stłuczka koło Urzędu Miasta

Stłuczka koło Urzędu Miasta 1Tuż przed godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Domańskiego i Warszawskiej przy Urzędzie Miasta Zgorzelec doszło do niegroźnej kolizji drogowej. W zderzak audi na opolskich numerach uderzył mitsubishi colt na numerach z Görlitz. Interweniowała policja, oba pojazdy zjechały na parking, ruch nie został zablokowany. Do zdarzenia prawdopodobnie doszło przy zmianie pasa ruchu niezgodnie ze znakami drogowymi.
GRE

Fot.: GRE

Czytaj więcej...

Odznaczeni i uhonorowani

Odznaczeni i uhonorowani 5Na wniosek Zarządu Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Zgorzelcu Sejmik Województwa Dolnośląskiego uhonorował złotymi i srebrnymi odznakami "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" działaczy OP ZW i R WP w Zgorzelcu.

 

Czytaj więcej...

Min. Schetyna komplementuje inicjatorów budowy PGE Areny

DSCF5001W dniu oficjalnej inauguracji działalności PGE Turów Arena w Zgorzelcu przebywał Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna. Komplementował inicjatorów i wykonawców nowego obiektu widowiskowo-sportowego. Ci odwzajemniali mu się uprzejmościami, co skwitował następująco: - Dziękuję za nazwanie mnie ojcem chrzestnym nowej hali. Nie wiem w takim razie jak powinniśmy określać Rafała Gronicza, którego zasługi przy budowie tego obiektu są nieocenione.

Czytaj więcej...

„Grace i Gloria” na spektaklu

Grace i Gloria na spektakluZdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie spektakl pt. „Grace i Gloria" w znakomitej obsadzie Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Mimo, że bilety wyprzedane są już od dawna, przypominamy i zapraszamy, bo to już w najbliższą sobotę (29.11) o godz. 18.
„Grace i Gloria" to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych.

 

 

Czytaj więcej...

Pierwszy mecz Tauron Basket Ligi

Pierwszy mecz Tauron Basket LigiDzisiaj na hali PGE Turów ARENA w Zgorzelcu rozegrany zostanie pierwszy mecz Tauron Basket Ligi. Zagrają PGE Turów Zgorzelec i Wikana Start Lublin. Poprzedzi go oficjalne otwarcie o godz. 19.40 z niespodzianką multimedialną. Wejście na poniedziałkową imprezę za okazaniem karnetu lub biletów meczowych, które można nabywać za pośrednictwem strony internetowej www.abilet.pl.
Bilety będzie można kupić także w dniu meczu w kasach PGE Turów Arena od godz. 17.45 oraz w siedzibie klubu przy ul. Maratońskiej.

UMZ

PGE Arena ujawniła tajemnice

DSCF4855Początkowo było ich niewielu. Gdy minęła godzina 13.00 i pozwolono wchodzić, kroczyli powoli, ostrożnie rozglądając się dookoła jak gdyby nie wierzyli, że wreszcie mogą to cudo zobaczyć na własne oczy. Tyle przecież o tym miejscu słyszeli. Tak rozpoczynał się Dzień Otwarty PGE Arena w Zgorzelcu. 

Czytaj więcej...

W niedzielę Dzień Otwarty PGE Arena

plakatW najbliższą niedzielę, tj. 23 listopada Burmistrz Miasta Zgorzelec zaprasza na Dzień Otwarty nowego obiektu sportowego w Zgorzelcu. Natomiast w poniedziałek, 24 listopada, na parkiecie hali zostanie rozegrany pierwszy mecz.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

PGE Turów: Stare karnety na nowe

PGE Turów Stare karnety na noweOd 13 listopada trwa wymiana miejsc karnetowych ze starej hali na nową. Karnety z hali przy ulicy Maratońskiej stracą ważność w momencie zagrania pierwszego meczu na PGE Turów Arena.

 

 

Czytaj więcej...

Muzyczno - poetycki wieczór pt. "Pamiętamy"

Muzyczno - poetycki wieczór pt. Pamiętamy25 listopada br. o godz. 16.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Wieczór Muzyczno - Poetycki pt. „Pamiętamy" w wykonaniu pedagogów i uczniów szkoły. Będzie to koncert pełen nostalgii i wspomnień, poświęcony nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy odeszli.

Czytaj więcej...

Reklama