Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.1400zł

4.1450 zł
usd USD 3.7800zł 3.7850 zł
czk CZK 0.1530 zł 0.1532 zł

Kurs z dnia: 04.08.2015

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

 

"Wakacyjna przerwa"

 

 

Bogatynia

Kadr

w głowie się nie 

 "W głowie się nie mieści"

 31.07-04.08

 

Lubań

Wawel

 klucz do wiecznosci

"Klucz do wieczności"

 31.07-06.08

Görlitz

Camillo

 

 " Wakacyjna przerwa "

 

 

next
prev

Odnaleziono auto warte 100tys. zł

Odnaleziono auto warte 100tys. złFunkcjonariusze zgorzeleckiej prewencji w trakcie pełnionej służby (29.07) zauważyli na obrzeżach miasta zaparkowany samochód dostawczy, który miał niemieckie tablice rejestracyjne. Na widok zbliżającego się radiowozu, kierujący próbował szybko odjechać. W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.

Czytaj więcej...

Poszukiwany właściciel roweru

Poszukujemy właściciela roweruPolicjanci poszukują właściciela odnalezionego na terenie Zgorzelca roweru. Jednoślad został odnaleziony w okolicy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Dąbrowskiego. 19 lipca w nocy policjanci patrolujący teren Zgorzelca znaleźli rower z napisem na ramie PEGASUS. Rower jest do odebrania w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów II Armii WP 12 G, nr tel. 75/6494200 lub 75/6494232. Prosimy o zabranie dokumentów potwierdzających własność roweru.

podkom. Antoni Owsiak

Nowe oddziały

szpitalW Wielospecjalistycznym Szpitalu – SPZOZ w Zgorzelcu po 14 miesiącach budowy uruchomiono nowe skrzydło. Znajdują się tam oddziały onkologii klinicznej z chemioterapią, urologii, neurologii i okulistyki. Warto wspomnieć, że do tej pory nie było w ogóle oddziału onkologii. Nowe skrzydło dysponuje120 łóżkami, koszt rozbudowy to 18 milionów złotych.
Obecnie szpital zatrudnia 1 100 osób i jest drugim pod względem ilości zatrudnionych pracowników zakładem w powiecie zgorzeleckim.

(red.)

Oszust zażądał 20 tys. euro za zabieg medyczny

Oszust zażądał 20 tys. euro za zabieg medycznyNa terenie Pieńska i okolic odnotowaliśmy (30.07) aż 8 prób oszustw metodą na tzw. wnuczka. Wszyscy mieszkańcy zachowali się bardzo czujnie i nie oddali oszustom żadnych pieniędzy. Tym razem oszust podający się za policjanta żądał ponad 20 tysięcy euro na pilny zabieg medyczny. W ostatnim czasie na terenie województwa dolnośląskiego uaktywnili się oszuści podający się za pracowników prokuratury czy też funkcjonariuszy m.in. Policji, którzy rzekomo prowadzą działania wymierzone w oszustów podających się za członków rodziny.

Czytaj więcej...

Uciekał przed policjantami, bo nie miał "prawka"

Uciekał przed policjantami bo nie miał prawkaFunkcjonariusze zgorzeleckiej prewencji podczas patrolowania (29.07) miasta zauważyli kierującego samochodem osobowym marki VW Polo, o którym posiadali informację, że może jeździć bez wymaganych uprawnień.

Kierujący widząc nadjeżdżający radiowóz zaczął uciekać, nie zwracając uwagi na sygnały do zatrzymania.

Czytaj więcej...

Bon na zasiedlenie

zasiedlenieMasz mniej niż 30 lat i jesteś bezrobotny? Planujesz znaleźć pracę daleko od miejsca zamieszkania? Chciałbyś dostać pieniądze na urządzenie się w nowym miejscu? Możesz otrzymać pomoc - Bon na zasiedlenie w wysokości 7 000 zł. Szczegółowe informacje nt. Bonu można uzyskać u doradcy klienta oraz w pokoju nr 11 w PUP w Zgorzelcu lub pod numerem telefonu 75 775 56 05, wew.110 lub 75 777 05 30 w godzinach od 8.00 do 14.00 oraz na stronie internetowej zgorzelec.praca.gov.pl.

PUP Zgorzelec

 

Trening systemu wczesnego ostrzegania

Trening systemu wczesnego ostrzeganiaZgodnie z pismem Wojewody Dolnośląskiego dotyczącego treningu systemu wczesnego ostrzegania, w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96), w dniu 1 sierpnia br. w godz. 17:00 – 17:11 w gminach (miastach) na terenie powiatu zgorzeleckiego zostanie przeprowadzony trening akustyczny systemu wczesnego ostrzegania.

Czytaj więcej...

Zabezpiecz swoje mieszkanie

Planujesz wyjazdOkres wakacyjny to czas urlopów i wypoczynku oraz bliższych i dalszych wyjazdów. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Mieszkanie, w którym zgromadzony jest dobytek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamaniem do Twojego mieszkania.

Czytaj więcej...

Posiedzenie ws. ochrony przed powodzią

Posiedzenie ws. ochrony przed powodziąW budynku Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, obyło się ( 28.07) posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem spotkania była realizacja zadań bezpośredniej ochrony przed powodzią na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie wiosenno-letnim 2015 r.

 

Czytaj więcej...

Dźwięk syren na 1 sierpnia

Dźwięk syren na 1 sierpniaBurmistrz Miasta Zgorzelec zaprasza do udziału w obchodach 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Święta Wojska Polskiego.
1 sierpnia 2015r
Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej
Godzina 17:00
- dźwięk syren przypomni o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na jedną, krótką minutę zatrzymamy się, aby uczcić pamięć tych, którzy w sierpniu 1944 roku podjęli nierówną walkę o wolność stolicy i Polski.

Czytaj więcej...

Zakończyło się "Kreatywne lato w Centrum Messiaen"

Zakończyło się Kreatywne lato w Centrum Messiaen 4Minął trzeci i ostatni tydzień wakacyjnych warsztatów ekologiczno-artystycznych dla dzieci w wieku 7-13 lat pt. „Kreatywne lato w Centrum Messiaen". Podczas drugiego tygodnia warsztatów (13.07.-17.07 dzieci i młodzież uczyli się, czym jest fotografia cyfrowa i analogowa, czym jest ciemnia fotograficzna oraz dlaczego tworzenie animacji poklatkowych wymaga spokoju i wyciszenia.

Czytaj więcej...

Reklama