Najnowsza Gazeta

 

Reklama

osiedle

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.3800 zł

4.3850 zł
usd USD

3.8200

3.8250 zł
czk CZK 0.1616 zł 0.1619 zł

Kurs z dnia: 02.05.2016

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

 Zdjęcie

"Zdjęcie"

29.04 - 09.05

 

Bogatynia

Kadr

Księga dżungli 

 "Księga Dżungli"

29.04 - 03.05

 

Lubań

Wawel

sza 

"Gejsza"

29.04 - 05.05

 

Görlitz

Camillo

 nyski

"Nyski Festiwal Filmowy"

 10 - 15.05

 

next
prev

Konkurs literacko-plastyczny

orlyUczniowie szkół ponadgimnazjalnych – Karolina Taboła z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu oraz Natalia Orzechowska, Adrianna Kołodziej i Nikola Falińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu w kwietniu wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym „... za Bugiem serce nasze zostało", którego głównym organizatorem była Fundacja Kresowa „Memoria et Verita" w Krakowie oraz Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach, Oświatowe Towarzystwo Integracyjne w Radwanowicach i Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Honorowy patronat nad konkursem objęła wójt gminy Zabierzów – Pani Elżbieta Burtan.

Czytaj więcej...

Strefa Płatnego Parkowania ruszy od 9 maja

WarszawskaW imieniu operatora zgorzeleckiej strefy płatnego parkowania przepraszamy za niezamierzone zamieszanie spowodowane odsłonięciem parkometrów. Obecnie są one wyłączone. City Parking Group uruchomi je 9 maja, po zakończeniu okresu próbnego. Tak jak zapowiadano, do 8 maja włącznie potrwa okres próbnego rozruchu strefy.

Czytaj więcej...

Wioska Tybetańska tętni życiem

Wioska Tybetańska tętni życiemWioska tybetańska w Naszym Zoo jest jedyną autentyczną wioską tybetańską w Europie. Powstała na bazie wieloletnich wyjazdów pracowników Naszego Zoo do Tybetu. Podczas pobytu pracownicy mieszkali z rolnikami oraz pracowali z nimi w polu i przy zwierzętach, zdobywając w ten sposób doświadczenia. Wynikiem zebranych doświadczeń jest autentyczna wioska tybetańska na wyciągnięcie ręki dla obywateli Europamiasta Zgorzelec Goerlitz i regionu.

Czytaj więcej...

Móc to chcieć

DSC00291„Móc to chcieć" – ta idea przyświeca Mieszkańcom zgorzeleckiej „Jutrzenki" na co dzień. Wsparci pozytywną energią, marzeniami, dopingiem otoczenia i ludzi dobrej woli – „Jutrzenka" rozpoczęła sezon pełen nadmorskiej relaksacji. Przed Mieszkańcami cykl 10 –u wizyt w grocie solnej. I choć wizyta w grocie nie zastąpi spaceru nad morzem to każdy Mieszkaniec przyznał, iż jest to rozkosz dla zmysłów.

Czytaj więcej...

Forum budowlane

DSC 0572W ZSP im. Emilii Plater odbyło się (25.04) Forum Zawodoznawcze Branży Budowlanej i Architektury Krajobrazu. Podczas spotkania organizatorzy mieli zaszczyt gościć: władze Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, Urzędu Gminy w Zgorzelcu, przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu oraz przedstawicieli firm budowlanych - absolwentów technikum budowlanego: Dariusza Pakułę, Piotra Ogrodnika, Tomasza Daniłówa, Wojciecha Sochę, Marcina Orłowskiego, Czesława Krzyśkówa.

Czytaj więcej...

III miejsce Śniadeckich

Szkolna Liga Lekkoatletyczna28 kwietnia br. zakończyły się zmagania w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej 2015/2016. Po wspaniałej i zaciętej rywalizacji (dwie reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im Braci Śniadeckich ze Zgorzelca: dziewcząt i chłopców ostatecznie zajęły III miejsce w województwie dolnośląskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LO im Braci Śniadeckich

Koncert pełen energii

Koncert pełen energiiW czwartek, 12 maja br. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury z okazji Dnia Działacza Kultury odbędzie się Koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem.
Małgorzata Ostrowska, to wielka polska gwiazda obecna na scenie od 1981 roku. Przez wiele lat związana z grupą „Lombard", z którą zdobyła dwie złote płyty: rok 1984, album „Śmierć na dyskotece" oraz 1985 rok, singiel „Adriatyk, ocean gorący". Od 2000 roku artystka kontynuuje karierę solową.

Czytaj więcej...

Kulturalny maj

Kulturalny maj 1Rozpoczęliśmy z przytupem. Teatralnie. Od poniedziałku do środy udzielamy pod naszym zielonym dachem gościny zespołowi Teatru Współczesnego z Krakowa, który przyjechał do Zgorzelca z serią spektakli dla najmłodszych widzów. Przedstawienia odbywają się przed południem i mają zarezerwowaną widownię. Za to po południu, już bez żadnej rezerwacji, można się wybrać do naszego kina. Do środy włącznie, gdy światło już zgaśnie, oglądamy obraz pt. „Scena ciszy" autorstwa Joshua Oppenheimera. I żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy. To dokument!

 

Czytaj więcej...

League of Legends

League of LegendsW Katowicach odbyły się (23.04) finały Mistrzostw Polski, w grze League of Legends, gdzie jeden z uczniów Liceum Ogólnokształcacego im Braci Śniadeckich - Jakub "Jactroll" Skurzyński, jako jeden z graczy, a ponadto kapitan drużyny "overused" poniósł swoją drużynę po drugie miejsce w kraju w grze, w którą w samej Polsce gra ponad osiemset tysięcy osób w każdym wieku! Tym samym Jakub, wraz z jego drużyną zarobili do podziału nie bagatela 12000 zł i zgarnęli niesamowity prestiż!

Danuta Serafińska

Szukali energii

20160423 115423Coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu stają się tzw. gry uliczne. Do grona organizatorów dołączył się KS Turów, który razem z Polską Grupą Energetyczną zaprosił kibiców do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą „W poszukiwaniu energii”. Mogły w niej wziąć udział zespoły od 3 do 6 osób, które w swoim składzie miały przynajmniej jednego uczestnika poniżej 14 roku życia. 

 

Czytaj więcej...

3 maja zagra Janusz Olejniczak

3 maja zagra Janusz Olejniczak 13 maja o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury zagra swój recital Janusz Olejniczak jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, laureat Konkursu Chopinowskiego, pedagog i aktor. Koncert organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z okazji swojego Jubileuszu, w ramach projektu 2016 Rok Muzyki w Zgorzelcu. Podczas Recitalu Fortepianowego Janusza Olejniczaka zabrzmią utwory Fryderyka Chopina (Polonezy A-dur i As-dur, Mazurki, Walc cis-moll i Scherzo b-moll), a także miniatury fortepianowe francuskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku- Clauda Debussego. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle