Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2200 zł
usd USD

3.8600

3.8700 zł
czk CZK 0.1560 zł 0.1561 zł

Kurs z dnia: 28.04.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

uczeń
 

"Uczeń"

28.04-10.05

 

Bogatynia

Kadr


 Mały Jakub

"Mały Jakub"

28-30.04

 

 

Lubań

Wawel


 Wszystko albo nic

"Wszystko albo nic"

 28.04-04.05

 

Görlitz

Camillo

 mein

"Mein Leben als Zucchini"

 08-29.04

 

next
prev

Bezpiecznie na drodze

Bezpieczny rowerzystaW Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu odbyły się (26.04) eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Organizatorami Turnieju byli Komenda Powiatowa Policji i Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu.

 

 

Czytaj więcej...

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny za darmo

prawoZakończyły się procedury dotyczące zmiany nazw ulic w ramach ustawy dekomunizacyjnej. Mieszkańcy ulicy Świerczewskiego w Leśnej, która na mocy tej ustawy, zmieniła nazwę na ulicę Elizy Orzeszkowej, mogą bezpłatnie wymienić powyższe dokumenty – informuje Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Czytaj więcej...

3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki

Dni 3 Kraje 3 WędrówkiOddział Łużycki PTSM i Osiedlowe Koło PTTK nr 35 w Lubaniu, Polska Federacja Popularyzacji Turystyki w Szczecinie * Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Lubaniu, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „NYSA” w Jeleniej Górze współorganizują w dniu28 kwietnia 2017 r. XVII MIĘDZYNARODOWY RAJD PIESZY „3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki” - Dzień polski imprezy pod nazwą „Łużyckie Wędrówki”
Start - Hala Sportowa MOSiR w Lubaniu, ul. Różana 2

Czytaj więcej...

Rajd dla Kamila

Rajd dla Kamila7 maja w godz. 12.30-18.00 na stadionie kartingowym ul. Działkowa w Lubaniu odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Kamila Nowosielskiego. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie pokaz samochodów rajdowych i quadów oraz przejazdy na fotelu pilota za wrzutkę do puszki. Zapraszamy.

UML

 

 

Transgraniczne spacery wiosenne 2017

Turystyka zrównoważona w przyrodzie i kulturze Sudety ZachodnieRegionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” zapraszają miłośników przyrody do udziału w maju i czerwcu w transgranicznych spacerach wiosennych. Udział bezpłatny! Już kilkaset osób wędrowało po lokalnych szlakach razem z ekologami, przyrodnikami, skalnikami i leśnikami, poznając tajemnice przyrody.

Czytaj więcej...

Parking na razie za darmo

parkingNiedawno informowaliśmy, że od 10 do 18 kwietnia będzie obowiązywać okres rozruchowy, mający przyzwyczaić mieszkańców Zgorzelca do pobierania opłat za parkowanie samochodów przy PGE Turów Arenie. Potem obowiązywałyby opłaty w wysokości 3 zł za godzinę, pobierane 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za służbę

Pożegnanie z mundurem1W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu odbyło się (12.04) uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę podinspektor Wandy Świderek. Po 31 latach służby w policyjnym mundurze odeszła na emeryturę wieloletnia kadrowa. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu mł. insp. Norbert Kurenda podziękował odchodzącej policjantce za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć.

Czytaj więcej...

Muzyczna niedziela

Muzyczna niedzielaZapraszamy na spotkanie z cyklu "Muzyczna niedziela", które odbywa się cyklicznie w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Od jesieni ubiegłego roku, raz w miesiącu w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbywa się spotkanie pod hasłem "Muzyczna niedziela". Gospodarzem spotkania jest zespół "Echo Bukowiny", który zaprasza zaprzyjaźnione zespoły do wspólnego śpiewania. Kwietniowe spotkanie odbędzie się w rytmie pieśni i piosenek ludowych z gościnnym udziałem zespołu "Lubaniacy" z Lubania. Wstęp na występ jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które są do obioru w sekretariacie MDK.

UML

Wystawa Minerałów Zachodnich Sudetów

Wystawa Minerałów Zachodnich SudetówMuzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na otwarcie nowej stałej wystawy mineralogicznej pt.: "Minerały Zachodnich Sudetów". Otwarcie nastąpi 22 kwietnia br., godz. 17:00, początek wydarzenia w ratuszu. Na wystawie będzie można zobaczyć:
- kilkaset okazów ze znanych i nowoodkrytych lokalizacji,
- okazy o małych, dużych i bardzo dużych rozmiarach,
- okazy najwyższej jakości,

 

 

Czytaj więcej...

Obrady Rady Seniorów Miasta Lubań

Obrady Rady Seniorów Miasta LubańCzwarte obrady Rady Seniorów Miasta Lubań poświęcone były działaniom pomocy społecznej i miejskim planom inwestycyjnym. Tym razem na radzie gościli dyrektorkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anetę Szpytmę i zastępcę naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań Marcina Kociańskiego.

Czytaj więcej...

Pokój życzliwości

PokójKolorowa świetlica dla dzieci powstała w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. Wszystko to z myślą o najmłodszych pacjentach oddziału pediatrycznego lubańskiego szpitala. To pomieszczenie, w którym mali pacjenci mogą spędzać czas na nauce i zabawie - do tej pory na oddziale takiego miejsca brakowało.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle