Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2450 zł

4.2550 zł
usd USD

3.6050

3.6100zł
czk CZK 0.1643 zł 0.1644 zł

Kurs z dnia: 16.10.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Photon
 

"Photon"

 13-18.10

 

Bogatynia

Kadr

Lego
 

"Lego Ninjago"

13-17.10

 

 

Lubań

Wawel


 tarapaty

"Tarapaty"

13-19.10

 

Görlitz

Camillo

Small
 

"Small town killers"

 12-18.10

 

next
prev

Wspólne korzyści

Wspólne korzyściW ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020 od początku 2017 roku powiat lubański realizuje projekt pod nazwą Kom(m)ando "ZurHilfe!/Na pomoc!". Partnerem wiodącym po stronie niemieckiej jest Miasto Löbau. Projekt o wartości ponad miliona euro współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Czytaj więcej...

Zebrano 2763 kg żywności

Zebrano 2763 kg żywności 1W dniach 29-30 września br. Społeczny Komitet Ochrony Biednych SKOB z Lubania tradycyjnie był lokalnym organizatorem w ramach ogólnopolskiej zbiorki źywności o nazwie "Podziel się Dobrym Posiłkiem". Pogoda podczas zbiórki i rozwożenia paczek do szkół była przepiękna. Dzięki wsparciu darczyńców i pomocy 155 wolontariuszy, zebrano 2763 kilogramy żywności. Z tej ilości zrobiono, rozwieziono i rozdano m.in. niepełnosprawnym i w kilkunastu szkołach w Lubaniu, Zarębie, Pisarzowicach, Radostowie i Pobiednej 360 paczek żywnościowych.

Czytaj więcej...

Zatrzęsienie zapytań i wniosków

Zatrzęsienie zapytań i wnioskówPonadto, po dłuższej przerwie wakacyjnej, zatrzęsienie zapytań i wniosków budzących emocje wśród lubańskich radnych.
Jesienna sesja rady miasta rozpoczęła się inaczej niż zwykle, bo krótką lekcją samorządności, w której wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej...

Nowy Komendant SG

Nowy Komendant SG 16 października 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Rozkazem Personalnym Komendanta Głównego Straży Granicznej, z dniem 6 października 2017 r. nowym komendantem lubańskiej szkoły Straży Granicznej został płk SG Roman Łubiński, wcześniej pełniący służbę na stanowisku Komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Czytaj więcej...

Stwórz kreatywnego mema

Stwórz kreatywnego memaKomenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Dyrekcja Policji w Görlitz ogłasza konkurs dla uczniów w wieku 14-16 lat na stworzenie mema, który ma zwrócić uwagę młodych ludzi na problem zażywania dopalaczy. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

 

 

Czytaj więcej...

Amnestia w Bibliotece

Amnestia w BiblioteceDrogi czytelniku przyjdź i oddaj zaległe książki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu, a nie zapłacisz kary. Czekamy na Ciebie w Filii nr 2, Filii nr 3, Filii nr4, Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Oddziale dla Dzieci do końca października 2017 r.

UML

 

 

 

13. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

13. Międzynarodowy Festiwal OpowiadaniaMiędzynarodowy Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w dyskusjach o przemianach kulturowych i społecznych współczesnego świata, podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej.

Czytaj więcej...

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kręci mnie bezpieczeństwoWrzesień to miesiąc szczególny nie tylko dla dzieci rozpoczynających naukę, ale również dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Już od pierwszych dni września policjanci spotykają się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie całego powiatu lubańskiego, a wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”.

Czytaj więcej...

XIX Międzynarodowy Rajd Górski Karkonosze 2017

XIX Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu Nysa Karkonosze 2017Rajd odbędzie się na terenie Sudetów w dniach: 4-8.10. 2017 r. z zakończeniem w dniu 7.10. 2017 r. (sobota) o godz. 15.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Rzemieślnik" w Szklarskiej Porębie Średniej przy ul. Górnej 21, gdzie odbędą się także finały współzawodnictwa i ogłoszenie wyników.

 

 

Czytaj więcej...

Wykonaj mammografię bezpłatnie

Wykonaj mammografię bezpłatnie 1Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Zapraszamy 5 i 6 października przy Galerii Łużyckiej, Rynek-Sukiennice 38. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44

UML

 

 

 

Nietypowe lampy

Nadzwyczajne lampy 1Najbardziej na tym zyskali mieszkańcy placu Strażackiego. Oprócz dużego skupiska lubanian w tym miejscu znajduje się miejski parking. Instalacja nowych punktów oświetleniowych była konieczna.

- Z uwagi na to, że jest to stare miasto, wzór opraw musiał być uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Dlatego już na etapie wstępie wybrano oprawy, które swoim kształtem nawiązują do przedwojennych lamp montowanych na terenie Lubania - mówi naczelnik wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu Tomasz Bernacki.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle