Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2750 zł

4.2800 zł
usd USD

3.6400

3.6450zł
czk CZK 0.1636 zł 0.1637 zł

Kurs z dnia: 22.08.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr

gru dru
 

"Gru, Dru i Minionki"

25-29.08

 

 

Lubań

Wawel


 Valerian

"Valerian i miasto tysiąca planet"

 18-24.08

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

bazaltoweZapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O czym szepczą bazaltowe skały” O Złote Lubańskie Pióro.
Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu,
Celem konkursu jest:
- inspirowanie do aktywności twórczej,
- prezentacja dorobku i promocja twórców,

- rozwijanie umiejętności warsztatowych oraz wymiana doświadczeń,

Czytaj więcej...

Wakacje na filmowo

Wakacje na filmowoCzy trudno jest napisać scenariusz? Jaką funkcję pełni kierownik planu? Czy ciężko być operatorem i jak aktorzy radzą sobie z nauką dialogów? Grupa dzieci i młodzieży z Lubania na  warsztatach filmowych poznała kulisy kręcenia filmu. Od 24 do 29 lipca  można było spotkać grupę filmowych zapaleńców z kamerą. Przywodził im Maciej Wilewski – aktor, reżyser i pedagog.

Czytaj więcej...

W Urzędzie bez kolejki?

W Urzędzie bez kolejkiRejestracja bez kolejki? Informujemy, że w celu usprawnienia obsługi interesantów Wydziału Komunikacji w Lubaniu (rejestracja pojazdów) oraz skrócenia czasu wizyty w urzędzie, istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji godziny.

Czytaj więcej...

Wirtualna rzeczywistość

wirtuStowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" zaprasza do udziału 30 września 2017 (sobota) w wydarzeniu pt. "VR Lubań 2017 (wirtualna rzeczywistość)", podczas którego każdy zainteresowany będzie mógł przetestować sprzęt wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i Gear VR. Dodatkowo udostępniony zostanie sprzęt Commodore 64 z lat 80. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie "Wesela"

Narodowe Czytanie Wesela Stanisława WyspiańskiegoTegoroczna szósta edycja akcji Narodowe Czytanie zorganizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu odbędzie się w sobotę 2 września br. o godz. 10:00 na malowniczym placu przed Ratuszem (przy wejściu do Sali Ślubów). W programie również quiz wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim

UML

 

 

Złote Łużyckie Skrzypce dla Kapeli Pogranicze

ZłoteKapela Pogranicze" ze Studnisk wystąpiła po raz pierwszy na Jakubach w Zgorzelcu w 2014 roku. W tym roku wystąpi na Scenie Jakubowej po raz czwarty. Kapela organizuje corocznie 3 projekty dla mieszkańców gminy Sulików: ,,Na Łużycach Zielonoświątkowe Śpiewanie", ,,Nad Studzianką Rodzinne Śpiewanie" i ,,Łączy nas wigilijny stół".

 

 

Czytaj więcej...

Wypoczynek w mieście pod namiotami

Las bliżej nasW mieście pod namiotami "Las bliżej nas - w poszukiwaniu zielonej przygody".
KH ZHP Lubań i Gmina Miejska Lubań zapraszają dzieci i młodzież z Lubania w wieku 10-17 lat
na bezpłatny dzienny wypoczynek letni w Lubaniu w dniach 16-29 sierpnia 2017 r. (z wyłączeniem weekendów).

 

 

Czytaj więcej...

Będzie kolejna fontanna w Lubaniu?

fontannaDokonanie zmian na takim terenie zawsze wiąże się z licznymi ustaleniami. Jedną z najważniejszych opinii wydaje Wojewódzki Konserwator Ochrony Zabytków. Rozmowy co do finalnego wyglądu areału przy jednym z najważniejszych zabytków Lubania prowadzone są od dłuższego czasu. Mają one za zadanie wypracować kompromis pomiędzy samorządową koncepcją uwspółcześnienia skweru, a zgłoszoną przez konserwatora chęcią dokładnej rekonstrukcji jego stanu sprzed wojny.

Czytaj więcej...

Inwestują w młodzież

Inwestują w młodzieżWe wtorek (25.07 br.) odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jej tematem było podjęcie uchwały dotyczącej przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza do projektu „IT& Economy 3.0”.
Projekt realizowany będzie w latach 2017-2018 a jego koszt wyniesie 336 tysięcy złotych. Dzięki niemu, młodzież z lubańskiego mickiewicza będzie miała możliwość odbycia zagranicznych straży zawodowych.

Czytaj więcej...

Festiwal Folklorystyczny FolkArt już jutro

folkKto chciałby posmakować ruskich pierogów z miętą, skosztować wyśmienitej malinowej chmurki bądź delektować się nalewką „Gorąca krew” zanurzony w klimatycznym folklorze zapraszamy na festiwal FolkArt 2017. Tradycyjnie w samym środku lata, w ostatni weekend lipca 29 od godz. 15.00 i 30 lipca od godz. 16.00 (sobota, niedziela). Barwne stroje, regionalna muzyka i przysmaki, które wabią miłośników żywej tradycji. Na rynku w Lubaniu będziemy gościć tych, dla których pasją jest muzyka, taniec i kuchnia ludowa. Do Lubania zjadą zespoły, chóry, soliści, kapele ludowe z Dolnego Śląska, aby powalczyć o Łużyckie Skrzypce.

Czytaj więcej...

Badania mammograficzne w Lubaniu

Badania mammograficzne12 sierpnia 2017 roku w sobotę na rynku oko Ratusza w Lubaniu odbędą się badania mammograficzne. Zapisy na bezpłatną mammografie w technologii cyfrowej pod numerem 517 54 40 04 lub 42 254 64 10. Do rejestracji telefonicznej należy przygotować nr PESEL i nr telefonu. Badania mammograficzne skierowane jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania.

UML

Reklama

osiedle

osiedle