Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2150 zł
usd USD

3.5750

3.5800zł
czk CZK 0.1639zł 0.1640 zł

Kurs z dnia: 15.12.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

nie jestem twoim
 

"Nie jestem twoim murzynem"

 01-10.12

 

Bogatynia

Kadr

Blade
 

"Blade Runner 2049"

08-12.12

 

 

Lubań

Wawel


 coco

"Coco"

08-13.12

 

Görlitz

Camillo


 

BRAK REPERTUARU

 

 

next
prev

Kompleks boisk

Kompleks boiskOstatnio opinię publiczną rozgrzała sprawa wodnego placu zabaw, który zgodnie z zapowiedziami samorządowców ma zapewnić lubanianom miejsce letniej rekreacji. Już od października wiadomo, że w planach jest zrealizowanie tej inwestycji nad Kwisą na terenach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pierwotnie urządzenia do wodnych zabaw miały stanąć na Kamiennej Górze w miejscu starego basenu.

Czytaj więcej...

Deklaracja Sudecka podpisana

Deklaracja Sudecka podpisanaDolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju? We Wleniu, odbyło się spotkanie blisko setki samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu.

Czytaj więcej...

Przygotowania idą pełną parą

Sudecki Festiwal MinerałówW lipcu 2018 po raz pierwszy w mieście odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów. Przygotowania już idą pełną parą. Ale jak właściwie wyglądają wielkie giełdy mineralogiczne? Kim są ludzie, którzy kochają skarby? I co Lubań ma do mineralogii?
Sudecki Festiwal Minerałów w założeniu będzie wielkim, międzynarodowym przedsięwzięciem. Jego elementem będą koncerty gwiazd, czyli LAWA, wszystko połączy się w jedno święto miasta.

Czytaj więcej...

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy

Dolnośląski Certyfikat GospodarczyZakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu otrzymał po raz trzeci Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (DCG) jest regionalnym certyfikatem wiarygodności i jakości gospodarczej przyznawanym przedsiębiorcom i produktom przez Województwo Dolnośląskie.

Czytaj więcej...

Niesprawną windę zastąpi nowa?

Niesprawną windę zastąpi nowaBurmistrz Miasta Arkadiusz Słowiński zawnioskuje do Rady Miasta o przyznanie dotacji lubańskiemu szpitalowi. Kwota 73 tysięcy złotych umożliwi wymianę windy transportowej, niezbędnej by personel medyczny działał szybko i skutecznie. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu sp. z o. o. zwrócił się do lubańskiego samorządu z prośbą o przyznanie dotacji na początku grudnia.

Czytaj więcej...

Brak ofert na remont drogi

Brak ofert na remont drogiRemont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku. Powodem unieważnienia pierwszego przetargu był brak ofert na realizację tego zadania.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu inspiracji

W piszukiwaniu inspiiracjiWolontariusze z Klubu Liderów Młodzieżowych z Lubania, działający przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych, wybrali się (9-10.12.2017) na szkolenie do Wrocławia. Klub zrzesza 15 osób z Lubania i okolicy, w wieku od 16 do 19 lat, które w wolnym czasie, poza szkołą, uczą się realizacji własnych projektów i akcji.

 

Czytaj więcej...

Pasowanie w SM

PasowanieW Szkole Muzycznej w Lubaniu odbyło się (6.12) uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Były występy pierwszaków, chóru szkolnego, uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Zaclerzu z Czech a także wizyta Mikołaja, który obdarował wszystkich uczniów upominkami. W uroczystości wziął udział Wojciech Zembik wicestarosta Powiatu Lubańskiego.

SM w Lubaniu

Ukradł 35m kabla

DSC 0076Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu dokonali zatrzymania 19-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o dokonanie kradzieży 35 metrów kabla teletechnicznego, która stanowiła integralną część linii kolejowej. Sprawca swoim czynem spowodował przerwę w łączności zawiadowczej, strażniczej oraz korespondencyjnej.

Czytaj więcej...

US szkoli przedsiębiorców

US szkoli przedsiębiorcówUrząd Skarbowy w Lubaniu realizuje akcję szkoleniową "Wtorki z JPK". W każdy pracujący wtorek grudnia urząd skarbowy będzie szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą eksperci KAS w każdy wtorek grudnia (19.12). Przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w szkoleniach w dowolnych urzędach, również w tych, w których nie rozliczają się na co dzień.
UML

Kabaret Skeczów Męczących

kabaretW Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, ul. Kościuszki 4 w dniu 15 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spektakl "Pod prądem" w wykonaniu Kabaretu Skeczów Męczących.

Po niezwykle udanym roku 2015 Kabaret Skeczów Męczących wraca "Pod prądem". Wraca ze zdwojoną kabaretową mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność, nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w tv skecze.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle