Najnowsza Gazeta

 

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2650 zł

4.2700 zł
usd USD

3.9250

3.9320 zł
czk CZK 0.1576 zł 0.1578 zł

Kurs z dnia: 25.03.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Zwariować ze szcześcia
 

"Zwariować ze szczęścia"

31.03-05.04

 

Bogatynia

Kadr


 Zając max

"Zając Max"

24.03-12.04

 

 

Lubań

Wawel


 Ozzy

"Ozzy"

 24-30.03

 

Görlitz

Camillo

 Dzikie myszy

"Wilde Maus"

 23-29.03

 

next
prev

66-latek miał alkohol i tytoń bez akcyzy

66 latek miał nielegalny alkoholu i tytońFunkcjonariusze wydziału kryminalnego zwalczający przestępczość gospodarczą prowadząc, działania operacyjne dotarli do miejsca, gdzie może być nielegalnie przechowywany tytoń oraz alkohol. Gdy udali sie pod wskazany adres, zastali w mieszkaniu 66-letniego mężczyznę, który był w posiadaniu 780 sztuk papierosów oraz 23 butelek z zawartością alkoholu o pojemności do jednego litra nie posiadającego wymaganych znaków akcyzowych.

Czytaj więcej...

Lawa 2017 na Kamiennej

Dni Lubania 2017Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą. Gorąca lubańska Lawa od lat dostarcza wielu emocji, nie tylko muzycznych. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego programu. Lubańska impreza w tym roku odbędzie się w całości na amfiteatrze i parku na Kamiennej Górze.

 

Czytaj więcej...

Marek Piekarczyk-Akustycznie

Marek Piekarczyk Akustycznie22 kwietnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu wystąpi Marek Piekarczyk - artysta wszechstronny kojarzony głównie z zespołem TSA. Tego artysty nie trzeba przedstawiać. Śpiewa, pisze teksty, komponuje muzykę. Wraz z zespołem TSA zagrał ok. 2000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar".

 

Czytaj więcej...

3,7 mln na remonty

37 mln na remontyBlisko 3,7 miliony tegorocznej nadwyżki budżetowej chcą przeznaczyć samorządowcy na potrzebne remonty i wydatki. Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński opowiada o planach inwestycyjnych, przedstawionych już radnym podczas posiedzeń komisji.

Czytaj więcej...

Wodowskazy za 700 tys.zł

Wodowskazy będą kosztowały 700tys.złPodpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy Powiatu Lubańskiego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Współpraca ta dotyczy fachowego wsparcia przy projektowaniu i budowie tzw. sieci obserwacji hydrologicznej na najbardziej niebezpiecznych ciekach wodnych na obszarze powiatu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z lubańską projektantką Margarete Junge

Spotkanie z lubańską projektantką Margarete JungeMuzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na III spotkanie Klubu Regionalisty, które odbędzie się w sobotę 25 marca 2017 r. o godzinie 18:00 w Muzeum. Wykład wygłosi Jurgen Vietig, autor książki o wybitnej projektantce Margarete Junge.

MR

 

 

Zabezpieczą Wieżę Trynitarską

Zabezpieczą Wieżę TrynitarskąStała się świadkiem walk i niezłomności mieszkańców broniących swojej małej ojczyzny. Wieża niegdyś stanowiła integralną część dawnego Kościoła Trójcy Świętej, mimo licznych pożarów przetrwała w krajobrazie lubańskim do dnia dzisiejszego. Jednak stan zabytku czuwającego nad Lubaniem od XIII wieku, sukcesywnie się pogarsza. Upływ czasu i warunki zimowe spowodowały, że w niektórych miejscach wieży zaczęły odpadać fragmenty tynku.

Czytaj więcej...

Nowy chodnik na Kamienną

Nowy chodnik na KamiennąTrwa właśnie remont schodów parkowych biegnących od placu zabaw znajdującego się przy ul. Parkowej w Lubaniu w stronę kortu tenisowego. Jest to co najmniej kilkadziesiąt metrów wraz z chodnikami i bezpośrednim dojściem do ulicy Parkowej i tamtejszego placu zabaw. Przy schodach zamontowane zostaną poręcze zabezpieczające.

Czytaj więcej...

Spotkanie z autorem książki w MR

Spotkanie z autorem książkiW Muzeum Regionalnym w Lubaniu odbyło się (16.03) spotkanie promujące książkę „W osłonie trzeciej pancernej. Walki 2 Armii Lotniczej w operacji dolnośląskiej i bitwie lubańskiej”. Jarosław Ludowski, autor publikacji, zapoznał uczestników z tematyką wojny powietrznej prowadzonej przez niemieckie i radzieckie lotnictwo w okresie od 8 lutego do 8 marca 1945 r. w okolicach Lubania.

Czytaj więcej...

Poszerzali wiedzę

Centrum Nauki iQLandia w Libercu 7Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Lubania pojechali (04.03) na wycieczkę do Liberca. W drodze do Centrum Nauki iQLandia podziwiali krajobraz i poszerzali wiedzę geograficzną o Republice Czeskiej. W Centrum Nauki obserwowali rozrywkowy pokaz naukowy. Bardzo podobały nam się eksperymenty, w czasie których poznali skutki mieszania różnych substancji i ich reakcji pod wpływem czynników zewnętrznych.

Czytaj więcej...

Korzystne zmiany?

Korzystne zmianyNiepokojące zmiany i tryb legislacyjny, zapowiedzi ważnych reform, o których samorządowcy dowiadują się z doniesień medialnych oraz powszechna niewiedza o przyszłości powiatów skłoniły Zarząd Związku Powiatów Polskich do zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego.

 

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle