15 lat w europejskiej rodzinie 2Niemal dokładnie pięć lat temu bawiliśmy się na międzynarodowym festynie z okazji 10-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Nie wiadomo kiedy ten czas minął i 1 maja znów odbędzie się wielka impreza plenerowa z okazji 15. już rocznicy poszerzenia wielkiej, europejskiej rodziny UE. Na jubileuszowe harce organizatorzy (Gmina Miejska Zgorzelec i Görlitzer Kulturservicegesellschaft mbH) zapraszają do niedawno zrewitalizowanego Parku Nadnyskiego w Zgorzelcu (zejście ul. Parkową obok MDK w dół, w kierunku rzeki).

Złote Gody Państwa KulikowskichW czwartek (11 kwietnia 2019r.) w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali państwo Janina i Jan Kulikowscy. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które spędziły pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim.

Stowarzyszenie Nasza Żarska Wieś działa coraz prężniejStowarzyszenie Nasza Żarska Wieś jest zrzeszeniem osób fizycznych zawiązanym dla pracy na rzecz poprawy życia mieszkańców Żarskiej Wsi. Celem działania jest wspieranie rozwoju wsi, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, rozbudzanie świadomości regionalnej, aktywizowanie wraz z integracją środowiska lokalnego, a także poprawa estetyki i czystości wsi.

Zatrzymano groźnego przestępcęW ubiegłym tygodniu (18.04.2019) funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali poszukiwanego na podstawie listu gończego Polaka. Do zatrzymania doszło po przekazaniu mężczyzny przez służby niemieckie. 38 –letni mieszkaniec Kłodzka przekazany został w ramach readmisji po odbyciu kary pozbawienia wolności w związku z licznymi kradzieżami i rozbojami na terytorium Niemiec.

Wpadli wioząc 15 tony tytoniowego suszuFunkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego ujawnili i zabezpieczyli wczoraj blisko 1,5 tony suszu tytoniowego wartego prawie milin złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków. Wczoraj 18 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli w powiecie zgorzeleckim dwa busy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcami obu pojazdów byli mieszkańcy powiatu lubańskiego w wieku 33 i 46 lat. Podczas kontroli obu pojazdów funkcjonariusze stwierdzili, że pojazdy po dach wypełnione są tytoniowym suszem.

Szachiści z BogatyniZakończył się sezon w III Dolnośląskiej Lidze Szachowej. Każdy z zespołów rozegrał 11 rund w różnych miejscowościach naszego województwa. W Studiu na Grobli we Wrocławiu odbyły się mecze finałowe. Ze świetnym wynikiem 20 pkt drużyna z Bogatyni wygrała i uzyskała awans do II Ligi! W decydującym meczu pokonała trzecią w tabeli Polonię Wrocław 3-2.

aresztNa wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu (19.04) miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło w dniu 16 kwietnia 2019 roku w Bogatyni. Zbrodnia miała miejsce w godzinach nocnych w jednym z salonów gier na terenie Bogatyni.

Trzy kraje jeden festiwalJuż po raz szesnasty zapraszamy na Nyski Festiwal Filmowy Neisse-Nysa-Nisa. Tylko tu, u styku trzech granic, spędzisz sześć intensywnych, fascynujących, dających do myślenia i poruszających ważne tematy dni, ciesząc się kinem środkowoeuropejskim, dyskutując o filmach i poznając uroki trójnarodowego pogranicza. Szesnasta edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego rozpocznie się 7 maja i potrwa sześć dni, do 12 maja.

Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier 1Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zgorzelcu zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier na terenie Lubania. Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu po uprzednim uzyskaniu od Prokuratora Rejonowego postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu.

Mayday z kropką 1Tygodnie prób, analizowania tekstu, rozmów i wreszcie długo wyczekiwany dzień premiery: sobota, 27 kwietnia, godzina 19. Zapraszają na nią podopieczni Beaty Zygmuntowicz z działającej w MDK Zgorzelec grupy teatralnej „Widziadło”. Pokażą spektakl według tekstu Barbary Ogar pt. „Mayday z kropką”. Na scenie zobaczymy Aleksandrę Oleksyn, Kornela Duchaczka oraz Karola Kaczora. - Dla mnie „Mayday z kropką” to opowieść o dziewczynie zakochanej w teatrze od stóp do głów - opowiada o sztuce, w której gra główną rolę Aleksandra Oleksyn.

Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Maksymiuk koncert na dwoje

"Maksymiuk koncert na dwoje"

23 - 24.04.2019

 Bogatynia

Kadr

Dumbo

"Dumbo"

26 - 30.04.2019

Lubań

Wawel

Praziomek

 "Praziomek"

23 - 25.04.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2793zł 4.2987zł
usd USD 3.8159zł 3.8335zł
czk CZK 0.1648zł 0.1684zł

Kurs z dnia: 2019-04-24

Pogoda

booked.net