Stłuczka Osiek 4Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło w czwartek 27 czerwca. – O godz. 6.40 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na prostej drodze nr 352 pomiędzy Koźminem a Osiekiem Łużyckim zderzyły się trzy samochody: osobówka, dostawczak i ciężarowa wywrotka – powiedział mł. insp. Hubert Jarosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP.

Elektroniczne fakturyPowiat Zgorzelecki umożliwia składanie elektronicznych faktur zgodnie z przepisami Ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwie publiczno-prywatnym. Powiat posiada konto na Platformie PEF poprzez brokera PEFexpert. Wszystkie informacje na temat elektronicznego fakturowania są dostępne na: efaktura.gov.pl

PZ
Fot.: PEF

1 rajd Kotliny turoszowskiejDolny Śląsk, to obok województwa świętokrzyskiego drugie polskie "zagłębie" górskich pieszych imprez długodystansowych. Oprócz klasyków, takich, jak Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, co parę lat do stawki dołączają nowe wydarzenia. Tak przed paroma laty było z "Sudecką Żyletą". Tak też będzie w tym roku, za sprawą 1. Rajdu Kotliny Turoszowskiej.
1. Rajd Kotliny Turoszowskiej, to wydarzenie przeznaczone dla piechurów. Jak sama nazwa wskazuje, impreza odbędzie się w Kotlinie Turoszowskiej na Dolnym Śląsku.

akcja latoOśrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz Bogatyński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają dzieci na Akcję Lato 2019. I. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni zaprasza na zajęcia sportowe i rekreacyjne w dniach 1-26 lipca , od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00. II. Bogatyński Ośrodek Kultury zaprasza na: zajęcia integracyjne, wokalne, projekcje filmów, warsztaty fotograficzne, malarskie, wycieczki piesze oraz ogniska i dyskoteki w dniach 29 lipca - 23 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Dym nad miastemW niedzielę (23.06) ok godz. 12 na terenie prywatnej zajezdni autobusowej w Leśnej spłonęły trzy busy oraz dwa autobusy. Nad miastem unosiły się kłęby dymu. Podczas pożaru było słychać wybuchy. Płomienie pojawiły się w miejscu, gdzie pojazdy były wyłączone już z eksploatacji. Strażacy szybko opanowali ogień.

zimaDzisiaj około godziny 11:00 w centrum Lubania doszło do potrącenia przechodzącej przez jezdnię pieszej. Do potrącenia doszło, gdy kierowca samochodu osobowego VW skręcał z ul. Lwóweckiej w 7 Dywizji. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Kobieta została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania. W związku z tym zdarzeniem zablokowany został fragment ul. 7 Dywizji między Urzędem Miasta a Kinem Wawel. Po godzinie 12:00 ruch wznowiono.
(red.)

wybuch gazu 1Kilka minut przed 17. w czwartek 20 czerwca w jednym z mieszkań w Mirsku doszło do wybuchu nagromadzonego w powietrzu gazu. Wybuch wybił wszystkie okna w znajdującym się na parterze mieszkaniu. Jedna osoba z poparzeniami została przetransportowana do lwóweckiego szpitala. Do wybuchu doszło na skutek ulatniania się gazu z butli gazowej. Najprawdopodobniej eksplodował gaz, który zgromadził się w pomieszczeniu.

smierc pod tiremDzisiaj rano doszło do śmiertelnego wypadku na drodze pomiędzy Zgorzelcem a Żarską Wsią , na drodze DK 94 przed Stacją paliw Orlen. Nie żyje 25-letni kierowca Opla. Jak podaje mł.asp. Justyna Więcek:” Około godz. 04:30 oficer dyżurny KPP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, kierujący pojazdem marki Opel Zafira, 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, zjechał naprzeciwległy pas ruchu wprost pod najeżdżający pojazd ciężarowy.

Więcej zdjęć

Niewybuchy w centrum ZgorzelcaWczoraj okołopołudnia mieszkańcy Zgorzelca zostali poinformowani SMS-em o niewybuchach, które znaleziono przy ulicy Bohaterów Getta w Zgorzelcu. Policja rozpoczęła ewakuację mieszkańców pobliskich bloków w kwartale ulic Boh. Gatta - Langiewicza - Sienkiewicza - Okrzei. Jak podaje Justyna Więcek z KPP Zgorzelec - ok. godz. 9.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu dwóch niewybuchów na jednym z podwórek miejskich przy ul. Boh.Getta.

Zapraszamy do galerii!

DZ 1 67Zgodnie z tradycją w ostatni weekend czerwca odbywa się finał Dni Zgorzelca. Jak co roku organizatorzy postarali się o rozrywki z najwyższej półki. Przed Miejskim Domem Kultury rozbiło się wesołe miasteczko świadczącymi usługi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych złaknionych mocniejszych wrażeń.

Zapraszamy do galerii !

Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Ogród Rodzinny Ukochany

"Ogród Rodzinny - Ukochany"

14 - 16.06.2019

 Bogatynia

Kadr

GODZILLA II KRÓL POTWORÓW

"Godzilla II: Król Potworów"

21 - 25.06.2019

Lubań

Wawel

Aladyn

 "Aladyn"

18 - 20.06.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2500zł 4.2700zł
usd USD 3.7300zł 3.7650zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-06-27

Pogoda

booked.net