DSC 0121W poniedziałek (03.12.2018) w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Szkoły Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni. Na zaproszenie dyrektor szkoły Katarzyny Koman, w wydarzeniu wziął udział Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Święto szkoły zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów jest wyjątkowym wydarzeniem. Z tej okazji placówki organizują uroczyste apele, a także przygotowują programy artystyczne.

Debata oświatowaW dniu 4 grudnia 2018 roku w obecności radnych, sołtysów, dyrektorów szkół i przedstawicieli oświatowych związków zawodowych w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się pierwsze spotkanie w ramach gminnej debaty oświatowej. Celem debaty było: uzgodnienie przemyślanej i skutecznej polityki edukacyjnej w Gminie Zgorzelec; tworzenie polityki edukacyjnej w perspektywie wieloletniej we współpracy z:

DSC 0071W piątek 30 listopada br. w Sali Zbornej Kopalni Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika „Barbórka 2018”. W uroczystości udział wzięli m. in. Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Burmistrz Miasta Zawidów Robert Łężny, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Dyrektor PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów Leszek Sondaj oraz prezesi spółek PGE GiEK S.A.

Lekcja szycia w SP2 1Wspaniałe zajęcia z edukacji technicznej w kl. 1a SP2 w Lubaniu, odbyły się w piątek 30 listopada br. Było to kolejne zadanie realizowanego już projektu ,,Poznajemy zawody”, jak również wspaniałe warsztaty klasowe integrujące grupę oraz ich rodziców. Ekspertem zajęć została pani Kasia, mama Natalki, która zadbała o szablony, materiał, kulki silikonowe oraz maszynę do szycia, którą zszywała wykrojone przez dzieci szablony. Naukę szycia pierwszaki zaczęły od szybkiej lekcji zasad BHP. Teraz już wszyscy mają świadomość konsekwencji nieostrożnego korzystania z przyborów krawieckich i wiedzą jak prawidłowo trzymać nożyczki i jak ich używać.

Jedzcie kawiorekNie wściubia się nosa do cudzej korespondencji. No chyba, że są to listy do Hrabiego i czyta je sam autor. „Pyta mnie Pan, Hrabio, a z jakiego powodu wysłaliśmy do Zatoki Perskiej dwa szpitale polowe. Panie Hrabio, z takiego samego powodu, dla którego kuwejcki partyzant miał francuski karabin zapłacony amerykańskimi dolarami zrobiony ze szwedzkiej stali w niemieckiej fabryce przez Turków. Taki właśnie karabin przywiózł mój znajomy z Mołdawii; kupił go tam od jednego ruskiego żołnierza za paczkę tajwańskich prezerwatyw sprawdzanych elektronicznie. I było to pierwsze spotkanie żołnierza radzieckiego z zachodnią elektroniką".

Dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródła ogrzewaniaBurmistrz Miasta Zgorzelec ogłasza dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródła ogrzewania w ramach programu "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego". Dofinansowanie do wymiany źródła ogrzewania obejmuje okres od dnia 01.01.2017r. Wnioski przyjmowane będą w terminie: od dnia 07.12.2018 r. do dnia 15.02.2019 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Zgorzelec przy ul. Domańskiego 7. Ilość zaakceptowanych wniosków będzie uzależniona od wysokości posiadanych środków do rozdysponowania.

Zapraszamy do debatyKomenda Powiatowa Policji w Lubaniu zaprasza mieszkańców Lubania do wspólnej debaty społecznej "Przeciwdziałanie kradzieżom mienia – Razem Bezpieczniej". Policja oprócz wypełniania funkcji strażnika bezpieczeństwa, powinna być pomocna, przyjacielska i otwarta na potrzeby społeczności lokalnej. Policja powinna inspirować do działania członków lokalnej społeczności, poznawać społeczeństwo i utożsamiać się nim. Pierwszym krokiem w tym celu jest ustalenie potrzeb i ewentualnych problemów mieszkańców Lubania. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie i realizacja programów szczególnie dostosowanych do tych potrzeb.

OZE 16Dzisiaj o godz. 12.00 w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyło się uroczyste otwarcie pracowni zawodowej OZE dla zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Wyposażenie pracowni zawodowej zakupiono w ramach projektu „Wyposażenie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu w sprzęt dydaktyczny potrzebny do prowadzenia zajęć i kształcenia w zawodzie pn. „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.

Jak maluchy dbają o zębyDbając o swoje zdrowie, uczniowie kl. 1a z SP2 w Lubaniu, po raz kolejny wzięli udział we fluoryzacji zębów. Fluor to pierwiastek, który stymuluje tworzenie nowej tkanki kostnej. Zwiększa odporność zębów na działanie kwaśnego środowiska w jamie ustnej, dzięki czemu zapobiega próchnicy. Zbyt niski poziom fluoru prowadzi do zmniejszenia twardości szkliwa i powstawania pęknięć. Fluor wpływa również na wytrzymałość kości.

DSC 0075Weekendowy dwumecz PGE Turowa Zgorzelec w ramach rozgrywek 2 Ligi Męskiej w koszykówce zakończyło spotkanie z AZS Basket Nysa. W sobotę – niestety - w stosunku do pierwszego dnia nic się nie zmieniło. Zgorzelczanie i te zawody przegrali tyle, że w gorszym stosunku bo 58:102.

Zapraszamy do galerii! 

Najnowsza Gazeta

299

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Donbas

"Donbas"

16 - 21.11.2018

 Bogatynia

Kadr

PLAKAT mainpage news

"Winni"

07 - 11.12.2018

Lubań

Wawel

Robin Hood Początek

 "Robin Hood: Początek"

11 - 13.12.2018

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2835zł 4.3028zł
usd USD 3.7661zł 3.7837zł
czk CZK 0.1642zł 0.1678zł

Kurs z dnia: 2018-12-13

Pogoda

booked.net