azbestUrząd Miejski w Zawidowie zakończył realizację programu związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. Unieszkodliwionych zostało ok. 10,282 Mg azbestu z 8 posesji. Na usuwanie azbestu miasto pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Rak to niwe wyrokCoraz częściej można powiedzieć, że choroba nowotworowa przestaje być postrzegana jako nieuleczalna, a w wielu przypadkach staje się chorobą tzw. przewlekłą. Zmi ana postawy psychicznej może zauważalnie podnieść jakość życia osoby chorej.Gdy zaczynamy lepiej radzić sobie z emocjami, przybywa nam optymizmu i pogody ducha, a naukowcy już dowiedli, że poprawa na płaszczyźnie emocji przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie organizmu.

6Komendantem Powiatowym Policji w Zgorzelcu został mł. insp. Janusz Lipski, a jego zastępcą kom. Antoni Owsiak. Uroczystego wprowadzenia w nowe obowiązki dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz policjanci i pracownicy zgorzeleckiej komendy.

Dni Zawidowa 1W sobotę, 11 sierpnia odbyła się sztandarowa miejska impreza pn. „Święto Miasta. Zawidów 2018”. Nie zabrakło koncertów gwiazd, występów lokalnych artystów, atrakcji dla najmłodszych i zabawy tanecznej w plenerze. Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Imprezę uroczyście otworzył burmistrz, Robert Łężny, w asyście Konrada Tkaczyka, dyrektora OK w Zawidowie.

Kopia chcieli wyglądac modnieDyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony o awanturującym się mężczyźnie w restauracji w miejscowości Olszyna. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali awanturnika. Ustalili natomiast, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i kłócił się z pracownikami restauracji, a następnie w przypływie narastającej złości zaczął rzucać kostka brukową w drzwi do restauracji. Poniesione straty uszkodzenia drzwi oszacowano na kwotę 700 złotych na szkodę właściciela restauracji.

534653 57292841Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji uczestniczy w projekcie nomoreransom.org. To międzynarodowa inicjatywa działająca pod auspicjami Europolu. Kilkadziesiąt organów ścigania z całego świata połączyło siły, by przeciwdziałać wymuszeniom w internecie. Dynamiczny rozwój technologii informatycznych coraz częściej wymusza wręcz od użytkownika aby był on-line. Dzieje się tak dlatego, iż Internet daje nam dostęp do nieograniczonych wręcz pokładów wiedzy, informacji  i możliwości komunikacji.

TurówW piątek 27 lipca Zarząd Koszykarskiego Klubu Sportowego Turów wydał oświadczenie, iż podjął decyzję o wycofaniu swojego wniosku o przyznanie licencji okresowej na grę w rozgrywkach Energa Basket Ligi w sezonie 2018/2019. Zamiast niego o przyznanie „dzikiej karty” wystąpił nowy podmiot o nazwie KS Turów SA. We wtorek dowiedzieliśmy się, że PLK SA odmówiło. Jak doszło do upadku?

ezpiecznie na urlopOkres urlopowy rozpoczęty i w związku z tym warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu Naszego dobytku. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni Naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.

rowerem ponOśrodek Sportu i Rekreacji Sekcja Turystyki Rekreacyjnej BOG-TUR zaprasza na wycieczkę rowerową do dawnej kopalni granitu w Könighain. Start 18 sierpnia 2018 (sobota) o godzinie 8:00. Wyjazd spod UMiG. Trasa wycieczki: Bogatynia: Višňova, Černousy, Spytków, Radomierzyce, Zgorzelec, Görlitz, Könighain nieczynne kamieniołomy: Markersdorf, Friederdorf, Ostritz, Krzewina, Działoszyn oraz Bogatynia.

InterwencjaFunkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Podczas przeprowadzonych działań, na terenie jednej z posesji policjanci zabezpieczyli niemal 1,2 kg marihuany, olejek haszyszowy oraz kokainę i tabletki ekstazy.

Najnowsza Gazeta

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Poza

"Filmowe Poranki"

13 - 31.08.2018

 

Bogatynia

Kadr

Whitney

"Whitney"

24 - 28.08.2018

Lubań

Wawel

Ksiąze Czaruś

 "Książe Czaruś"

17 - 22.08.2018

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3000zł 4.3100zł
usd USD 3.7500zł 3.7600zł
czk CZK 0.1671zł 0.1672zł

Kurs z dnia: 2018-08-21