Rozebrał ukradzione auto na częściPolicjanci Wydziału Kryminalnego z Lubania podczas działań wymierzonych w przestępczość przeciwko mieniu, ustalili gdzie znajduje się pojazd, który został skradziony w lipcu br. z Lubania.
Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego dokonał kradzieży pojazdu o wartości 1500 złotych. Mężczyzna znalazł kluczyk do pojazdu jednak nie zamierzał go oddać właścicielowi.

Uciekał z papierosami wartymi milion złFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali po krótkim pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę o wartości około miliona trzystu tysięcy złotych. W prowadzonym przez niego dostawczym samochodzie policjanci znaleźli ponad milion osiemset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Kursy językowe Via RegiaPolsko- niemieckie kursy językowe „Via Regia” odbywające się w Domu Turysty w Zgorzelcu zakończyły 28 rok swojej działalności trzema ważnymi wydarzeniami:
18.05.2019 odbyła się wycieczka do pięknej dolnośląskiej metropolii -Wrocławia. Szczególnie niemieccy uczestnicy byli zachwyceni zabytkami (Rynek z Ratuszem, Ostrów Tumski)
i wielokulturowością tego nadodrzańskiego i uniwersyteckiego miasta.

Wolność dla bocianówTrzy urodzone w zoo młode bociany wypuszczono na wolność w rezerwacie biosfery.
Niełatwo zaczęło się życie trzech bocianów urodzonych w tym roku Naszym Zoo. Mimo, iż ich rodzice mają doświadczenie w wychowywaniu młodych, nie opiekowali się potomstwem. Ich wychowanie przejęli doświadczeni opiekunowie zwierząt.

Zakończenie projektu 2W Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się (09.08) wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac oraz opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie dwa tygodnie. Wszyscy zebrani uczcili pamięć ofiar obozu jenieckiego Stalagu VIII A minutą ciszy, która zainaugurowana została w sześciu językach przez uczestników projektu.

Muzyczne Piatki 2019Wakacje powoli dobiegają końca ,kończymy serię plenerowych koncertów „pod chmurką”. Zawsze w piątki, zawsze o godzinie 18:00, zawsze na skwerze ks. J. Popiełuszki.

10 latek nie żyjeWczoraj (13.08) w Pieńsku ok godz. 20.00 doszło do tragicznego wypadku. 10-letni chłopiec jechał na przyczepie z wodą, którą ciągnął traktor. Podczas manewru zawracania przyczepa przewróciła się i przygniotła chłopca.

Elektrownia Turów ze stacjami ładowania aut 2Od 1 sierpnia w Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to pierwsza stacja ładowania na terenie gminy Bogatynia dostępna dla wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania wpisuje się w działania kompleksu energetycznego w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

Policja poszukuje złodzieja perfumPolicja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży perfum w jednej z drogerii handlowych na terenie miasta. Do kradzieży doszło 12 kwietnia br. O to przestępstwo podejrzewany jest mężczyzna widoczny na zdjęciu. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach lub mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numer telefonu /75/ 64 94 255 lub 75 64 94 200 lub osobiście w siedzibie komendy przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12 G.

KPP Zgorzelec

PunktPowiat Zgorzelecki oferuje nieodpłatną pomoc prawną. Pomoc skierowana jest dla każdej osoby, której nie stać na odpłatne porady i która złoży stosowne oświadczenie. Termin wizyty ustalany jest telefonicznie pod nr tel. 75 77 61 561 wew. 2 lub droga mailowa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PZ

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pożegannie

"Filmowe Pożegannie Lata na leżakach"

17 i 31.08.2019 g. 21

 

 

 Bogatynia

Kadr

Wilk

"Wilk w owczej skórze 2"

16 - 20.08.2019

Lubań

Wawel

toy story

 "Toy Story 4"

16 - 29.08.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Hollywood

 "Once upon a time in...Hollywood"

15 - 21.08.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3200zł 4.3600zł
usd USD 3.9000zł 3.9300zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2019-08-16

Pogoda

booked.net