Coś na ząbUczniowie klas I – III z Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu, gościli (07.11) w Cieplicach w Teatrze Zdrojowym, na zabawnym przedstawieniu pt. ,,Coś na ząb”.
Jasiu (Sławomir Mozolewski) uwielbia słodycze, pochłania batoniki, czekoladki, ciągutki, żelki. Któż ich nie lubi? Najchętniej sięga do dużej słodyczowej torby wieczorem podczas oglądania telewizji.

 

 

Podje, poogląda i.... idzie spać. "Myłeś Jasiu zęby? - pyta mama. - Tak mamusiu - Jasiu kłamie bezczelnie, bo szczoteczkę, z pastą i kubeczkiem schował i ani myśli ich używać. Jakąż radość mają z tego Karius (Radosław Bieniek) i Baktus (Sylwester Kuper). Budują sobie w ząbkach Jasia mieszkanko, z tarasem, kwiatkami, obrazkami. Zapraszają inne bakterie na imprezki. Wesoło jest do czasu, gdy trafiają na ropę. Oni się cieszą, Jasiu płacze. Oj, bardzo Jasia boli ząb. Nie może wytrzymać. Pomaga Kapitan Szczoteczka (Rafał Ksiądzyna) , pasta do zębów i pani dentystka (w obu rolach Diana Jonkisz).
Brzmi jak sucha dydaktyka? Uwierzcie, tak nie jest. Jest zabawnie, wesoło, kolorowo i aktywnie. To zasługa młodych twórców. Reżysera Michała Derlartki, scenografa Michała Dracza oraz autorki piosenek Joanny Sówki-Sowińskiej. Prostą historyjkę z morałem zamienili w zabawną opowieść, zrozumiałą dla dzieci i nienudną dla rodziców. Karius i Baktus niczym prawdziwi heavymetalowcy wymiatają na scenie, a Kapitan Szczoteczka ratuje Jasia z opresji z wdziękiem i sprawnością Kapitana Ameryki i Supermana razem wziętych. Znakomicie sprawdziła się prosta scenografia w ogromną buzią, językiem i zębami na pierwszym planie. Od razu widać, jakie dziury powywiercały w nich bakterie. Hitem ma szanse stać się znana dzieciom piosenka "Szczotko, szczotko hej szczoteczko..." z refrenem innym niż w oryginale, bo o sztucznej szczęce, która czeka każdego, kto nie zaprzyjaźni się z pastą i szczotką do zębów.
Czeka Was wizyta z dzieckiem u dentysty? Najpierw idźcie do teatru.
WCz.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 bol i blask plakat

"Ból i blask"

 08 - 20.11.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Ukryta gra

"Ukryta gra"

12 - 18.11.2019

Lubań

Wawel

Mój przyjaciel Ulfik

 "Mój przyjaciel Ufik"

15 - 21.11.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Le Mans

 "Le Mans 66 - Gegen jade Chance"

14 - 20.11.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2700zł 4.2900zł
usd USD 3.8750zł 3.9000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-11-15

Pogoda

booked.net