Czysta energia1Powiat Zgorzeleckim został nowym członkiem Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej.
Deklarację przystąpienia do Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej w poniedziałek 9 września podpisali: Mirosław Fiedorowicz – Wicestarosta Zgorzelecki oraz Albert Gryszczuk – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu, koordynator ZKlastra.


Powiat Zgorzelecki zobowiązał się tym samym do „wspierania i podejmowania wspólnie z pozostałymi Członkami, działań na rzecz realizacji celów i zadań zakreślonych treścią porozumienia w granicach swoich uprawnień wynikających z obowiązujących przepisów prawa”.
Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej powstał w 2017 roku, będąc trzecim klastrem energii w Polsce. Jego cele to m.in. stały i zrównoważony rozwój sektora energetyki odnawialnej, poprawa bezpieczeństwa energetycznego regionu oraz zwiększanie świadomości i rozwój energetyki prosumenckiej wśród mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
Obecnie ZKlaster koncentruje się na budowie i efektywnej eksploatacji źródeł wytwórczych. Kolejnym etapem będzie rozwój dystrybucji energii z tych źródeł do członków klastra.
– Mając na uwadze możliwość wyeksploatowania się złóż węgla brunatnego w kilkudziesięcioletniej perspektywie, już teraz chcemy wspierać działania na rzecz rozwoju lokalnej wydajności energetycznej oraz powstawania zasobów odnawialnych źródeł energii. Wspólnie z ZKlastrem oraz lokalnymi władzami samorządowymi będziemy dążyć do budowy obszaru efektywnie korzystającego z tzw. czystej energii – powiedział Mirosław Fiedorowicz, Wicestarosta Zgorzelecki.
Przy okazji podpisania wzajemnej deklaracji, władze Powiatu Zgorzeleckiego w osobach: Starosty Artura Bielińskiego, Wicestarosty Mirosława Fiedorowicza, Przewodniczącej Rady Powiatu Małgorzaty Sokołowskiej oraz Członka Zarządu Powiatu Ireneusza Owsika, uczestniczyły w oficjalnym przekazaniu przez ZKlaster na rzecz Miasta Zgorzelec stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

PZ

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Kult

"Kult"

 23.11 - 04.12.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Terminator

"Terminator: Mroczne przeznaczenie"

22 - 26.11.2019

Lubań

Wawel

Baranek shaun

 "Baranek Shaun Film. Farmageddon"

22 - 28.11.2019

 

Görlitz

Filmpalast

bernadette

 "Bernadette"

21 - 27.11.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2800zł 4.2950zł
usd USD 3.8650zł 3.8950zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-11-21

Pogoda

booked.net