Wspólne działania Policji i Inspekcji Transportu DrogowegoFunkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili wspólną akcję kontrolną z Inspekcją Transportu Drogowego z Jeleniej Góry. Głównym celem prowadzonych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowych poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 

Właściwie skonstruowany, odpowiednio wyposażony i sprawny technicznie pojazd pozwala kierowcy szybko i skutecznie reagować na zmieniającą się sytuację drogową i podejmować właściwe decyzje, co zmniejsza ryzyko spowodowania wypadku. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólne z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeprowadzona akcja miała na celu ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, a także czas pracy oraz stan trzeźwości kierujących.

Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg stosowali się do obowiązujących przepisów. Łącznie skontrolowano 42 pojazdy nakładając na 31 kierujących mandaty karne za popełnione wykroczenia. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 18 pojazdów było przeładowanych.

Do najczęstszych usterek pojawiających się w kontrolowanej kategorii należał niesprawny układ kierowniczy, hamulcowy, stan ogumienia i wycieki.

podkom. Agnieszka Goguł

(KPP Zgorzelec)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pozanova

Wakacje - kino zamknięte

 

 Bogatynia

Kadr

Moja gwiazda

"Moja gwiazda"

2 - 6.08.2019

Lubań

Wawel

sektrtne żtycie zwierzaków

 "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

18 - 25.07.2019

 

Görlitz

Filmpalast

der

 "Der König der Löwen"

17 - 24.07.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2350zł 4.2550zł
usd USD 3.7850zł 3.8100zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-07-23

Pogoda

booked.net