Mayday z kropką 1Tygodnie prób, analizowania tekstu, rozmów i wreszcie długo wyczekiwany dzień premiery: sobota, 27 kwietnia, godzina 19. Zapraszają na nią podopieczni Beaty Zygmuntowicz z działającej w MDK Zgorzelec grupy teatralnej „Widziadło”. Pokażą spektakl według tekstu Barbary Ogar pt. „Mayday z kropką”. Na scenie zobaczymy Aleksandrę Oleksyn, Kornela Duchaczka oraz Karola Kaczora. - Dla mnie „Mayday z kropką” to opowieść o dziewczynie zakochanej w teatrze od stóp do głów - opowiada o sztuce, w której gra główną rolę Aleksandra Oleksyn.

- Młoda dziewczyna wynajmuje deski teatru na dwa tygodnie, by tam - uciekając od codziennego zgiełku - zaczytywać się Szekspirem i prowadząc wewnętrzne monologi, rozmyślać nad światem teatralnym, definicją życia oraz człowieka. Dla bohaterki życie bez teatru nie jest prawdziwym życiem.

Zdaniem Kornela Duchaczka, historia przedstawiona w „Mayday'u z kropką” jest niezwykła od wejścia na scenę nowej lokatorki teatru, aż po jej zejście. - To sztuka o dziewczynie, która nie potrafi odnaleźć się w normalnym świecie.

- Poświęca całą siebie, aby wszystko co napisze było jak najlepsze - dodaje Karol Kaczor. - I mimo tego, że miejscami przekaz wydaje się oczywisty, to w każdej ze scen kryje się drugie dno, nad którym warto się zastanowić.

Wstęp na premierę jest bezpłatny. Warto więc przyjść, by zobaczyć na scenie utalentowanych zgorzeleckich licealistów.

- Dlaczego akurat ten tekst? - pytamy opiekunkę „Widziadła” i reżyserkę spektaklu Beatę Zygmuntowicz.

- Na pewno jednym z powodów jest to, że dotyka on młodych ludzi w wieku licealnym. Nikt z wykonawców nie musi wiec udawać, że jest o 10 lat starszy. Mogą korzystać z siebie, z własnych doświadczeń. A przy okazji bawić się teatrem - tłumaczy. – Forma, którą im zaproponowałam jest jednak bardzo trudna. Aktor na pustej scenie. Nie schowają się za kostiumem, dekoracją. Słynne powiedzenie „co się nie zagra, to się dowygląda”, w tym wypadku się nie sprawdzi. Dlatego, podobnie jak oni, tremę mam także i ja. Co jednak nie zmienia faktu, że gorąco wszystkich widzów zapraszam - dodaje B. Zygmuntowicz.

(MDK Zgorzelec)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pozanova

Wakacje - kino zamknięte

 

 Bogatynia

Kadr

Moja gwiazda

"Moja gwiazda"

2 - 6.08.2019

Lubań

Wawel

sektrtne żtycie zwierzaków

 "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

18 - 25.07.2019

 

Görlitz

Filmpalast

der

 "Der König der Löwen"

17 - 24.07.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2350zł 4.2550zł
usd USD 3.7850zł 3.8100zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-07-23

Pogoda

booked.net