Piotr Kosewicz i Małgorzata Niedźwiedzka uroczyście odznaczeniW czwartek 28 lutego Artur Bieliński - Starosta Zgorzelecki oraz Małgorzata Sokołowska - Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego w obecności radnych dokonali uroczystego wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” Piotrowi Kosewiczowi i Małgorzacie Niedźwiedzkiej. Podczas V sesji radni Rady Powiatu Zgorzeleckiego jednogłośnie podjęli uchwałę o przyznaniu Piotrowi Kosewiczowi i Małgorzacie

Niedźwiedzkiej odznak honorowych „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” w uznaniu dotychczasowych osiągnięć i zasług w działalności kultury fizycznej i sportu.

Niespełna miesiąc później, w czwartek 28 lutego, tuż przed inauguracją VI sesji dokonano uroczystego odznaczenia zasłużonych. Wręczone odznaki honorowe są wyrazem szczególnego uznania dla ich trudu, walki, zaangażowania, postawy i promocji naszego regionu.

- Serdecznie dziękuję za to, że radni docenili naszą pracę. To zaszczyt, ale jednocześnie olbrzymi obowiązek. Dalszą pracą będziemy starali się rozsławiać dobre imię naszego Zawidowa, jak i powiatu zgorzeleckiego. Bardzo się cieszę, że dostrzeżono sport osób niepełnosprawnych. To naprawdę ogromna i ciężka praca. Piotr Kosewicz jest osobą niezwykle skromną, ale bardzo pracowitą - przyznała trener Małgorzata Niedźwiedzka.

- Moja przygoda ze sportem to nie są tylko ostatnie 3 lata. Za mną długa droga i bardzo ciężka praca, która dopiero teraz, po kilkunastu latach, przyniosła efekty. W sporcie wyczynowym na takim poziomie nic nie robi się z dnia na dzień - mówił natomiast Piotr Kosewicz.

- Naszym celem są teraz Mistrzostwa Świata, które w listopadzie br. odbędą się w Dubaju. gdzie również będziemy promować miasto Zawidów oraz powiat zgorzelecki. Gdy zdobywałem złoto na Mistrzostwach Europy, to byłem mało znany w środowisku lekkoatletycznym, a dziennikarze pytając mnie o moje pochodzenie, mieli problem ze zlokalizowaniem Zawidowa, czy Zgorzelca. Dlatego uważam, że rozsławianie powiatu zgorzeleckiego w taki sposób, jaki robię to ja, jest najbardziej właściwą drogą. Myślę, że spotkamy się tutaj jeszcze nie raz! - zapowiedział Piotr Kosewicz, wywołując ostatnim stwierdzeniem szeroki uśmiech i gromkie brawa radnych Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

Radnym zaprezentowany został również złoty medal wywalczony przez lekkoatletę w rzucie dyskiem w sierpniu na Mistrzostwach Europy w Berlinie.

(SP Zgorzelec)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pozanova

Wakacje - kino zamknięte

 

 Bogatynia

Kadr

Moja gwiazda

"Moja gwiazda"

2 - 6.08.2019

Lubań

Wawel

sektrtne żtycie zwierzaków

 "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

18 - 25.07.2019

 

Görlitz

Filmpalast

der

 "Der König der Löwen"

17 - 24.07.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2350zł 4.2550zł
usd USD 3.7850zł 3.8100zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-07-23

Pogoda

booked.net