UKS CCC 154Koszykarki z drugoligowego zespołu Citronex UKS Basket Zgorzelec pokonały na wyjeździe MKS CCC Polkowice 95:72. To była dziewiąta pod rząd wygrana. Jeszcze przed meczem miały zapewnione pierwsze miejsce w grupie B, ale dziewczyny nie odpuściły potwierdzając pierwszoligowe aspiracje. Zdobycie 95 punktów w meczu na poziomie II ligi to szczególne osiągnięcie.

 

Znalazły sposób na rywalki

Citronex przystąpił do prestiżowego spotkania osłabiony brakiem Wiktorii Zienkiewicz, Kai Legaczyńskiej i Wiktorii Marcinów. Okazało się jednak, że w drużynie nie ma słabych punktów. Grając w okrojonym składzie nie dały szans rywalkom. Początek zawodów nie zapowiadał końcowego sukcesu. Gospodynie mocno zaatakowały, wskutek czego szybko wyszły na prowadzenie 10:4. Wtedy trener Pietryk wziął czas, przekazał swoim podopiecznym kilka wskazówek, po których wszystko wróciło na właściwe tory. W dziewiątej minucie było już 20:12 dla Citronexu. Druga kwarta to popis obrony zgorzelczanek. Polkowiczanki zdobyły w niej tylko 8 punktów, tracąc 18. Pozostałe kwarty to kontrolowanie wyniku. Realizując założenia taktyczne trenera dziewczyny grały w zmiennym tempie. Stosując naprzemiennie szybkie kontry i wolne rozgrywanie akcji w ataku pozycyjnym spowodowało, że rywalki nie znalazły sposobu na odrobienie strat. Przysłowiowy „dzień konia” miała kapitan zespołu Justyna Fura. Jej dorobek to 22 punkty w tym trzy celne trójki świadczą o spełnieniu się zapowiedzi trenera Pietryka, że forma Justyny będzie rosła. Warto przypomnieć, że kilka lat temu Justyna grała tutaj w ekstraklasowej drużynie pod okiem zgorzeleckiego szkoleniowca Arkadiusza Rusina. Nic dziwnego, że w Polkowicach czuła się więc jak u siebie w domu.

Druga tura zdecyduje

Jak dotychczas w stosunku do Citronex UKS Basket sprawdza się powiedzenie, że w sporcie wszystko jest możliwe. Najmłodsza wiekiem w lidze drużyna pozostawiła w pokonanym polu starsze, więc bardziej doświadczone zespoły. Okazało się, że bazując na własnych wychowankach można zbudować ciekawy zespół, który stać na walkę o najwyższe cele. To efekt żmudnej pracy zgorzeleckich trenerów UKS Basket Zgorzelec. To oni przez ostatnie dwanaście lat wychowywali a następnie oddawali do innych kubów utalentowane zawodniczki. Niektóre wróciły do Zgorzelca i teraz będą walczyć o awans do I ligi. Na stronach internetowych PZKosz na razie nie ma terminarza rozgrywek w decydującej o tym drugiej turze. Najprawdopodobniej rywalami naszej drużyny będą UKS Lider Swarzędz i MUKS WSG Supravis Bydgoszcz.

Citrinex UKS Basket – MKS CCC Polkowice 95:72. (24:17,18:8,25:22,28:25).

Dla UKS-u punktowały: Justyna Fura 22(3x3), Barbara Łachacz 21, Patrycja Lipniacka 12 Daria Krupińska 10, Natalia Ferenc 9 (1x3), Monika Paradowska 8 (2x3), Nina Łozowska 8 (1x3),Wiktoria Kowalczuk 3, Martyna Adamczewska 2, Na parkiecie pojawiały się także: Magdalena Starczewska i Oliwia Kozubska.

Janusz Grzeszczuk

Foto: GRE

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Ogród Rodzinny Ukochany

"Ogród Rodzinny - Ukochany"

14 - 16.06.2019

 Bogatynia

Kadr

GODZILLA II KRÓL POTWORÓW

"Godzilla II: Król Potworów"

21 - 25.06.2019

Lubań

Wawel

Aladyn

 "Aladyn"

18 - 20.06.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2210zł 4.2531zł
usd USD 3.7292zł 3.8168zł
czk CZK 0.1647zł 0.1683zł

Kurs z dnia: 2019-06-24

Pogoda

booked.net