Naćpany kierujący lawetą zatrzymanyLeśniańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali, aby odholować uszkodzony pojazd. Jak się okazało mężczyźni byli poszukiwani, a jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o znajdującym się pojeździe w rowie na trasie Jurków – Platerówka.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ujawnili stojący na poboczu pojazd marki VW Golf bez właściciela. Jednakże po chwili na miejsce przyjechało lawetą dwóch mężczyzn, którzy to poinformowali, że zostali wezwani, aby zabrać auto stojące na poboczu. Mężczyźni nie potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania policjantów od kogo otrzymali zgłoszenie i kto kierował pojazdem VW Golf.

W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, podczas którego okazało się, że mężczyzna kierujący lawetą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu i Lubaniu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 110 dni. W trakcie zatrzymania mężczyzna był nerwowy, miał powiększone źrenice i próbował przekazać koledze swoją torbę. Ze względu na jego zachowanie funkcjonariusze przystąpili do kontroli podczas, której ujawnili w torbie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Ponadto zatrzymany przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyki.

Natomiast drugi mężczyzna – pasażer lawety po sprawdzeniu w systemach policyjnych również okazał się poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu w celu ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie czynności na miejsce dojechała właścicielka, a zarazem kierująca pojazdem VW Golf, która to jak poinformowała poprosiła kolegów o pomoc w przetransportowaniu jej uszkodzonego auta.

Kierujący lawetą oprócz odbycia kary pozbawienia wolności odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie metamfetaminy.

st. asp. Magdalena Juźwicka

(KPP Lubań)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pożegannie

"Filmowe Pożegannie Lata na leżakach"

17 i 31.08.2019 g. 21

 

 

 Bogatynia

Kadr

Wilk

"Wilk w owczej skórze 2"

16 - 20.08.2019

Lubań

Wawel

toy story

 "Toy Story 4"

16 - 29.08.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Hollywood

 "Once upon a time in...Hollywood"

15 - 21.08.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3200zł 4.3600zł
usd USD 3.9000zł 3.9300zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2019-08-16

Pogoda

booked.net