DSC 0006Coraz lepiej wygląda drugoligowy zespół koszykarek Citronex UKS Basket Zgorzelec. W spotkaniu rozegranym 21 października w hali przy ul. Maratońskiej wygrały z MKS MOS Betard Wrocław 59:46. Dotychczas przegrały tylko jeden mecz, który inaugurował sezon 2018/2019. Niedzielne zawody były pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zapraszamy do galerii!

O ile pierwszą ćwiartkę miejscowe wygrały 15:10, to drugą oddały aż 4:13. Generalnie obie strony miały kłopoty ze skutecznością, ale po pierwszej połowie to drużyna przyjezdna prowadziła. Stan meczu wynosił 19:23. Przerwa dała trenerowi Piotrowi Pietrykowi czas na przekazanie podopiecznym kilku ważnych uwag. Były one bardzo potrzebne, bo w trzeciej odsłonie zgorzelczanki zdobyły 14 punktów, pozwalając rywalkom na oddanie tylko jednego celnego rzutu! Wygrały tę ćwiartkę 14:2 i po pół godzinie gry prowadziły 43:25. Czwarta pod względem skuteczności była podobna po poprzedniej. Gospodynie chwilami prowadziły nawet 20 oczkami (47:27 i 59:39). W końcówce wrocławianki trochę jednak je przycisnęły. Zaliczyły serię 0:7 co spowodowało, że mecz zakończył się wynikiem 59:46. Jak spotkanie ocenia trener a zwłaszcza zachwianie wyniku w drugiej kwarcie? – Cóż, druga kwarta wykazała, że nasze zawodniczki czasami za dużo myślą. W tym meczu to starsze bardziej się wystraszyły przeciwnika, jak te młodsze. Te, które miały kierować grą gdzieś się wtedy „zawiesiły”. Nie było egzekutorów. Na szczęście dobra obrona nie pozwoliła, aby przeciwniczki odjechały na większą ilość punktów. Podczas przerwy postanowiliśmy, że najlepszym sposobem na grę będzie pressing na całym boisku. Było to widoczne, bo po przerwie z każdą minutą nasza przewaga wzrastała i wygraliśmy trzecią kwartę do dwóch. Uważam, że mecz mógł się podobać. Był dynamiczny, szybki chociaż chwilami było w nim za dużo improwizacji. To ciężko wszystko zsynchronizować, gdy niektóre zawodniczki są pracujące, inne studiujące. Na koniec okazuje się, ze grając z sercem można wszystko nadrobić. – mówi Piotr Pietryk. Wkrótce zgorzelczanki rozegrają bardzo ważny mecz w Brzegu nad Odrą. Jego wynik może zdecydować, czy UKS znajdzie się w pierwszej trójce, premiowanej awansem do drugiej tury rozgrywek. Na własnym parkiecie będziemy mogli je zobaczyć 4 listopada, kiedy podejmą MKS Polkowice. Należy zauważyć też, jak bardzo rośnie ilość widzów na trybunach. Władzom klubu paradoksalnie przysparza to bólu głowy, gdyż wejście na mecz jest bezpłatne. Przy takim powiększeniu grona kibiców trzeba będzie zatrudnić ochronę a pieniędzy na to nie ma. Może tytułowy sponsor znajdzie na ten cel parę złotych?
Dla Citronex UKS Basket punktowały: Barbara Łachacz: 21 pkt, Monika Paradowska 12 pkt, Justyna Fura (kpt) 11 pkt, Nina Kozowska 4 pkt, Wiktoria Kowalczuk 3 pkt, Wiktoria Marcinów 3 pkt, Kaja Legaczynska 2 pkt, Natalia Ferenc 2 pkt, Wiktoria Zienkiewicz 1 pkt,