lTylko 5 dni na przygotowanie przedstawienia teatru cieni - to ambitne zadanie, którego podjęła się wspólnie grupa młodzieży z Lubania i litewskiego Prienai w ramach międzynarodowego projektu „W cieniu legend”, realizowanego od 10 do 15 września. We wtorek uczestnicy projektu odwiedzili magistrat. Prienai jest jednym z miast partnerskich Lubania. Wieloletnia współpraca z litewskim partnerem przybierała dotąd różne formy.

Tym razem swój wkład w rozwijanie polsko-litewskich kontaktów pomiędzy oboma miastami, oddalonymi od siebie aż o ponad 900 kilometrów, wniosła lubańska młodzież. Z inicjatywy Klubu Liderów Młodzieżowych, prowadzonego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, 8-osobowa grupa młodych mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego spotyka się od 10 września z rówieśnikami z Litwy z Prienų "Žiburio" gimnazija. W ciągu kilku dni wspólnego pobytu w Lubaniu oraz okolicy uczestnicy przygotują i wystawią  przedstawienie dla dzieci w formie teatru cieni, inspirowanego lokalnymi legendami z Górnych Łużyc i Litwy. Za grupą intensywne dni: integracja, eksperymenty z teatrem cieni i praca nad przedstawieniem, wieczór tańców narodowych, gra miejska w Lubaniu, gotowanie potraw w obu krajów czy też symboliczne polsko-litewskie wesele.
Organizację spotkania wspiera Miasto Lubań za pośrednictwem Miejskiego Domu Kultury.
Wtorkowe spotkanie z Burmistrzem Lubania było okazją do bliższego zaprezentowania miasta młodym gościom z Litwy. Młodzież została także obdarowana materiałami informacyjnymi na temat Lubania oraz gadżetami promocyjnymi.
Premiera przedstawienia odbędzie się w najbliższy piątek 14 września 2018 o godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, z udziałem dzieci z lubańskich szkół podstawowych oraz zainteresowanych osób. Wstęp wolny.
Projekt "W cieniu legend" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze”, we współpracy z Prienų "Žiburio" gimnazija w Prienai, przy finansowaniu ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.
(UML)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pozanova

Wakacje - kino zamknięte

 

 Bogatynia

Kadr

Moja gwiazda

"Moja gwiazda"

2 - 6.08.2019

Lubań

Wawel

Ja teraz kłamię

 "Ja teraz kłamię"

12 - 18.07.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Yesterday

 "Yesterday"

12 - 17.07.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2500zł 4.2700zł
usd USD 3.7700zł 3.8000zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-07-16

Pogoda

booked.net