lTylko 5 dni na przygotowanie przedstawienia teatru cieni - to ambitne zadanie, którego podjęła się wspólnie grupa młodzieży z Lubania i litewskiego Prienai w ramach międzynarodowego projektu „W cieniu legend”, realizowanego od 10 do 15 września. We wtorek uczestnicy projektu odwiedzili magistrat. Prienai jest jednym z miast partnerskich Lubania. Wieloletnia współpraca z litewskim partnerem przybierała dotąd różne formy.

Tym razem swój wkład w rozwijanie polsko-litewskich kontaktów pomiędzy oboma miastami, oddalonymi od siebie aż o ponad 900 kilometrów, wniosła lubańska młodzież. Z inicjatywy Klubu Liderów Młodzieżowych, prowadzonego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, 8-osobowa grupa młodych mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego spotyka się od 10 września z rówieśnikami z Litwy z Prienų "Žiburio" gimnazija. W ciągu kilku dni wspólnego pobytu w Lubaniu oraz okolicy uczestnicy przygotują i wystawią  przedstawienie dla dzieci w formie teatru cieni, inspirowanego lokalnymi legendami z Górnych Łużyc i Litwy. Za grupą intensywne dni: integracja, eksperymenty z teatrem cieni i praca nad przedstawieniem, wieczór tańców narodowych, gra miejska w Lubaniu, gotowanie potraw w obu krajów czy też symboliczne polsko-litewskie wesele.
Organizację spotkania wspiera Miasto Lubań za pośrednictwem Miejskiego Domu Kultury.
Wtorkowe spotkanie z Burmistrzem Lubania było okazją do bliższego zaprezentowania miasta młodym gościom z Litwy. Młodzież została także obdarowana materiałami informacyjnymi na temat Lubania oraz gadżetami promocyjnymi.
Premiera przedstawienia odbędzie się w najbliższy piątek 14 września 2018 o godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, z udziałem dzieci z lubańskich szkół podstawowych oraz zainteresowanych osób. Wstęp wolny.
Projekt "W cieniu legend" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze”, we współpracy z Prienų "Žiburio" gimnazija w Prienai, przy finansowaniu ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.
(UML)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

298

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Donbas

"Donbas"

16 - 21.11.2018

 Bogatynia

Kadr

Ocean Ognia

"Ocean Ognia"

16 - 20.11.2018

Lubań

Wawel

planeta singli 2

 "Planeta Singli 2"

16 - 18.11.2018

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2931zł 4.3124zł
usd USD 3.7874zł 3.8050zł
czk CZK 0.1637zł 0.1673zł

Kurs z dnia: 2018-11-16

Pogoda

booked.net