4 39 2018 ZdJ und Panda Day2 WEBProblematyka ochrony przyrody i gatunków to sprawa priorytetowa w Naszym Zoo. Znajduje to odzwierciedlenie m.in. w odnoszącej sukces od kilkudziesięciu lat hodowli pand czerwonych, intensywnych badania naukowych oraz wsparciu finansowym dla Red Panda Network - organizacji działającej na rzecz ochrony tych charyzmatycznych ssaków na wolności. Nasze Zoo intensywnie wspiera także inne, mniej znane gatunki zwierząt.

W kwietniu tego roku do goerlitzkiego zoo dołączyły dwa żółwie cuora. Ze względu na utratę siedlisk oraz nadmierny handel jako żywność lub rzekoma medycyna, gatunek ten znajduje się na granicy wyginięcia. W celu podniesienia świadomości społecznej na temat ich zagrożenia, żółwie cuora zostały wybrane na zwierzę roku 2018. Naszego Zoo wspiera także trwającą do końca  2019 roku kampanię EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów) na rzecz azjatyckich ptaków śpiewających. W południowo-wschodniej Azji coraz więcej ptaków śpiewających odławianych jest  do handlu, konkursów śpiewania, jako zwierzęta domowe czy symbol statusu, na eksport, ale także jako tradycjonalna medycyna oraz jako pożywienie. I prawie nikt w naszych stronach nie wie, że azjatyckie lasy milkną.
Chociaż brzmi to deprymująco, to nie jest za późno, aby zrobić coś na rzecz ratowania naszej planety! Poza tym ochrona przyrody i gatunków może sprawiać radość, co udowodnimy 15 września w Naszym Zoo! Tego dnia pragniemy wspólnie pokolorować wielkiego żółwia-mandalę. Za niewielką opłatą na rzecz wsparcia zagrożonych gatunków, wykonywać będziemy biżuterię z motywem żółwi oraz naklejać kolorowe ptaki śpiewające. Przy pomocy katarynki wywołamy odgłosy niektórych azjatyckich ptaków śpiewających, których nazwy warto znać grając w ptasie memory.
Osoby, które sfotografują się z naszą pandą - maskotką będą mogły wziąć udział w losowaniu ekskluzywnej randki z pandami czerwonymi w Naszym Zoo!  Szczęśliwi zwycięzcy, wspólnie z  opiekunem zwierząt, wybiorą się do świata naszych pand czerwonych - Metoka i Nimy...
Przyjdźcie 15 sierpnia do Naszego Görlitz-Zgorzelec, wspólnie pomożemy ratować zagrożone pandy czerwone, żółwie cuora oraz azjatyckie ptaki śpiewające!

(GD)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

pozanova

Wakacje - kino zamknięte

 

 Bogatynia

Kadr

Moja gwiazda

"Moja gwiazda"

2 - 6.08.2019

Lubań

Wawel

Ja teraz kłamię

 "Ja teraz kłamię"

12 - 18.07.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Yesterday

 "Yesterday"

12 - 17.07.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2500zł 4.2700zł
usd USD 3.7700zł 3.8000zł
czk CZK 0.1650zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-07-16

Pogoda

booked.net