noresizeMiniony tydzie wakacji był pełen wrażeń! W poniedziałek wspólnie z młodszą grupą dzieci tworzyły dzieło sztuki. Udowodniła to książka Petera H. Reynoldsa pod tytułem „Kropka”. Okazało się, ze zwykła mała kropka może się stać początkiem opowieści o talentach, które kryją się w każdym z nas. Starsza grupa utrwalała umiejętność programowania robotów Photon. Cały wtorek upłynął nam na kreatywnej zabawie z Photonami.


W środę uczestnicy zajęć wakacyjnych pojechali na wycieczkę do Świeradowa – Zdroju. Najpierw zwiedziliśmy „Czarci Młyn”. Poznaliśmy proces wytwarzania mąki oraz wypieku chleba. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”. Obejrzeliśmy tam ciekawy film edukacyjny na temat fauny i flory łąk Gór i Pogórza Izerskiego. Mieliśmy również okazję poobserwować życie pszczelej rodziny. Zobaczyliśmy także letni obraz czystego, pozbawionego zanieczyszczeń nieba nad Izerami.
Natomiast czwartkowe całe zajęcia przeznaczyliśmy na kodowanie robotów Photon. Starsze dzieci zorganizowały nawet mecz Photonów. Młodsza grup natłoku obowiązków jak zwykle zdążyła znaleźć chwilę przerwy na wykonanie stonogi z plasteliny.
Podczas piątkowych zajęć młodsza grupa uczestniczyła w warsztatach "DoMowy - rodzinne historie o słowach". W trakcie zajęć wspólnie przyjrzeliśmy się naszemu domowemu językowi. Rozmawialiśmy o tworzonych przez nas słowach i przekrętach. Nasze spotkanie urozmaiciła książka Michała Rusinka pod tytułem "Jak przekręcać i przeklinać". Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak wyglądają Dinożarły, Chuligator, Ciopąg czy Muchorowik lub Gołęsi. Brzmi dziwnie, prawda? Razem zastanawialiśmy sie również, czym jest przysiędek, tupaszki, fafaczka, kapciapa a nawet... szyjak. Warsztaty zakończyliśmy wykonaniem domowych słowników, które zawierają słowa używane w naszych domach. Co słychać u starszej grupy? Jej uczestnicy kontynuowali świetną zabawę z Photonami. Przy okazji ćwiczyli umiejętność współpracy w zespole.
(UML)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Isabelle i mężczyźni

"Isabelle i mężczyźni"

19 - 24.10.2018

 

Bogatynia

Kadr

serce nie sługa

"Serce nie sługa"

19 - 23.10.2018

Lubań

Wawel

kopciuszek

 "Kopciuszek. Historia prawdziwa"

23 - 25.10.2018

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2948zł 4.3019zł
usd USD 3.7530zł 3.7593zł
czk CZK 0.1661zł 0.1664zł

Kurs z dnia: 2018-10-23

Pogoda

booked.net