DSC 0536Dwa autokary, pełne mieszkańców Gminy Sulików, odjechały w ubiegłą sobotę z Placu Wolności w Sulikowie do Gross Radisch w Niemczech na Festiwal Wiśni. Zaproszenie na wyjazd do partnerskiej gminy Hohendubrau w Niemczech spotkało się z dużym zainteresowaniem. Na miejscu na wszystkich czekały atrakcje i gościnność niemieckich sąsiadów. Jak na Święto Wiśni przystało, właśnie ten owoc królował na stołach w różnej postaci.

Było ciasto, sok wiśniowy ale także dobrze znana kuchni polskiej-grochówka. Wśród gości nie zabrakło Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików oraz rodziców i dziadków dzieci, które od tygodnia przebywały w Niemczech na kolonii letniej. Gospodarze zaplanowali na ten dzień wiele atrakcji, m.in. konkursy, gry i zabawy, wesołe miasteczko dla najmłodszych. Gospodarzem festiwalu był Denis Riese Burmistrz Gminy Hohendubrau. Już po raz kolejny wspólna organizacja imprez na zasadzie wymiany kulturowej pokazuje, że współpraca ta ma duży potencjał i przyczynia się do osiągania zamierzonego celu jakim jest wzmocnienie istniejącej współpracy transgranicznej poprzez wzajemne poznanie się sąsiadów na pograniczu polsko - saksońskim. Festiwal Wiśni był pierwszą z zaplanowanych w tym roku imprez w ramach projektu, na który Gmina Sulików i Gmina Hohendubrau otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.
Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za udział w imprezie i podkreśla, że już niebawem, po raz drugi-2 września będzie okazja do wspólnego świętowania, a Gmina Sulików wystąpi w roli gospodarza. (US)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Gotti 1

"Gotti"

05 - 12.09.2018

 

Bogatynia

Kadr

PLAKAT mainpage news

"MISSIN: IMPOSSIBLE-FALLOUT"

07 - 11.09.2018

Lubań

Wawel

Krzysiu gdzie jesteś

 "Krzysiu gdzie jesteś?"

7 - 13.09.2018

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2850zł 4.2950zł
usd USD 3.6700zł 3.6800zł
czk CZK 0.1683zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2018-09-19

Pogoda

booked.net